1. garanční prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

To dexicek: promin ale doatal jsem zachvat smichu... v autorizaku jsou zodpovednejsi... to byl asi kamenak. Za ty prachy co si berou a prohlidku maji za 35min hotovou? Je servis ktery te necha u garancky a tam je vse o.k. a potom jsou takove co te tam nenechaji a maji plno vymluv a vi proc...
Reklama
 

dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re:

Příspěvek od dexicek »

bony píše:To dexicek: promin ale doatal jsem zachvat smichu... v autorizaku jsou zodpovednejsi... to byl asi kamenak. Za ty prachy co si berou a prohlidku maji za 35min hotovou? Je servis ktery te necha u garancky a tam je vse o.k. a potom jsou takove co te tam nenechaji a maji plno vymluv a vi proc...
V Centrum Hyundai Praha garancka dve hodiny, muzes na to koukat..
Ano, je to asi ruzne, uznavam
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak to jo. Je to ruzne. Ale kdyz jsem videl od znameho jak probehla kontrola tak jsem byl v soku.
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re:

Příspěvek od dexicek »

bony píše:Tak to jo. Je to ruzne. Ale kdyz jsem videl od znameho jak probehla kontrola tak jsem byl v soku.
A kde?
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Re:

Příspěvek od bony »

dexicek píše:
bony píše:Tak to jo. Je to ruzne. Ale kdyz jsem videl od znameho jak probehla kontrola tak jsem byl v soku.
A kde?
Budes to mit v sz
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od jendafo »

dexicek píše:
jendafo píše:
Dalin píše:Díky, měl jsem špatné informace.
Ok,od toho tady přece máme fórum,ne? Trochu jsem pátral,jelikož mám 1.garančku v prosinci...
Bude to moje první v životě... :wink:
Upřímně, já bych ten litr navíc u autorizované servisu v případě 1. garančky obětoval
Jejich zodpovědnost je trochu vyšší než nějakých no name, zkušenosti též a během 1. roku se objeví 90 % výrobních závad..který nějaký jouda z Horní dolní nemusí poznat

Nevim, můj názor
Ale jo,pokud by to byl cca litr navíc,tak není o čem...,ale myslim,že to bude jednou tolik. Aspoň v Aspektě při koupi mi bylo řečeno 4-5tis. 1.garančka. Vlastní olej umožňujou,ale zas si účtujou víc za práci,takže se dostanou na téměř ty samý prachy...Jinde jsem zatím nezjišťoval,Plzeň mám z :hyu: nejblíž.
S výrobníma závadama samozřejmě do :hyu: servisu,v rámci záruky,to je jasný...
Někam do garáže s autem v záruce samozřejmě taky nepojedu, jsou třeba servisy ELITu,a nebo u nás v RO servis Inter Cars http://www.autoservisy.net/index.php?p=658
S majitelem se trochu znám,tak ho zkusím oslovit a uvidíme...
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od dexicek »

A propo, chtěli po vás při donešení vlastního oleje někde poplatek za likvidaci starého oleje?
Hyundai Centrum Praha toto účtuje
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od Mirus30 »

Ja mel olej u obou garancek v HCPraha VLASTNI, a NIKDY nechteli nic za likvidaci oleje! [-X
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od dexicek »

Mirus30 píše:Ja mel olej u obou garancek v HCPraha VLASTNI, a NIKDY nechteli nic za likvidaci oleje! [-X
Zajímavý, mne psali že za to budu cálovat
Kdys tam byl naposled?
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
Uživatelský avatar
jendafo
**
Příspěvky: 141
Registrován: 15 čer 2014, 21:06
Bydliště: RO

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od jendafo »

t0x!n píše:To, ze jsi menil vsechny filtry je pouze tvoje blbost :wink: otevri zazracny manual co jsi dostal k autu a podivej se co se presne meni u 1. garancky, je to pouze v podstate o oleji a jeho filtru nebo si myslis, ze u nafty se pri 1. g meni treba turbo? :mrgreen: Olej vlastni a jen proto, ze mam kvalitni Total Quartz 9000 Energy HKS G310 5W-30 misto te barelove "sracky"...
Neřek bych,když si Andy182 měnil filtry,že je to blbost,hlavně vzduchovej. Jestli chce motoru prospět tak bych nečekal do 30tkm.Možná u nafty je ten interval kratší. Je přeci známo,kdy začaly problémy u VW,Renaultu atd...právě prodlouženými servisními intervaly. Automobilky nepotřebujou aby auta vydrželi co nejdýl...
Blbost je měnit filtry v origo servisu za nekřesťanský prachy,je to práce na 5min.

Jinak tvoje cena 1.garančky je na první pohled nízká,splnil si povinnost,navíc v autor.servisu,OK,ale nějakých 1200 za výměnu oleje,která se dá zvládnout doma(nebýt záruky) za 30min a prohlídku karoserie, co možná ani nedělají,taky není zrovna špatnej kšeft pro servis. Vím,že ceny za práci jsou pevně daný...
Cenu vlastního oleje taky musíš připočítat a už se možná blížíš ceně u soukromníka. A ty filtry za sebe říkám rohodně vyměnim. Jistě záleží kolik najedeš,já mám teď 17tkm,na garančku jdu za měsíc,tak si je koupim k Vánocům :D
i30 kombi 1,6GDI Komfort Parking Satin Amber
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

1.garančka

Příspěvek od dexicek »

Tak jí mám za sebou, v HCP
Cena 2800, bez geometrie (výslovně sem jí nechtěl, jinak by jí udělali) a s vlastním olejem
Přes veškerou snahu sem neukecal 300 Kč likvidační poplatek za starý olej, jinak bych byl s cenou spokojen 100 %

Přístup velmi dobrý ve všech ohledech, auto v rámci možností vyčištěno a omyto. Přístup personálu za 1
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od dexicek »

Tak jí mám za sebou, v HCP
Cena 2800, bez geometrie (výslovně sem jí nechtěl, jinak by jí udělali) a s vlastním olejem
Přes veškerou snahu sem neukecal 300 Kč likvidační poplatek za starý olej, jinak bych byl s cenou spokojen 100 %

Přístup velmi dobrý ve všech ohledech, auto v rámci možností vyčištěno a omyto. Přístup personálu za 1
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od bony »

dexicek píše:Tak jí mám za sebou, v HCP
Cena 2800, bez geometrie (výslovně sem jí nechtěl, jinak by jí udělali) a s vlastním olejem
Přes veškerou snahu sem neukecal 300 Kč likvidační poplatek za starý olej, jinak bych byl s cenou spokojen 100 %

Přístup velmi dobrý ve všech ohledech, auto v rámci možností vyčištěno a omyto. Přístup personálu za 1
Nikde není stanoveno, že musíš platit za likvidaci oleje, když ho tam nenecháš a odvezeš si ho domu, tak po tobě nemůžou nic žádat!! Pokud ho tam necháš tak potom ano. Jinak cena celkem dobrá ;-)
dexicek
*
Příspěvky: 58
Registrován: 09 pro 2013, 09:50

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od dexicek »

bony píše:
dexicek píše:Tak jí mám za sebou, v HCP
Cena 2800, bez geometrie (výslovně sem jí nechtěl, jinak by jí udělali) a s vlastním olejem
Přes veškerou snahu sem neukecal 300 Kč likvidační poplatek za starý olej, jinak bych byl s cenou spokojen 100 %

Přístup velmi dobrý ve všech ohledech, auto v rámci možností vyčištěno a omyto. Přístup personálu za 1
Nikde není stanoveno, že musíš platit za likvidaci oleje, když ho tam nenecháš a odvezeš si ho domu, tak po tobě nemůžou nic žádat!! Pokud ho tam necháš tak potom ano. Jinak cena celkem dobrá ;-)
Věřim..taky sem to zkoušel, že si ho vemu na chatu do pily :D
Týpek moc nechtěl diskutovat a já si zas nechtěl nasrat servisáka dřív než je nezbytně nutné, tak sem po minutě diskusí povolil
Stříbrná Hyundai i30 combi, 1,6 CVVT/88Kw, paket Parking r.v. 2013
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 1. garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

A kam ten vyjetý olej chceš dávat? Většinou ti ve flašce trocha nového oleje zbyde?

A když si doneseš kanystr na starý olej tak je to zase práce navíc kterou si klidně servis muže nechat zaplatit - někdo to do toho kanystru musí nalejt a pokud má servis vanu z které se čerpá olej do sudu tak to taky nemusí být lehce proveditelné.

Řešení je nejezdit do servisu kde mají předražené náhradní díly, a vysokohorské přirážky, pak si nemusíš nosit náhradní díly a oleje sebou.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Garanční prohlídky, servis“