svět motorů Speciál

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od zajic »

trafika: Passata jsme měli v rodině taky (benzin 1.8T 110kw) - prodával se s nájezdem něco kolem 165000 km (nevím už přesně) a auto to bylo fakt dobré a spolehlivé. Hyu jsem kupoval s tím, že jí chci mít aspoň 10 let - uvidí se zda vydrží. :-) Právě z tohohle důvodu jsem při koupi chtěl aby záruka byla co nejdelší.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Reklama
 

trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

zajic píše:trafika: Passata jsme měli v rodině taky (benzin 1.8T 110kw) - prodával se s nájezdem něco kolem 165000 km (nevím už přesně) a auto to bylo fakt dobré a spolehlivé. Hyu jsem kupoval s tím, že jí chci mít aspoň 10 let - uvidí se zda vydrží. :-) Právě z tohohle důvodu jsem při koupi chtěl aby záruka byla co nejdelší.
no já passata prodat nechci(má stálý pohon všech kol-ne Haldex)a to již dnes kromě tuším Subaru v autech stření třídy neděla.
zvažuji koupi auta na ŽL na jezdění "kolem komínu" a právě se mi nechce dávat půl míče za Golfa nebo Octávku.
Na druhou stranu nechci i v rámci záruky votit auto stále do servisu na výměnu vadných součástek(jak někteří psali po cca 20 000km výměna volantu a řadičky,kdy prodřeji koženku,střesní lyžiny,koroze dveří ,i střechy atd.)a to vše u max 2letých vozů!
Auto chci pořídiv v r.2015 tak mám zatím čas ale sonduji.Na :hyu: se mi líbí že nemá turbo(chci dát do auta LPG) a atmosféra mi tudíž příjde vhodnější než TSI.o TDI ani nemluvím tam jsme cenově jinde :-k
motolukasz
*
Příspěvky: 77
Registrován: 16 dub 2014, 14:29

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od motolukasz »

trafika píše:Kluci myslíte si,že rozdíl v ceně mezi :hyu: a škodou je "jen"v tom,že platíte za "značku"?
To by byla velká cena za okřídlený šíp :-k
to uvidime. Zatím oproti stejně vybavené škodě jsem dost ušetřil. A hlavně mám záruku na 5 let. Uvidíme co bude za 3 – 4 roky, možná pokles hodnoty bude obrovsky a celou úsporu trefí.
Jiná věc, že málokterá automobilka věří si natolik, aby dát 5ti letou záruku bez omezení km. Já netvrdím, že I30 je nejlepší na světe, jsem realista, jezdil jsem lepšíma autama (np. F-type R) ale v teto cenové kategorii je to rozumná volba. Popř. za tu cenu mužů koupit podobně vybavenou Fabiu.
Pravdou je, že a i u minule generace i30 Hyundai neměl žádné větší problémy jak np. VW z 1.4 TSI, 2.0 tdi pd, atd, takže nemám důvod myslet, že teď bude nějaký problém.

1.6 88kw je v každé kategorii horší, nicméně jsem z nim nejezdil. Jel jsem z 1.4 a byl jsem milé překvapen. Pravdou je, že je to vyzkoušeny motor takže žádné nemile překvapení bych nečekal.
I30 kombi
GDI 2014.
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od zajic »

trafika: LPG montuje Hyu (resp. její dealeři) dle ceníku na jejich webovkách pouze do benzínu 1,4 , takže tady bych se trochu bál jestli to půjde. Pokud jde o uvedené závady, chápu, že výměna volantu či řadicí páky z důvodu ošoupání je nepříjemná (osobně jsem ale tenhle problém dosud nezaznamenal), ale není to vada fatální, kvůli které by tě auto nechalo na holičkách někde na půl cesty. To samé se týká střešních lyžin u kombíků. Každopádně ale nikterak tyto nedostatky neomlouvám. Pokud by auto mělo bezdůvodně reznout to by samosřejmě průšvih byl.
I30 combi, 1,4Tgdi,
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

motolukasz píše:
trafika píše:Kluci myslíte si,že rozdíl v ceně mezi :hyu: a škodou je "jen"v tom,že platíte za "značku"?
To by byla velká cena za okřídlený šíp :-k
to uvidime. Zatím oproti stejně vybavené škodě jsem dost ušetřil. A hlavně mám záruku na 5 let. Uvidíme co bude za 3 – 4 roky, možná pokles hodnoty bude obrovsky a celou úsporu trefí.
Jiná věc, že málokterá automobilka věří si natolik, aby dát 5ti letou záruku bez omezení km. Já netvrdím, že I30 je nejlepší na světe, jsem realista, jezdil jsem lepšíma autama (np. F-type R) ale v teto cenové kategorii je to rozumná volba. Popř. za tu cenu mužů koupit podobně vybavenou Fabiu.
Pravdou je, že a i u minule generace i30 Hyundai neměl žádné větší problémy jak np. VW z 1.4 TSI, 2.0 tdi pd, atd, takže nemám důvod myslet, že teď bude nějaký problém.

1.6 88kw je v každé kategorii horší, nicméně jsem z nim nejezdil. Jel jsem z 1.4 a byl jsem milé překvapen. Pravdou je, že je to vyzkoušeny motor takže žádné nemile překvapení bych nečekal.
Jasně pokud auto kupuješ na 3-5let tak na :hyu: oproti koncernu stratíš hodnotu násobně,neboť koncernové vozy i jako jeté drží přemrštěnou cenu(i oproti fordu,oplu atd)pokud si auto necháš déle,a dojedeš ho třeba jako 2auto do "vraku"neřešíš zytkovou hodnotu.
Další možnost je koupit nové koncernové v"zálkadu"Golf 1,2TSI za cca 360000kč záleží na prioritě,zda vybavený :hyu: nebo koncern v základu :-k
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

zajic píše:trafika: LPG montuje Hyu (resp. její dealeři) dle ceníku na jejich webovkách pouze do benzínu 1,4 , takže tady bych se trochu bál jestli to půjde. Pokud jde o uvedené závady, chápu, že výměna volantu či řadicí páky z důvodu ošoupání je nepříjemná (osobně jsem ale tenhle problém dosud nezaznamenal), ale není to vada fatální, kvůli které by tě auto nechalo na holičkách někde na půl cesty. To samé se týká střešních lyžin u kombíků. Každopádně ale nikterak tyto nedostatky neomlouvám. Pokud by auto mělo bezdůvodně reznout to by samosřejmě průšvih byl.
Tak do 1,6nelze LPG aniž bych přišel o záruku? :-k
To je špatné jak píšu výše chci něco na firmu(odečtu i DPH :D/ ) tak bych chtěl něco co bude kolem komína jezdit za levno,najedu po městě a z města domů cca 18000km ročně
Díval jsem se i na koncern a palivo CNG ale ta cena ](*,) to můžu rovnou vzít :hyu: v naftě :-k
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od idam.i »

Trafika:Vykašlal by som sa ne plyn.Pokial chceš auto len na krátke jazdy,kludne skús 1,4.No potom s tým nebehaj moc po dialnici,lebo tam už bude spalovať viac ako 1,6.Najlepšie bude keď si auto vyskúšaš a nebudeš sa spoliehať na názory iných.
Čo sa týka Mazdy Sky,tak pokial myslíš 2,0 ten je o triedu vyššie,no pokial 1,5,bol by som zvedavý na priame porovnanie. :-k
Naposledy upravil(a) idam.i dne 27 lis 2014, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

idam.i píše:Trafika:Vykašlal by som sa ne plyn.Pokial chceš auto len na krátke jazdy,kludne skús 1,4.No potom s tým nebehaj moc po dialnici,lebo tam už bude spalovať viac ako 1,6.Najlepšie bude keď si auto vyskúšaš a nebudeš sa spoliehať na názory iných.
jasně,že vyzkouším,ale jelikož nyní jezdím nyní v passatu 1,9TDI 4motion chip na 160koní tak mě 1,4 ani 1,6 neposadí na prdel :!:
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od idam.i »

To ani nie je ciel,či?
Pokial sa chceš ticho a pohodlne voziť,tak potom skús.Pokial chceš padnúť na prdel,musiš hladať inde. :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

idam.i píše:To ani nie je ciel,či?
Pokial sa chceš ticho a pohodlne voziť,tak potom skús.Pokial chceš padnúť na prdel,musiš hladať inde. :mrgreen:
Jasně mysleljsem to v nadsazce,že již mi není 20 kdy jsme se chodili do bazaru"povozit v opravdické kaře" :D
Jde mi o přibližovadlo na denní ježdění za "hubičku" na zimu a "lepší"svezení si nechám pašíka :D/
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

zajic píše:trafika: Passata jsme měli v rodině taky (benzin 1.8T 110kw) - prodával se s nájezdem něco kolem 165000 km (nevím už přesně) a auto to bylo fakt dobré a spolehlivé. Hyu jsem kupoval s tím, že jí chci mít aspoň 10 let - uvidí se zda vydrží. :-) Právě z tohohle důvodu jsem při koupi chtěl aby záruka byla co nejdelší.
to si měl koupit KIU ta dáví 7let =D>
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od zajic »

trafika: Já bych taky Ceeda bral, ale manželce se nelíbil. :-))
I30 combi, 1,4Tgdi,
trafika
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 lis 2014, 18:20

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od trafika »

zajic píše:trafika: Já bych taky Ceeda bral, ale manželce se nelíbil. :-))
Jj to je pádný důvod :D
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od zajic »

Jo, to je víc než pádný důvod. :D
I30 combi, 1,4Tgdi,
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: svět motorů Speciál

Příspěvek od hlobilp »

mam jen poznamku k tomu, jaky je propad cen u Hyundai a Skoda.... u beznych modelu a motoru uz neni zadny vyrazny rozdil... zrovna nedavno jsem tohle "resil" na jednou autoforu, takze muzu s jistotou rici, ze to s Hyundai neni vubec spatne, naopak.... procentualni propad je vicemene stejny, ale diky rozdilnym porizovacim cenam na skodovce "tratite" vic.... prodate ji samozrejme draz, ale taky jste ji mnohem draz koupili...
priklad: i30 rok 2010 - ceny 150-230tisic.. Octavia rok 2010 - ceny 180-300tisic - pokud tu vynecham RS a scouty, coz je "jina" liga. Jaky je rozdil v porizovacich cenach danych modelu? i30 stala v te dobe od 220 mozna do 500tisic... OII pokud pamatuju pod 300 nebyla a dostat se na milion taky zadny problem... takze ty propady cen u Hyundai jsou u davno pryc
ceny jsem vzal s tipcars.com
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“