Kalibrace navigace

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kalibrace navigace

Příspěvek od Karlosy »

Ahoj,

stal jsem se novým majitelem i40 premium. Bohužel mě trošku zlobí navigace. Občas se zblázní a při stisku nějakého tlačítka na displeji se aktivuje tlačítko například o 2 řádky výše. Zkoušel jsem to reklamovat v Hyundai centrum Praha, ale tam mi řekli, že na navigace se vztahuje záruka dva roky (auto je rok 2012) a za novou bych se nedoplatil.

Takže k dotazu:
1) setkal se někdo s tímto problémem? Je možné displej nakalibrovat či pomůže přehrátí firmware?

2) v servisní knížce jsem se nikde o záruce na panel 2 roky nedočetl, pouze se v ní píše "záruka na radiopřehrávač se řídí záruční podmínkou výrobce autorádia" hmmm :?:
Reklamoval někdo u někoho úspěčně navigaci i po vypršení udávané záruky 2 roky?

Díky :-)
Hyundai i40, 2012 Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od hanz.1 »

Ahoj, měl jsem také tento problém s navigací a přehrávání firmwaru to neřeší a kalibrace není možná ani v servisním menu. Vešel jsem se do 2 let, takže mi vyměnili celou navi na záruku. Rok výroby mé i40 je taky 2012, tak to byla asi nějaká vadná série.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od Beri »

Jestli se nepletu, tak ve winCE jsem v nastavení viděl kalibraci displeje. Osobně jsem to nezkoušel (vše mi funguje dobře), ale mohlo by to fungovat. Tak to vyzkoušej. Postup jak se dostat do winCE je popsaný zde. Z TaskCommanderu se nechá vyskočit na plochu (teď si přesně nepamatuju postup), ale pak se dá dostat do ovládacích panelů a tam je zmíněná kalibrace.
Nic jiného mě nenapadá.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od hanz.1 »

Kalibrací asi stejně nic nevyřeší, protože chyba je v dotykové vrstvě displeje. Blbne to totiž nepravidelně, někdy to chodilo normálně, někdy se to nedalo vůbec ovládat.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od condor »

Nenech se odradit. Koupil jsi auto jako celek? Pak dle obcanskeho zakoniku nemohou vyclenit nektere součástky. Over si to na COI a SOS pro jistotu a pak na ne uder.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od achiles »

Dalo by se to možná reklamovat jako skrytá vada, pokud od koupě neuplynulo více než 6 měsíců.

každopádně fráze "záruka na radiopřehrávač se řídí záruční podmínkou výrobce autorádia" je podle mě dostatečně výmluvná. Pokud mají takovouto vyjímku, tak s pětiletou zárukou nepochodíš.

Mimochodem kia má záruku na audiosystém 3 roky.

co se týče kalibrace, tak si myslím to samé jako hanz.1, ale za zkoušku nic nedáš :)
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od Karlosy »

Máte pravdu, že upgrade firmware či kalibrace by asi nepomohla. Chyba se projevuje dost nesystematicky.

Po pravdě záruka :hyu: mě trošku rozčiluje.

1)mám v garanční knížce uvedeno pouze "zárka na radiopřehrávač" se řídí podmínkami výrobce autorádia. Ovšem nikde už tam není uvedeno jak je tato záruka dlouhá.

2) nejsem tedy právník, ale není uváděné slovíčko radiopřehrávač trošku závádějící pojem? Konec konců mám manuál na "navigační systém" a jedna z kapitol je rádio přehrávač. Skoro mám pocit, že bych se mohl hádat o tom na co se vztahuje a nevztahuje záruka, jelikož rádiopřehrávač funguje výborně, ale pokud mám zadat cílovou adresu do navigace, tak mi z toho vyskočí několik šedých vlasů.

Nemá tu někdo zkušenost, kde mu displej vyměnili po uvedených dvou letech? Několikrát jsem četl, že se tak stalo.

Díky
Hyundai i40, 2012 Premium
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od hanz.1 »

Myslím, že jsi trefil hřebík na hlavičku. Ten navigační systém je jaksi více propojen s vozem a např. nastavení klimatizace, nebo zpětná kamera je bez něj nepoužitelná. U verzí bez navi je to prostě jen "radiopřehrávač", takže ta záruka je dosti diskutabilní.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od condor »

Co resis? Znovu opakuji a jeste dodavam:

1. Auto jsi koupil jako celek.
2. Auto jsi koupil od prodejce a mas s nim pravni/obchidni vztah. Nazory jeho dodavatele jsou pro tebe irelevantni.
3. Zminky o omezeni zaruk v navodu nelze pokladat za relevantni, protoze pokud auto nekoupis, tak se k nim nedostanes, takze pred koupi jsi o nich nemohl vedet.
4. Napis na SOS (Svaz Ochrany Spotrebitele) a oni to potvrdi nebo poradi do druheho dne. Lepsi jak nase nazory s kteryma nemuzes mavat pred dealerem.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od karelmrak »

condor píše:Co resis? Znovu opakuji a jeste dodavam:

1. Auto jsi koupil jako celek.
2. Auto jsi koupil od prodejce a mas s nim pravni/obchidni vztah. Nazory jeho dodavatele jsou pro tebe irelevantni.
3. Zminky o omezeni zaruk v navodu nelze pokladat za relevantni, protoze pokud auto nekoupis, tak se k nim nedostanes, takze pred koupi jsi o nich nemohl vedet.
4. Napis na SOS (Svaz Ochrany Spotrebitele) a oni to potvrdi nebo poradi do druheho dne. Lepsi jak nase nazory s kteryma nemuzes mavat pred dealerem.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Docela by mne zajímalo, jak to dopadlo...
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od Karlosy »

Je to v běhu, čekám na stanovisko dealera Hyundai, pokud bude zamítavé, tak se obrátím na právní pomoc, jelikož formulace v garanční knížce mi přijde dosti závádějící a může se stát nemilým překvapením nejen pro mě.

Budu informovat jak jsem dopadl :-)
Hyundai i40, 2012 Premium
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od karelmrak »

Tak dosud nic?
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od Karlosy »

S uznáním záruky ze strany hyundaie jsem neuspěl. Uplatňuji záruku na prodejce, co mi prodal auto, jako skrytou vadu. Prodejce vadu uznal, ale když zjistil, kolik stojí nové rádio, tak začal vymýšlet nevymyslitelné, což je stále v běhu.

Nabídl mně dvě varianty. První byla výměna za neoriginální rádio, to jsem rovnou odmítl. Druhá varianta je oprava u nějakého člověka co se specializuje na repase těchto rádií. Takže rádio pravděpodobně půjde na repasi, pokud to nepomůže, tak budu požadovat výměnu autorádia nebo vrácení vozu.

Mezitím jsem ovšem reklamoval mizící chladící kapalinu a tuhou spojku, takže už mám novej polomotor a spojku. Musím říct, že jízdní komfort se tím dost zvýšil a jezdí se v tom opravdu fajn :-)
Hyundai i40, 2012 Premium
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od karelmrak »

Pokud by to dokázal s neoriginálním radiem, tak já bych to bral, ovšem podle mne to naráží na problémy, já jsem chtěl vyměnit originál za neoriginál, ale všude nabízejí neoriginál pouze do aut, která nemají originál navigaci, ale jen radio... Takže teď mám neoriginál v šupleti, je určitě lepší než originál.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Kalibrace navigace

Příspěvek od robertbulko »

Ponuka výmeny pokazenej originál navigácie za neoriginál, bol len zúfalý, nepremyslený pokus. Celkom by ma zaujímalo, čo by nasledovalo, ak by ste sa dohodli na výmene za ten neoriginál. :?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“