Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Asi jo. Rocne ujedu tak 10 000km. To jsem před 3 roky najizdel rocne na kole :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

zásilka je komplet doma :)
Přílohy
P1050404.JPG
P1050404.JPG (182.52 KiB) Zobrazeno 325 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Kontaktoval jsem Hyundai jak na SK, tak u nás, jak je to se 17" Alu koly, které na SK dávají k nejvyšší vybave style. Jsem zvedavej, co me odpoví :)
Ono jde o to, ze ve velkem TP mam napsán udaj k 17" Alu kolum, které se nedají u nas sehnat. Tohle soudruzi moc dobře nevymysleli.
Co jsem na koukal ted na i30 na foru, tak co jsi lidi koupili novou i30, tak mají krasna alu kola jiz z prodeje.
Přílohy
kola.jpg
kola.jpg (91.22 KiB) Zobrazeno 324 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Tak z tehle bych si osobne rozhodne nevybral.
osobne mit Elu, dam na ni 17ky z i30 (soucasne nebo predchozi, pripadne ix20, ano, blbe se pouzity shani, ale pripadny vysledek za to stoji). Nevidim problem ani v pouziti 17ek z i40 + modely KIA. Ty mas aspon tu vyhodu, ze nemusis vybirat disky s pripravou pro TPMS, ja takhle travim hodin hledani bez vysledku :/
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

to máš pravdu, to je taky možnost :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

A hlavne se nemusis bat, ze tam mas neco, co tam nepatri, vsechna ta kola maji ET vyrobni, tzn. zadny 35, 40, 42, ale minimalne 46-50, takze s technicakem si to bude rozumet.

1. ix20
2. i30 II
3. i30 I Premium
Přílohy
hw016593.png
hw016593.png (35.83 KiB) Zobrazeno 320 x
8035525_orig.jpg
8035525_orig.jpg (44.72 KiB) Zobrazeno 320 x
17-inch-Chrome-Allloys.jpg
17-inch-Chrome-Allloys.jpg (27.56 KiB) Zobrazeno 320 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

hezký, díky 8)

na i30 jsem videl ještě takový dvoubarevný a byly taky super
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Vratil jsem se akorát ze SRN. Najeto cca 200km a trat byla takovy mix: okresky, město, dalnice. Byla to takova mensi " zatezkavací" zkouska na Sunoco :) byl jsem zvedavej, jestli se třeba zvukovy projev motoru bude menit atd... tohle byla nejdelsi jizda, kterou jsem od vymeny oleje jel.

Zvuk motoru po celou dobu v pohode. Ela si krasne prede. Jako bonus je spotřeba. Když sem se vratil domu, tak sviti na PP 4,7.

Nikdo uz me ted nevymluví, ze tuhle spotřebu ma na svedomí olej. Mel byl v Ele uz davno. Amerika ale proste chutna. Jsem rad, ze ho mam a jiz snad nebudu jezdit na ty univerzalni predrazene sudove oleje z aut. servisu.



Za me Sunoco za 1! :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bony »

Alfe teď si dej tak 20x jízdu po městě semafory stopky atd, délka trasy vždy tak 2-7 km a budeš i s tímto olejem na 8l/100
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Jo to bych byl. Ale proc bych to delal? To muzu taky jezdit jen po rovine a nebo z kopce třeba za 2l . V kazdem pripade vypovidající hodnoty = 0
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 29 črc 2015, 14:00, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Alf6 píše:Jo to bych byl. Ale proc bych to delal?
A to je presne ono, zamerne si nevyberes slozitejsi podminky, aby spotreba byla priznivejsi. A o tom to prave neni. Pokud bys jel na puvodni 5W30, budes mit spotrebu stejnou, jenze nebude takova snaha obhajit si tu 5W40 (mimochodem, hustejsi olej ma brat vic). Proste sry, ale tohle nema vypovidajici hodnotu, ale jako obhajoba vlastni investice supr...:)
Ja jel taky dneska do mesta polozenyho 100m (vyskou, ne dalkou) nad Slanym a pak zpet, zajel jsem to za 4,9l/100km s tezsim autem nez mas ty, ale proste jsem nikam nespechal a snazil se jet ekonomicky a vylozene zkusit, jestli ty spotreby dosahnu i za cenu nebrzdeni provozu. Dosahl, zejtra to ale pojedu o litr vic, protoze uz se snazit nebudu, budu brzdit u cedule, na konci obce to hned rozhulakam na kilo, budu prejizdet koho se mi za chce a jsme zase jinde nez dnes. Ale dojedu tam vzdycky za stejnej cas, nevim, jak je to mozny :D
Nicmene, co nepopiram je to, o cem uz jsme mluvili, ze 5W40 Sunoco ji bezpochyb vic chutna. Btw, kdybych ti do auta nalil olej dle svyho vyberu a zakazal ti koukat na palubaku na polozku "spotreba", jsem zvedavej, za kolik bys jel ...:) vsechno je to jenom o hlave, placebu a priblizeni se kyzenymu vysledku, delame to tak vsichni a nikdo se to nepripustime, pac bejt pul dne nasranej je na ho*** :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Nevyberu si slozitejsi podmínky, protože v Klatovech mame 3 -4 svetelne křižovatky a asi 4 kruháče. Proste neziju v Praze nebo Plzni. Nemam tu tramvaje, trolejbusy ..proste male okresni město na Sumave.

Puvodni 5w-30? Ja mam ale doporuceno v manuálu 5w-40 ( Specifikace oleje od výrobce je: API SL/ACEA A3 nebo vyšší a to konkrétně: Shell Helix Ultra 5w-40, Shell Helix Ultra Plus 5w-40 nebo Shell Helix Plus VB 10W-40 a nebo 0W-40) ! Proto jsem chtel dat do motoru olej, který mam doporuceny v manuale. Co mne lili v servisu netusím. A proto jsem se rozhodl ho vymenit + filtr. Po tom jak ojebali Vendalina( sorry Vendeline, ze sem to takhle napsal s olejovym filtrem) Ted mam ale opravdu to, co mam mít a spotřeba sla při stejnem stylu jizdy dolu. Takze jak muzu jit zpet na 5w-30? :) Je ale mozne, ze me ho opravdu v servisu lili. Z faktury není poznat jaky olej byl pouzit. :( Pochybuju, ze mne do Elantry dali něco jiného, nez davali třeba do i30.


Muzu Vam udelat radost a jezdit celej den po meste, ale ja tak normalne nejezdim. :)

Edit olej svého vyberu byl jen v mezích doporucene specifikace. Toho jsem se drzel. Takze jsem si tam nenalil co jsem chtěl.



PS: predešlou odpověď jsem trochu zkratil...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bony »

Já to vidím na svém autě, teď jsem jezdil dálky a dával jsem to za 5,5l momentálně týden popojíždění po městě, sem tam meziměsto a už je to zase na 6,9l a můžu frčet dálku a dolů to nepůjde ani za zlaté prase... po vynulování a jízdě dálky jsem zase na 5,5l. PP je prostě úplně na dvě věci. A olej mám celou dobu 5W 30 dle servisní knížky. Je to dosti o hlavě a placebu. Když se snažím tak je spotřeba lepší, ale nedej bože jednou akcelerovat tak letí nahoru.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Uz skoro 2 roky mam tuto navigaci http://www.xtech.cz/gps-navigace-xtechn ... fetime.php

Je jedna z nejlevnějších na trhu a mel jsem trochu strach do toho jit. Kladne recenze na netu mne ale presvedcili o opaku. Slape porad jak hodinky a za tu cenu super. Ja vim, jsou lepsi a drazsi. Mne tato uplne staci. Kolikrat se třeba necham navigovat jen hlasem. Stejne nikdy nejedu uplne poslepu, jelikož třeba den - dva před odjezdem si trasu projdu na netu.

Jediny rozdil je v tom, ze ja mam předinstalovány profesionální mapové podklady od Be on Road.
Na slunci je displej spatne citelny a když na displeji něco natukavam, tak leckdy musim mit trpelivost, poněvadž je to trochu pomalejsi :)

Ale jinak super
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Tak dnes pokořen opět rekord v nájezdu na celou nádž. Sice ne o moc, ale přesto zase o něco méně. Tentokráte tedy za 5,19. PP ukazoval 4,8

Také už jsem spotřeboval jedno celé balení Ecomaxu. Dávam dvojnásobné dávky. Lépe by to mělo čistit a míchám to i s Vifem. Toho dávam dle poměru uvedem na pixle.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“