TPMS

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

TPMS

Příspěvek od Neo-Mike »

Nedavno mi servisni technik tvrdil, ze se muze stat, ze se senzory nesparuji samy. Potom je nutne je nakodovat rucne a muselo by se to delat pri kazde vymene pneumatik. Tak me s tim trosku nahlodal. Mozna to rikaji vsem, protoze tech senzoru je nekolik druhu a u nektereho to tak muze fungovat.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od t0x!n »

samo ze je vic druhu, ale ne pro i30 2 gen. (ty se paruji samy), treba 1. gen ma jiny senzory, ktery se musi parovat pres diag, ale bohuzel "technici" jsou skoleni nebo spis maji znalosti jak kdyby prave vylezli z ucnaku, takto mi naposled tvrdil technik a 2 prodejci (stali vedle sebe), kdyz jsem si v H kupoval senzory do Ceeda, jak se to bude muset parovat pres diagnostiku, tak jsem jim rekl, ze se pak stavim jak si udelam kolecko a sparuje se mi to samo... kdyz v servisu neumi nafouknout ani pneu na doporuceny tlak, tak si nedelam iluze o tomto... bohuzel dnes je lepsi si vse zjistit a odzkouset sam
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

ad TPMS kontaktoval jsem a koupil 4 kusy co tu proběhlo výše a jsou to fakt originály. Takže ultra luxus cena ;)
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od Mirus30 »

Bral si ty z toho Bazose?
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS

Příspěvek od t0x!n »

nebal jsi se platby dopredu? :D aspon, ze jde paypal, kazdopadne bych je bral taky, ale nevim na co by mi byla 3. sada, skoda prodavat to na jare :)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

jojo z toho bazose. Klucina je velice komunikativní. Takže uplně v pohodě. Odeslal to tuším ve čtvrtek ze slovače a v pondělí došlo. Takže pohodička
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

FUnkčnost ale bohužel sdělím až v pulce října až přezuju :-D
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: TPMS

Příspěvek od shawt »

Urcite dej vedet, jestli se ti sparuji. Cena je luxusni, ja budu resit disky az pristi rok, letos jen prezuju gumy.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
serak
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 říj 2014, 13:26

Re: TPMS

Příspěvek od serak »

Tak bohužel inzerát už je fuč.
_________________
Tucson 1.6 T-GDI 4x4 Icebreaker 5/2020 -
i30 1.6 GDI kombi Weekend 10/2014 - 05/2020 prodáno
Renault megane I break 2006 - 2015 prodáno
Renault R19 II 1999 - 2006 prodáno
Dacia 1300 1995 -sešrotováno
Radunov
**
Příspěvky: 166
Registrován: 11 zář 2016, 07:52

Re: TPMS

Příspěvek od Radunov »

Radunov píše: nevím jestli všechny informace jsou seriózní, naložte s těma informacema podle svýho...každopádně jsem si dnes objednal 15" disky KFZ s TÜV za 4500Kč vč. poštovného -> úspora proti nabídnutým od Hyundai 2000Kč a pneumatiky Continental TS860 s rychlostním indexem T (schválně jen do 190km/h - úspora na sadě 1500Kč) a pak si objednám ty SLAVNÝ SENZORY ZA NECELÉ 4000Kč protože není dovolání a nechám namontovat raději v Hyundaji, jelikož jsem četl o jelitech v pneuservisu co je při montáži zničí a není s nima řeč...jen ať si za to ručí :hyu:

takže jsem si domluvil montáž a objednal sadu nových TPMS ventilků v Hyundai HB Pardubice kde jsme auto zakoupili, nové kola a pnematiky jsem tam dovezl, už po telefonu předem mě cena vycházela na á3750Kč ventilky a 850kč obutí s vyvážením, řekl jsem si OK za 200kč navíc oproti běžné ceně to zvládnu s tím že aspoň budou komplet ručit za ventilky včetně montáže...prima v pondělí jsem to tam dovezl, dostal jsem zakázkový list kde byl uveden limit 5000Kč, přitom to mělo stát á 4600Kč, řekl jsem si dobře, tak jsou tak zvyklý zaokrouhlovat nahoru. Dnes mi paní ze servisu volala že to je hotové a můžu si pro to přijet, ale neobtěžovala se mi říct cenu, tak jsem se tam pro to vydal s tím že mám pár poznámek na který se chci zeptat, ok přijdu tam, sednu si, řeknu zakázku a začnu se ptát jestli mi pomocí diagnostiky ukáží že jsou baterie v TPMS plně nabité abych měl jistotu co mi namontovali a jestli mi k nim dají návod z balení. Tak na obě věci jsem dostal negativní odpovědi, nelze a nic takového tam není. Hm. Povzdech jsem si nahlas že to umí úplný hovno a stojí to takový prachy. Odvětili na měření tlaku. Haha, vždyť to ani neukáže okamžitou hodnotu... Pak mě řekli cenu za zakázku - 5850kč, okamžitě jsem zareagoval že si snad dělají srandu a že na ničem takovém jsme se nedomluvili a že to nechci. Že na oficiálních stránkách Hundai to stojí ty peníze co jsem psal výše a víc za ně nedám. A že se mi nikdo neobtěžoval zavolat, kdyby to mělo přesáhnout tu smluvenou částku a že bych jim rovnou řekl ať si to strčí do prdele a budu jezdit bez TPMS. Načež se šli radit. A po 5 minutách přišli s tím že mi to nechají za těch 5000Kč a kolegyni že to strhnou že popletla zakázky nebo co...WTF???..a já ale to mělo stát max 4700Kč...pak se šel koukat kde jsem vzal tu cenu že takový ceník neznají, před rozkliknutím internetu jsem mu řekl kde to najde ani za 5 minut to vedoucí servisu bez další pomoci nenašel a pak koukal jako výr a řekl že mám pravdu, ALE ŽE TO JE STARÝ CENÍK A ŽE ZAVOLÁ DO HYUNDAJE V PRAZE A MĚ PAK PŘEPOŠLE VYJÁDŘENÍ...pak říkám a co tam jako na tom 1 a čtvrt hodiny dělali? To mi totiž řekla paní po telefonu. Měli nový disky a nový gumy, takže odpadá zvedání auta a sundávání kol a svlékání pneumatik a dál to znáte,a to max za půl hodiny s prstem v nose není co dělat a pak se zbytek kopou do prdele...a VY jste na to čekal?...ne já jsem vám to sem jak blbec dovezl v pondělí, aby jste to mohli udělat ve volné chvíli a dělám to s předstihem sezony, aby to bylo lepší po obě strany...a jak vy víte jak dlouho to má trvat?...mám zkušenosti s tím jak dlouho trvá nazout sadu kol ( kámoš automechanik a já 7 let vášnivý autař tělem i duší) ...no nic pak přišli manažerský řeči (evidentně měl čkolení :twisted: ) s hypnózou pohledem do očí =D> ....jedním uchem tam druhým ven...pak už mě to nebavilo, vytiskl fakturu, tak jsem vytáhl 5 litrů ani podpis nechtěli a šel si přejet s autem a kola si vyzvednout, ještě jsem si překontroloval jestli mám dvě levé a dvě pravé, naštěstí ano =D> ...NO MUSÍM VÁM ŘÍCT ŽE MÍSTO PŘEDPOKLÁDANÉ RUTINNÍ ZÁLEŽITOSTI MI PĚKNĚ ZKURVILI NÁLADU A PĚKNĚ MĚ NASRALI :oops: :lol: ...omluvte ten rázný slovník ale to se nedá...my si nový auto koupili kvůli tomu, aby jsme měli klid na duši a ne doma na starým furt nervy v kýblu že něco při opravě nejde, člověk pod tím víc leží než jezdíí :D a už při první servisní záležitosti s novým velké zklamání z toho jak mě chtěli natáhnout a druhé předtím při zjištění nákladů navíc kvůli TPMS...jako co se týče provedené práce asi dobrý, disky pomlácený nejsou...přitom co jsem četl u ostatních tak jste to za ceníkovou cenu 3750kč měli...
I30 kombi GDi gdh
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: TPMS

Příspěvek od idam.i »

Radunov píše:
vorlajz píše:založ si vlastní vlákno a nahoď nějaké fotky... ;)
to je zbytečný, sériovka jako každá jiná, všechno je to z jedný palety...akorát na rozdíl od většiny máme béžový interiér díky kterému není tak tmavý interiér díky těm zmenšujícím se okénkům k zádi vozu, který mají mimochodem barevně krásně rozvržený kde praktické zóny jsou černé - kufr, horní část výplně dveří dveří, zadní část předních sedaček apod....každopádně při pokusu o dokonalý štít na laku od fy Pikatec, produkt ceramic, který stál přes 2 tisíce a na autě po něm není za chvíli ani památky a při jeho rozlešťování si člověk div neudělá lavor ve střeše, tak bych Vás od něj rád odradil, zlatý vosk Sonax za 1/10 ceny, Pikatec je podvod!
Nemáš svoje vlákno,tak aspoň takto.
Ako si spokojný so svetlym interierom? Díky.
Naposledy upravil(a) idam.i dne 22 zář 2016, 22:43, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

Radunove, ty jsi v tom servisu to auto i kupoval???

každopádně je to na hovno přístup, naštěstí, já, když jsem se v servisu na něčem domluvil, tak to dodrželi...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: TPMS

Příspěvek od shawt »

K tem cenam v servise, taky to na me zkouseli smejdi, ale ja jim rekl ,ze mi napsali cenu v emailu nizsi a dostal jsem nizsi, pry my si podame nase skladniky nebo co. Kecy, prsote se snazi skubat co to jde!!!
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: TPMS

Příspěvek od only_one »

i tohle byl jeden z důvodů, proč sem přešel ke Kie... taky jsem zažil obdobnou peripetii u placení. Nicméně já jim to tam na saloně řekl od plic co si o tom omylu myslím...
U Hyundaje totiž někdy pravá ruka netuší co dělá levá...
Ale je to mazec, přezou za 5 tisíc... ceníková cena TPMS je 3800 za originály. 950kč kus a přezutí do pětikila v pneuservise. NJN někdo ty jejich hostesky s prsama č. 4 musí zaplatit :-D :-D . Ale třeba ti tam dali 10 kilo závaží :-))
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: TPMS

Příspěvek od vorlajz »

only one... nevím jak u vás, ale u nás ti za 500 Kč pneumatiky na disky s vyvážením nenazují... bývá to víc... spíš tak 800 - 900 ... ale jak říkám... nevím, jak je to u vás... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“