Filtr ventilátoru

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Filtr ventilátoru

Příspěvek od Melkor »

asi se budete smát, ale má accent 95 1.3i 55KW někde ve ventilátoru filtr? (něco jako molitan nebo tak?) A pokud jó, jak se k němu dostanu?
Zdá se mi že mi občas smrdí nebo něco hnije a nevim co a kde...(pavouky už sem vyhnal :-))
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Accenta nemam, tak jen obecne. Pokud mas klimu, tak by to chtelo asi komplet vydesinfikovat. Jinak dejchas pekny svinstvo. Ja mam u Getzanka filtr za kaslikem pred spolujezdcem. Vim jen, ze i kdyz tam je misto pro filtr, tak nektery modely ho tam maj a jiny ne. Podle jakyho klice se to ridi, netusi nikdo ani v servisu :D . Ale origos stoji 1000Kc :(
Urcite Ti poradi neco konkretnejsiho nekdo s Accentikem......
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Ufotlak
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 lis 2006, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ufotlak »

Ahoj, byl jsem se na to zeptat u prodejce na Huňáče a zjistil sem, že do mýho autí se to prej nedělalo,ale nevim, jestli náhodou se mě prodejce nechtěl rychle zbavit, tak mě odbyl touhle odpovědí, jinak jsem totiž na netu v několika e-shopech našel kabinové filtry přímo na svoje auto...sice mi tam nic nehnije, ale každý jaro mam v autě pomalu půl lesa, když zapnu větrák,proletí tim skoro všechno.. :x
H-Accent 98 1,3i 12v 62kw
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Melkor: měl bys tam mít kabinový (pylový) filtr, při jeho výměně bych doporučil to pročistit např. sprejem ClimPur od Valea. Taky pak není špatný pak na filtr přicvaknout BioClip od Valea.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Klimu nemám, nejspíš tam bude jak říkal Zdeněk kabinovej filtr...Poradíš Zdeňku kde přesně je a jak se k němu dostanu??? čištění je pak už hračka... :-) Dík
Uživatelský avatar
Kostejec
*
Příspěvky: 28
Registrován: 27 kvě 2006, 02:21
Bydliště: Choustníkovo Hradiště

Příspěvek od Kostejec »

Mě by to taky docela zajímalo, protože přítelkině tvrdí, že občas něco cítí(já ne asi nemám takový čich ale co bych pro ni neudělal:D ) Když si za jízdy umeju přední okno tak je v autíčku řádně cítit vůně alkoholu z ostřikovačů a na jaře ten lesík jako u Ufotlaka :lol:
Hyundai Accent1,3
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

ták já už přišel na to co tam smrdí :-) Jak tam mám novej vejfuk tak se vypaluje... Mělo by to po pár stech km přestat...Nicméně by mě pořád zajímalo, kde je ten filtr a jak ho vyměnit nebo vyčistit (rozebrat)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4503
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

U mě v Tiburonu je za kastlíkem spolujezdce.Tak bych ho tam hledal i u tvého Accenta(je to jen můj odhad :oops: ,samo,jestli tam vůbec nějaký dávali).U mě jsem musel oddělat komplet odkládací schránku a potom už je vidět. :P Snad ti poradí někdo s Accentem na 100%.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Filtr je umístněn za kastlíkem u spolujezdce - pokud tam je. Jinak mě napadá, jestli tam máš klimatizaci, tak tu je potřeba občas (po roce) nechat vyčistit, protože v ní se vytváří sajrajt způsobující tebou popisivaný smrad.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Tony
**
Příspěvky: 102
Registrován: 03 pro 2006, 21:09
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tony »

Mám Accenta z roku 1996 s klimou a filtr tam nemám.Vyřešil jsem to sprejem na čištění klimatizece.Cena cca 350 kč.Vyčistí to celou soustavu.Má to i nějaké antibakteriální účinky.Ale pokud máš filtr tak je uložený za kastlíkem spolujezdce. :wink:
Accent 1,5 12V 65 kW/88 HP,1996
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“