Volný přední nárazník

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Volný přední nárazník

Příspěvek od j.albi »

Volný přední nárazník
Neví někdo náhodou jak se sundává přední nárazník u Getze? Podařilo se mě najet spodkem spoileru nárazníku na obrubník a teď mám vertikálně volný (hýbe se nahoru a dolů) přední nárazník. V nárazníku je polystyren, který se mohl zmáčknou, a nějaká lišta která se mohla ohnout. Možná by se to dalo vytěsnit montážní pěnou nebo kousky polystyrenu. Nepodařilo se mě ale sundat přední nárazník. Našel jsem par kovových šroubů nahoře na nárazníku a par umělohmotných na spoileru. Další šrouby nebyly vidět a nárazník i přesto, že se klepe pořád drží. Oprava v servisu stojí okolo 3.000 Kč což se mě za to nechce vyhodit. Poradí někdo? Má někdo podobné problémy? Není někde v nárazníku náhodou čidlo na airbag? Ideální by byl technický nákres nárazníku a jeho uchycení k autu, nebo popis demontáže.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

jojo knizku .... taky bych chtel

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

jo to je presne to co bych chtel taky ... rozkresy apod.

tady jsou fotky nejakejch prednich narazniku ...a jsou tam videt i uchyty ...tak treba z toho neco vykoukas ... hodne stesti...

a kdyz budes mit moznost ... zkus to prosim nafotit ... kdyz uz na nas vydavatelstvi serou, udelame si montazni "serialy" sami co? :wink:

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7

http://www.jacatu.de/wbb2/attachment.ph ... 9653b5e1c7
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Oprava volného předního nárazníku

Příspěvek od j.albi »

Dík za adresy s fotkami výměny nárazníku – pomohlo to. Dál popíšu postup, jak sundat nárazník.
Potřebné nástroje:
- delší křížový šroubovák (nejlépe s magnetickou špičkou)
- plochý šroubovák
- kombinačky
- gola ráčna s nástavcem a 10 ořech
- klíč č.8 (nejlépe očkový)
Na spodní straně spoileru je 6 ks umělohmotných šroubů s hmoždinkou (křížový šroubovák). Některé se mohou protáčet, tak na ně s citem. Potom se musí odšroubovat klíčem č.8 3 ks šroubů na každé straně blatníku (před předním kolem). A teď to bude zajímavé. Šrouby na které jsem přišel až po fotkách z německých stránek. Musí se odklopit umělohmotný blatník a úplně nahoře je schovaný stejný šroub jako na blatníku. Doporučuji na něj vzít delší křížový šroubovák. Teď už stačí odšroubovat dva šrouby na přední masce u světel a dva šrouby shora (na první pohled nejsou vidět, jeden je pod klaksonem a druhý adekvátně na druhé straně). Doporučuji gola ráčnu s delším nástavcem. Teď už stačí nárazník vysunout směrem dopředu, protože stále drží na dvou kolejničkách na boku.
Retardér je polystyren, který vymezuje vůli mezi nárazníkem a rámem auta. Drží ho kovová sponka, která jde sundat plochým šroubovákem a nazpátek natlačit kombinačkami. Tento retardér se vymáčkne pokud dostane nárazník ránu ze spodu. Na opravu stačilo natlačit do vzniklé mezery plátky polystyrenu a vše složit. Nárazník se teď ani nehne.
A jako perlička na závěr – Hyundai servis Olomouc si účtuje 1,5 hodiny práce, a mě to trvalo 1 hodinu a deset minut. A to jsem ještě hledal ty dva šrouby nahoře u blatníku (asi 15 minut) a fotil. Cena opravy 0 Kč, polystyren jsem použil ze staré krabice.
Některé fotky jsou trochu nezaostřené, protože foťák ani v režimu makro to na malou vzdálenost nechtěl brát.

Fotky jsou v albu.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Good Work

Příspěvek od vlkobass »

Velmi dobrá práce! Doufám, že to nebudu potřebovat, ale kdyby přeci, s tímto návodem je to paráda! 8)

Osobně si dávám pozor na patníky, ze začátku se mi to lehce také podařilo, naštěstí bez následků, jen jsem později zjistil, že mi chybí na spodku právě ten umělohmotný šroubek s hmožděnkou, a propó kus stojí něco málo přes 30,- Kč s DPH :shock: .. jojo, každá sranda něco stojí :wink:
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

A kde se takový plastový šroubek s hmoždinkou dá koupit? Kdyby to věděl někdo přímo pro oblast Brno a okolí, tak by to bylo nejlepší.
Přední nárazník po několika střetech s obrubníky aj. podobnými překážkami už je zoufale visí, oba krajní horní plastové úchyty (ty s tím skrytým kovovým vrutem) jsou ulomené :? bude to chtít asi nějakou generálku.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

ondra.rs píše:A kde se takový plastový šroubek s hmoždinkou dá koupit? Kdyby to věděl někdo přímo pro oblast Brno a okolí, tak by to bylo nejlepší.
Přední nárazník po několika střetech s obrubníky aj. podobnými překážkami už je zoufale visí, oba krajní horní plastové úchyty (ty s tím skrytým kovovým vrutem) jsou ulomené :? bude to chtít asi nějakou generálku.
Plastové šroubky se dají koupit v servise Hyiundai, nebo na vrakáči když je štěstí.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
rostous
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2006, 08:14
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava volného předního nárazníku

Příspěvek od rostous »

j.albi píše:Dík za adresy s fotkami výměny nárazníku – pomohlo to. Dál popíšu postup, jak sundat nárazník.
Potřebné nástroje:
- delší křížový šroubovák (nejlépe s magnetickou špičkou)
- plochý šroubovák
- kombinačky
- gola ráčna s nástavcem a 10 ořech
- klíč č.8 (nejlépe očkový)
Na spodní straně spoileru je 6 ks umělohmotných šroubů s hmoždinkou (křížový šroubovák). Některé se mohou protáčet, tak na ně s citem. Potom se musí odšroubovat klíčem č.8 3 ks šroubů na každé straně blatníku (před předním kolem). A teď to bude zajímavé. Šrouby na které jsem přišel až po fotkách z německých stránek. Musí se odklopit umělohmotný blatník a úplně nahoře je schovaný stejný šroub jako na blatníku. Doporučuji na něj vzít delší křížový šroubovák. Teď už stačí odšroubovat dva šrouby na přední masce u světel a dva šrouby shora (na první pohled nejsou vidět, jeden je pod klaksonem a druhý adekvátně na druhé straně). Doporučuji gola ráčnu s delším nástavcem. Teď už stačí nárazník vysunout směrem dopředu, protože stále drží na dvou kolejničkách na boku.
Retardér je polystyren, který vymezuje vůli mezi nárazníkem a rámem auta. Drží ho kovová sponka, která jde sundat plochým šroubovákem a nazpátek natlačit kombinačkami. Tento retardér se vymáčkne pokud dostane nárazník ránu ze spodu. Na opravu stačilo natlačit do vzniklé mezery plátky polystyrenu a vše složit. Nárazník se teď ani nehne.
A jako perlička na závěr – Hyundai servis Olomouc si účtuje 1,5 hodiny práce, a mě to trvalo 1 hodinu a deset minut. A to jsem ještě hledal ty dva šrouby nahoře u blatníku (asi 15 minut) a fotil. Cena opravy 0 Kč, polystyren jsem použil ze staré krabice.
Některé fotky jsou trochu nezaostřené, protože foťák ani v režimu makro to na malou vzdálenost nechtěl brát.

Fotky jsou v albu.
Ahoj, právě řeším ten problém se sundáním předního nárazníku. Prosím máš ještě ty fotky? Můžeš mi je poslat i na E-mail: rosta.konecny@tiscali.cz
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

Fotky jsou tady
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Odpovědět

Zpět na „GETZ“