Tlumiče kdy vyměnit?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
kuba
*
Příspěvky: 50
Registrován: 27 bře 2006, 10:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Tlumiče kdy vyměnit?

Příspěvek od kuba »

Nazdar všichni. Chci se zeptat, mám accenta, najeto 120 t.km. Poradíte mi prosím podle čeho poznám, kdy je mám vyměnit? V manuálu o to nic nepíšou, jízdní vlastnosti jsou dobré, jen mám lehce osekaný vzorek.
Accent CRDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomexion
*
Příspěvky: 54
Registrován: 25 srp 2006, 20:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče kdy vyměnit?

Příspěvek od tomexion »

kuba píše:Nazdar všichni. Chci se zeptat, mám accenta, najeto 120 t.km. Poradíte mi prosím podle čeho poznám, kdy je mám vyměnit? V manuálu o to nic nepíšou, jízdní vlastnosti jsou dobré, jen mám lehce osekaný vzorek.
myslim, ze v servisu/na stk ti o tom reknou :)
taky, myslim, ze kdyz si sednes na blatnik/properujes tlumic, tak y se auto nemelo houpat - jen vratit do puvodni polohy..
Accent 1,5 16V 73KW rv.97
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tak da se to poznat presednutim do jinyho accenta, pokud jezdis jen timhle jedinym. Jinak zadek na hrbolech nakopava, propada se a rychle vystreli na pruzinach, predek totez, jen to neni tolik znat pri normal jizde, spis to v zatacce na hrbolech a vlnach ustreluje. Zkusit rozhoupat auto rukou jestli se vrati jednou, nebo jestli bude perovat. Pokud je to vse ok, tak si zajed do servisu na test na vibracni podlozky. Nicmene je to znat dost.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Ja mam tiez nabehanych 120 tis. km a teaz pri poslednej servisnej prehliadke mi mechanik kontroloval tlmice takym sposobom ze na zdvihaku odkryl gumu, ktora zakryva tlmic a pozrel ci nieje vyteceny. Samozrejme, ze skusil aj test rukou - ci sa auto nekyve. Vsetko bolo OK. Cize pri opatrnej jazde asi tie tlmice vydrzia aj 150 tis. km. Uvidime :) .
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“