co to je?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Cypisek

Příspěvek od rade622 »

To je právě ono, co jsem měl na mysli. Být to elektrika, hned by bylo jasno který vodič je který. Tady si na radu někoho udělá škodu ( nemyslím auto! ) a výsledek žádný. Ona totiž Lantra 1,6 žádnou váhu vzduchu nemá, ani poslední model 1,6 ne. Čidlo dát před filtr ať se na něj nalepí co nejvíc bordelu a jde co nejdříve do háje - " su kokot promin to na te prvni fotce je samozrejme vzduchove cidlo ktere musis umistit pred novej filtr" .
Rozmysli si rozmysli jestli ti to stojí zato.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

[quote="cypisek"]Kleskojot: "takze vaha vzduchu je to co ostatni nazivaji teplotni cidlo nasavaneho vzduchu ......." :oops: :roll:


vubec si nepochopil nas rozhovor mezi mnou a antekem. ale staci si to znova precist. a pochop ze kazdej ridic nemusi znat kazdou cast svyho auta. a prave proto existuje toto foru abych se ujistil co delam. a zas takova lama nejsem funkci motoru chapu delal jsem g.o. na skodovkach ale abych znal kazdou hadicku a kabilek kdyz mam toto auto par tejdnu a kdyz to vidim poprvy to po me nemuzes chtit. kdyby jsi mi radsi poradil.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

Kleskojot: No s nekvalitním filtrem se toho dá pokazit víc než si myslíš, radši si našetři o trochu víc peněz a kup K&N, tyhle levný filtry pustěj kdejakej bordel do sání...a to opravdu neni dobrý :wink:
Jinak ty hadice bych tam dal, ale hlavně nezapomeň na pořádný teplotní odstínění, jinak jediný co se změní po namontování toho filtru, bude snížení výkonu a to asi neni to, co si od toho slibuješ, že jo? :D[/quote]

jasny jenze jsem nenasel jinej filtr kterej by byl uzavrenej aby to nesalo mezi potrubim. jinak jeste jsem nic neobednal tak diks za radu budu hledat kdyby jsi o necem vedil tak to sem pls dej.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já jsem vyměnil papírový filtr,za bavlněný-pouze vložku :!: Box,čidla...zůstaly a mám dojem :) ,že auto jde lépe do otáček(samozřejmě ať nikdo nečeká citelný nárust :lol: ).Ve výměně filtru,bych viděl větší přínos pro motor(snadnějším nasáváním většího množství vzduchu),než nejistým výsledkem montáže přím.sání. :? O vlivu teploty nasávaného vzduchu(umístění filtru),délce trubky mezi filtrem a motorem...netřeba psát.Jak píše Petr HC-abys nebyl ve výsledku zklamán. :roll:
Tím tě nechci odvádět od instalace,jen ti navrhnout variantu výměny papírového filtru,která je jednoduchá a účinná. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Neboj se toho.. mám to tak zhruba rok a je to supr, za prvý to jde líp do otáček a za druhý i bez laděnýho vejfuku to má brutální zvuk a to ti potvrdí každej kdo se se mnou setkal..
Jinak to čidlo v tý krabičce je skutekně teplotní čidlo a nemusíš kupovat žádnou redukci.. já sem jen ZA FILTREM PŘÍMO V TÝ GUMOVÝ HADICI vyseknul otvor na to čidlo a připevnil ho silikonem.. nemám s tim sebemenší problm, auto neškube, prostě pohoda..
A tim že k tomu filtru dáš tu trubku co bude k nárazníku to ještě zlepšíš.. i když ti to bude sát asi i slušnej bordel od vozovky.. schválně si dej na ten otvor sání ruku, PŘED FILTREM, NE ABY TĚ NAPADLO HO TAM JEN NA CHVILKU NEMÍT ;) a protůruj motor a uvidíš jak slušnej je to vysavač :P.. já to chci vyřešit výdechem do kapoty.. uvidim jak to půjde.. jinak si myslim, že díky tomu že ten filtr má to opláštěnní, tak už je aspoň trochu izolovanej, ale je fakt, že nějakej plech na lepší odstínění od motoru to chce každopádně..
Jo a samozřejmě počítej s tím, že s více vzduchem tam půjde i více benzínu, takže vyšší spotřeba ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

a co tak dat tam nejaky ten green ? co vy nato ? ja by som ho aj vzal ale tak za tie prachy je tam dodrzane ze cena/kvalita ?
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

mirec píše:a co tak dat tam nejaky ten green ? co vy nato ? ja by som ho aj vzal ale tak za tie prachy je tam dodrzane ze cena/kvalita ?
Schválně se koukni jaké filtry se nejběžněji používají v Motorsportu, třeba ve WRCech a tp.
Obrázek
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no tak to si mi aj KONKRETNE poradil to ako fakt ze jo :? :roll:
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

KN to jisti
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

mirec píše:no tak to si mi aj KONKRETNE poradil to ako fakt ze jo :? :roll:
No to bude asi tim, že jsem to tu psal na minulé stránce, tak mi přišlo zbytečné to opakovat.
Obrázek
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

MartasZ mam to taky pres rok a je to lepsi a bez problemu.s tim co jsi napsal souhlasim i zpusob montaze jsme resili stejne
lantra rv.98 1,6 16v DOHC
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No vida :twisted: Já teď přemejšlim že si nechám vyrobit nerez trubku která bude kratší a natvarovaná tak, aby šel ten filtr přímo do výdechu v kapotě.. takový napůl náporový sání.. bude to asi mazec, ale zkusit to musim :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

ja si to udelat musim protoze si chci trosku barevne sladit motor a filtr na obic hadici nic moc vzhledove a navic ta hadice neni ve vnitr rovna ale vroubkovana na cirkulaci vzduchu to neni ideal.
mas na mysli neco takoveho ze??jen treba v chromu Obrázek
lantra rv.98 1,6 16v DOHC
antec
*
Příspěvky: 95
Registrován: 25 čer 2006, 13:45
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od antec »

[ Obrázek
lantra rv.98 1,6 16v DOHC
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

antec píše:...Obrázek
Přesně tohle je to nejhorší, jak se to dá udělat....otevřenej filtr hned vedle motoru....snížení výkonu (za určitejch podmínek) je zaručený. :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“