Výměna oleje po 1500 km

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Zouhar Leoš
*
Příspěvky: 14
Registrován: 29 zář 2005, 09:40
Bydliště: Brno

Výměna oleje po 1500 km

Příspěvek od Zouhar Leoš »

Koupil jsem si nového Getze a při koupi mi v autosalonu doporučili si nechat vyměnit olej po ujetí 1500 km - prý to doporučuje výrobce. No a právě tato chvíle nastala. Proto se chci zeptat jestli máte někdo s tím zkušenosti? Je to opravdu třeba nebo to stačí až na první garanční prohlídce?[/b]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tomu neverim...to aby sis bral na dovolenou kyblik a olejovej filtr:) cim vim, tak u Getze doporucji menit olej po 15 000km,coz je 10x vic nez uvadis...to bych se zblaznil, kdybych 4x mesicne menil olej, brrrr.....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Doporučují to po ujetí PRVNÍCH 1500km a potom už klasicky po 15tis.km. Je to prý kvůli tomu, že si motor sedne, jinak se něco podobného dělá i na stavebních strojích, prostě je to běžné a já ji měl zdarma, tak proč tam nezajít než se s nimi později náhodou při nějaké poruše hádat. Zdravím a přeju spoustu km bez problémů
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Adam píše:Doporučují to po ujetí PRVNÍCH 1500km a potom už klasicky po 15tis.km. Je to prý kvůli tomu, že si motor sedne, jinak se něco podobného dělá i na stavebních strojích, prostě je to běžné a já ji měl zdarma, tak proč tam nezajít než se s nimi později náhodou při nějaké poruše hádat. Zdravím a přeju spoustu km bez problémů
Souhlasím s Adamem to je normální většinou se to tak dělá :!: :!:
A šel bych tam i bez ohledu jestli je to pořebné nebo ne už jenom abych
plnil podmínky záruky!!No a většinou je to zdarma!! :!: :!:
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Ano, je to tak.Všechny pohyblivé části motoru se musejí vůči sobě pohybovat s co nejmenším odporem (třením). Proto je v oleji po 1500km velké množství kovových částeček, vzniklých třeba pohybem pístních kroužků po stěně válce, dosedáním ventilů do ventilových sedel a pod. Bylo by velkou chybou čekat s takto znečištěným olejem až do ujetí 15 000 km. Ten olej bych chtěl vidět!
Zouhar Leoš
*
Příspěvky: 14
Registrován: 29 zář 2005, 09:40
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zouhar Leoš »

No tak jsem tam dnes na tu výměnu zajel (Brno - U červeného mlýna 3) a jsem o 1500 kč (bez daně) lehčí :-( - nevím jestli je to moc nebo málo. Olej Castrol 015MK50 za 1387,- (3,8l) a elejový filtr za 109,-
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

menil jsem olej Shell Helix plus 10W40 polosintetika za 224kc/l :D
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

Re:

Příspěvek od vlkobass »

Zouhar Leoš píše:No tak jsem tam dnes na tu výměnu zajel (Brno - U červeného mlýna 3) a jsem o 1500 kč (bez daně) lehčí :-( - nevím jestli je to moc nebo málo. Olej Castrol 015MK50 za 1387,- (3,8l) a elejový filtr za 109,-
3,8l oleje? To jsem z toho jelen.. Mne při první garančce (11.500km) účtovali 3,0l oleje a zhruba 0,2-0,3l na doplneni filtru zdarma. Podle návodu má getz objem olejové náplně 3,3l. Někde se musela stát chyba. :?:
www.ochranamotoru.cz
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

V Hyundai mi řekli, že se po 1500km olej nemění. Co to?

Příspěvek od Kalahare »

Ahoj lidi,
koupil jsem si New Getze 1.4, už budu mít najeto skoro 1400km, tak jsem se u mého prodejce ptal na výměnu oleje po 1500km. Velice se divili, že to rozhodně není nutné. Volám tedy na Hyundai CZ, oficialní zákaznickou linku, kde to celkem dlouho probírali a došli z závěru, že pokud mi prodejce tvrdí, že se olej nemění, tak ho mám poslechnout. Jak to tedy je? Mužete mi dát konkrétní kontakty kde mi někdo poradí. Nechci to dotáhnout k nějakému prů... s motorem kvůli pár litrům oleje a lehce přijít o záruku. Díky moc.
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: V Hyundai mi řekli, že se po 1500km olej nemění. Co to?

Příspěvek od ivan »

Kalahare píše:Ahoj lidi,
koupil jsem si New Getze 1.4, už budu mít najeto skoro 1400km, tak jsem se u mého prodejce ptal na výměnu oleje po 1500km. Velice se divili, že to rozhodně není nutné. Volám tedy na Hyundai CZ, oficialní zákaznickou linku, kde to celkem dlouho probírali a došli z závěru, že pokud mi prodejce tvrdí, že se olej nemění, tak ho mám poslechnout. Jak to tedy je? Mužete mi dát konkrétní kontakty kde mi někdo poradí. Nechci to dotáhnout k nějakému prů... s motorem kvůli pár litrům oleje a lehce přijít o záruku. Díky moc.
Máš nejspíš smůlu na personál,dělá se to u každýho novýho auta z důvodu
kontroly motoru špony a jak to maže a tak a dělá to každý dobrý prodejce
nových aut,protože se tím krije kvůli zárukce!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Člověče Ivane,to mě taky nikdo neřekl.Fakt je to tak u každého nového auta? :roll: V servis.knížce i co mě řekli-olej po 1 roce nebo 15000km.Já jsem Coupátko první rok hodně šetřil,tak po roce při výměně oleje mělo najeto kolem 6000km. :lol: Lejou mě tam plnou syntetiku shell(přesný název bych se musel podívat-myslím ultra-1 l kolem 550Kč). :roll:
Zatím bez problémů-doufám,že to tak i zůstane. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Georg píše:Ano, je to tak.Všechny pohyblivé části motoru se musejí vůči sobě pohybovat s co nejmenším odporem (třením). Proto je v oleji po 1500km velké množství kovových částeček, vzniklých třeba pohybem pístních kroužků po stěně válce, dosedáním ventilů do ventilových sedel a pod. Bylo by velkou chybou čekat s takto znečištěným olejem až do ujetí 15 000 km. Ten olej bych chtěl vidět!
Toto je odpověd a to platí a kdo co si myslí je mi jedno! :twisted:
Dělají to ostatní jiný značky,tak ne proč Hyundai!!
Problém je v tom,že tam sedí nějaký idioti,kteří nemají ani potuchy o strojírenství!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
jasan
Příspěvky: 4
Registrován: 17 zář 2005, 10:55

olej

Příspěvek od jasan »

No nevim, ze by se to delalo. Podle me se to spis delalo u starsich aut, ale u novejch ne. V zivote jsem neslysel, ze by nekdo s novym autem byl menit olej po 1500 km. Podle me je to pekna blbost. Ani u me u Getze nic takovyho nerekli, at si zajedu po najeti 1500 km vymenit olej. Mam i par znamych co maj Getze ani tem nic o tom nerekli. Ani dokonce prodejce vozu Skoda neupozornuje pri koupi vozidla na vymenu oleje ( i u par znamych co maj Fabku ). Mozna, ze tam melo bejt napsano po 15000 km a ne po 1500 km. Nechci se do nekoho navazet, ale pripada mi to tochu divny.
Uživatelský avatar
getzik
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2005, 19:36
Bydliště: ČR

Re: olej

Příspěvek od getzik »

jasan píše:No nevim, ze by se to delalo. Podle me se to spis delalo u starsich aut, ale u novejch ne. V zivote jsem neslysel, ze by nekdo s novym autem byl menit olej po 1500 km. Podle me je to pekna blbost. Ani u me u Getze nic takovyho nerekli, at si zajedu po najeti 1500 km vymenit olej. Mam i par znamych co maj Getze ani tem nic o tom nerekli. Ani dokonce prodejce vozu Skoda neupozornuje pri koupi vozidla na vymenu oleje ( i u par znamych co maj Fabku ). Mozna, ze tam melo bejt napsano po 15000 km a ne po 1500 km. Nechci se do nekoho navazet, ale pripada mi to tochu divny.
Souhlasim s jasanem. Ani me nic nerekl prodejce vozu Hyundai o vymene oleje ( akorat po 15 000 km nebo po roce garancka ). Mame v rodine jeste jednu fabku a u ni prodejce taky na nic neupozornil.
Hyundai i30 1,4 T-GDI 7-DCT Style Ultimate, Demitasse Brown
Hyundai Tucson 2,0 CRDi 4x4 Style Premium, Polar White
Miguel

Příspěvek od Miguel »

Ahoj lidi...Mě řekli taky yž po 15 000....specialně jsem se na to ptal....jestli přijet po 1 500 .....kdepak ROK nebo 15 000....zkrátka standartní prohlídka......
Odpovědět

Zpět na „GETZ“