Klapající ventily

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no jo ja mam ten samy problem....klepu ventily....klepali ale to som mal malo oleja...tak som dolial a klepanie sa objavilo cca pred tyzdnom....oleja je tam skoro full....lenze ten olej uz je na vymenu...a asi dost dlho uz je na vymenu....takze to je asi olejom co ? inak....vie mi niekto poradit kde sa napriklad dostanem ku preplachu motora ? dakujem :)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Reklama
 

Janda
Příspěvky: 5
Registrován: 13 led 2007, 12:05

Příspěvek od Janda »

Petr HC píše:Hlavně mám pocit, že to začalo cvakat až poslední dobou, tak před 1000 km a ten olej jsem tam dával před cca 4500 km. Neni možný, že když tam před tim byla nějaká polosyntetika a já tam dal plnou, tak to začlo cvakat kvůli tomu? Taky když mam otevřenou haubnu a ručně přidam plyn a pak ho pustim, tak ty ventily zarachotěj jakoby víc...ale je to ten samej zvuk co dělá spousta motorů i jiný coupé na který jsem koukal v bazaru něco takovýho vydávalo.Nevim jestli má cenu zkoušet přidávat do oleje nějaký aditiva, nebo tam nalejt nějakou polosyntetiku... :?:
Přesně ten samej problém mam i já...Myslel jsem si a i mi to plno lidí řikalo, že jsou načatý hydroštely, ale už jsem slyšel i plno jinejch názorů, takže fakt netušim...Na chod motoru to nemá vliv, ale to klapání mě pěkně štve, hlavně za studena....
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

hele chlapy mozna vas uklidnim pokud vam to klepe jen v tomto cervene oznacenem miste tak je to rozvodovy retez proste kdyz je vytahanej tak klepe o voditko ci co. po vymene ticho jak v hrobe cena za retez je 600kc+ prace do 1000kc Obrázek
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Nightmaster
**
Příspěvky: 151
Registrován: 19 črc 2005, 23:24
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nightmaster »

Mě taky něco klepe v motoru, už od chvíle, kdy jsem to auto koupil. Při "garanční" prohlídce v autorizovaném servisu KŠV jsem to nahlásil, ale bylo mi řečeno, že "tam nic neklepe". Přitom to jasně slyším, hned po nastartování to začne, ale během jízdy klepání slyšet není. Slyší to i můj táta automechanik a říká že bych s tím měl něco dělat, jenže já nevím co. :shock: Zatím mě to ale nijak netrápí, bo autíčko jezdí dobře.
Moderátor sekcí Pokec a Srazy
*************************
Hyundai Lantra 1.6 16V DOHC G4GR

http://broumovsko.net
Uživatelský avatar
miky MIKY2121
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2007, 09:55
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od miky MIKY2121 »

PETR NALEJ TAM OLEJ POLOVICNU SINTETIKU 10W 40 TAKY TAM MA IST.ZDAR
Uživatelský avatar
miky MIKY2121
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2007, 09:55
Bydliště: SLOVAKIA

Příspěvek od miky MIKY2121 »

JA MAM SCOUPE 1.5 TURBO 93 V KATALOGU PISU ZE JE TAM HYDRAOLICKE STELOVANIE VENTILOV ALE OPAK JE TAM BEZNE PODLA MIEROK ZISTOVAL SOM AKO BY TEN MOTOR ISIEL NAJTIKSIE A PRISLI SME NA TO.SACIE TREBA DAT NA 10 A VYFUKOVE NA 15 MA TO SUPER ZVUK A TACH. SEPOCE SI TEN MOTO AKO NOVY.ZDAR
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Kleskojot píše:hele chlapy mozna vas uklidnim pokud vam to klepe jen v tomto cervene oznacenem miste tak je to rozvodovy retez proste kdyz je vytahanej tak klepe o voditko ci co. po vymene ticho jak v hrobe cena za retez je 600kc+ prace do 1000kc Obrázek
No je to řetěz ktery pohani vačku ...ted jsem to mel rozdělane pač jsem přetěsnoval viko ventilu tak sjem na to mrknul...
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Je to tadle sranda :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Obrázek
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

krasne foto, to je presne ono.
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Jsem si řikal že tu hodim foto kd\ž jsem to měl rozdělane...Ty jsi měnil jen řetěž nebo i ty Ozubene kola??
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

jen retez
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

Davepic píše:Obrázek
jak zjistim jestli mi tam cvaka ten retizek nebo hydrostely?
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Příspěvek od Davepic »

Zkus ten řetěz jak je volný....A jestli to jako nerozděláváš tak to asi nepoznáš...Jedině za jizdy jak je tam vic otaček tak to necvaka..jestli ti to cvaka behem jizdy tak asi ty hydroštely
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

cau hardysku, se zastavim a poslechnem to! :)

me za studena taky mlatej, a delaj mi to hydrostely podle zvuku... nez se namaznou.. ale po minute je klid a pak uz jsou tiche... ale rachot je to peknej, a to mam 5w40 ktera by to mela namazat mnohem driv... ono se to zase po vymene oleje zlepsi.. :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „COUPE“