Automat do města nebo spíš mimo město?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Kde má automat víc význam

Ve městě
5
38%
Mimo město
0
Žádná hlasování
Ve městě i mimo město
8
62%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 179
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od drobcek73 »

Dlhé roky (od 1991) som jazdil len manuál. ak nerátam služobné autá, tak prvý automat som mal až pri :hyu: i30 (2018), bola to suchá dvojspojka a jediný raz som za dva roky zacítil spojky, keď som cca dve hodiny poskakoval medzi srbskou a bulharskou hranicou... Potom som mal CVT v Outbacku - absolútne bez predsudkov a problémov. Teraz mám hybridného Tucsona a priznám sa, že na automat som si tak ľahko zvykol. Pokiaľ by som si aj v budúcnosti mohol vyberať, tak zase po ňom siahnem. Áno manuál je super v autách ako napr. i30 N (previezol som sa v ňom), ale myslím si, že absolútna väčšina tých, ktorí jazdili manuál a nejazdili automat, tak budú chváliť manuál... ale ja si dovolím tvrdiť, že na pohodlné sa ľahko zvyká ... :lol:
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2076
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od milosh »

Já se automatem poprvé svezl v Americe a bylo jasný, že další auto už manuál mít nebude - žádný :wink:
motorol
***
Příspěvky: 729
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od motorol »

Ja ti nevim, taky jsem jel v Americe prvně automatem, najeli jsme asi 5 tis km s :hyu: santaFe a tam automat ve spojení s houpavym tempomatem teda nic moc. Jel jsem do kopce a pozvolna to zpomalovalo, pak se to rozhodlo, ze už to jede pomalu, podřadilo to i o více stupnu a začlo se naplno snažit tu rychlost dohnat. Často člověk na vrcholku kopce, kde neviděl kam povede silnice se řítil s otackomerem u červeného pole a pocit nic moc. Od te doby uteklo hodně vody a dost se to změnilo, teď zase převodovky trápí motor v co nejnižších otáčkách, protože emise. Automat bych bral a bylo by mi fuk jestli do města nebo jinam, jen se mi nechce priplacet za jeho pořízení a servis, tak si asi vyberu neco na baterky, kde se neradi vůbec a příplatek za automat tam neni.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1714
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od Maras »

Pár aut s automatem jsem měl možnost řídit. Je to fajn pohodlné, jen já rád dělám věci po svém, auto rád vnímám a řazení ruční mi vyhovuje. Však mám trvale vyplý ISG , na svícení nepoužívám automat, mám raději klasický tempomat, než adaptivní atd. Když jsem jel naposledy v EV Koně, tak tam samozřejmě je to vyloženě a bezpochyby výborné nemuset kvedlat pákou.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od idam.i »

Keď sa s automatom sžiješ,tak si ho ovládaš ľubovolne.Poprípade použiješ pádla pod volantom.
Keď som kupoval automat,bral som to tak ,keď bude nevadí.Teraz už cielene vyberám automat.A to si s manuálom občas schuti zamakám. :lol:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od Mexican »

tak ked sme u tempomatu, tam mame v rodine tri kusy. Jeden adaptivny v Tucsonovi, nasledne Stonic a potom Jumper

->Jumper - ovladanie packou.
Vyhoda je, ze proste ostane natvrdo zapnuty aj po znovunastartovani, staci nastavit rychlost
Vyhoda je davkovanie po 1km/h, nastavena rychlost svieti na PP (ktory inak vyzera, ze je z roku 1975)
Nevyhoda je packa samotna a casto sa mi pri vyjazde z kruhacu stane, ze proste netrafim packu s blinkerom, ale packu s tempomatom

-> Stonic
Vyhoda je ze nie je adaptivny. Proste ja to beriem ako vyhodu, pretoze aj ked idem na tempomate taks a sustredim na soferovanie a nie na veci okolo
Vyhoda je ze je na volante, dobre a pohodlne sa ovlada
Nevyhoda je ze upravovanie rychlosti je po 2km/h, takisto zapnutie treba kliknut na zapnutie + potvrdit aktualnu rychlost

-> Tucson
Vyhoda je ze nastavenie a zapnutie je jednym stlacenim a fakt, ze je na volante a dobre sa ovlada
nevyhoda je ze je adaptivny a fakt casto nezmyselne pribrzduje, nehovoriac o tom ze s nim na stredoeuropskych dialniciach nejde predbiehat kamiony na dialnici. Aj pri najkratsej vzdialenosti je to snad 50-60m a to rychlici v lavom pruhu proste nemaju radi (napr ked predbieham autobus iduci stovkou, tak sa musim vyklonit do laveho pruhu celkom vcas. Samozrejme zo svojich obligatnych 120 mozem zrychlit ale to znova znamena ze mi je tempomat nanic :-) So stonicom aj s Jumperom idu predbiehacie manevre vyrazne viac napohodu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od XMira »

Mě nikdy nenapadlo uvažovat o automatu ve vztahu k městu a mimo město. Prostě z automatu na manuál už by se mi vracelo těžko. Asi bych se nerozmýšlel vzhledem k použití. AT je pohodlný vždy. Co se týče samotné kontroly nad autem: Majitelé automatů vědí, že u automatu se "řadí" plynem :wink: A pořád jsou ve hře pádla, když se chci projet.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2076
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od milosh »

U staryho auta padla u automatu budes hledat maximalne v lodi na zahrade :D
lumix
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od lumix »

Co je stare auto? Padla, nebo tlačítka z druhé strany volantu mají koncernive DSG už dlouho. Už pře 11 lety jsem to mel u OIII a OII to měla taky tuším, ale tu jsem ještě nafasoval s DSG.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2076
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od milosh »

Rekl bych 2010 a dolu...
Boryš
****
Příspěvky: 1095
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Automat do města nebo spíš mimo město?

Příspěvek od Boryš »

Brzy se nebude o čem rozhodovat. Už nyní existují značky (typy), kde manuál není v nabídce. A není jich málo. Manuální převodovka je ekologicky fuj...
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“