Chcete Euro v ČR?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Chcete EURO v České republice?

ANO
16
30%
NE
30
57%
NEVÍM
0
Žádná hlasování
JE MI TO JEDNO
7
13%
 
Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 940
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od tatchwud »

delphino píše:ja se na cesky koruny tesim :D. Ja jsem od zari ve finsku, ze zacatku jsem vsechno prepocitaval a skoro nic nekupoval, pz jsem mel zavrate pivo 3,5e, panak na baru 5e, kebab 8e, ryze 3e, jizdenka na bus 2,5. Ale benzin 1,3e za 95 se da tolerovat. Ale ted muzu rict, ze jsem euro ve svy hlave akceptoval a uz ani nevim, kdy jsem naposledy neco prepocitaval, jde o zvyk a zacit premyslet v eurech a ne v ceskych, protoze to pochopitelne nikdy nebude stejne a kdyz tady nekde narazim na nakou flasku alkoholu pod 10e tak hned kupuju a rikam si jeee to jsem usetril :lol:
No pokud bereš plat v tisících euto a ne ve stovkách,tak si asi zvykneš.I na to zvednuté zaokrouhlení cen. :roll:
i30, Champaigne Silver, Style, 1.6 benzín, 09/2008
I30 kombi, Ecotronic Gray Pearl, Style, 1.5 DPI, 07/2024

old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 940
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od tatchwud »

Vilda píše:
tatchwud píše:
Mexican píše:som za Euro v CR.. z kazdeho mesiaca som cca 4 dni v SR, 4 dni v nemecku a zvysok CR.. v SR mam par platieb, v nemecku take-tie bezne utraty.. zvysok v CR v podstate bezny zivot. Nevidim ziadny rozdiel medzi Erom a KC a celkom nerozumiem preco na tom tolko ludi baziruje. To ze je to vyhodnejsie pre ludi co viac cestuju snad netreba ani hovorit. Z svojho slovenskeho okolia necitim ziadnu averziu k Euro, pripadne ziadnu nostalgiu za SKK
Pokud bude při převodu poměr 10-15 :1,tak třeba jo,ale ten poměr,co byl na Slovensku,to bylo přímo zločinné okradení.A samozřejmě,že si obchodníci přirazí nějaký ten centík navíc,jak se to osvědčilo všude,kde na euro přešli.Nevím,ale většina lidí v Německu,s kterými jsem mluvil,nadávají na dobu po přechodu na euro.Samozřejmě,že manažeři a bankéři si to pochvalují.Ale ti jsou se mzdami a cenami asi tak trochu jinde.Nemluvě už o bankovkách,které jsou umělecky na úrovni peněz z Dostihů a sázek.Totálně bez nápadu.Umělecky ani nemluvě.A tak mě asi nezbude,než si koupit kožený měšec na mince.
To Mexičan : Nevím, do jaké oblasti na slovensku jezdíš ..... moje maminka je taky původem slovenka - od Trenčína ..... je jich pět sourozenců, takže příbuzných na slovensku mám asi dvacet ( strejdové, tety, sestřenice, bratranci a jejich děti ) a vídáme se tak dvakrát do roka. Neslyšel jsem, že by někdo z nich euro chválil :? za to nadávek na tuhle měnu jsem od nich slyšel spoustu ... a nejen od nich, stačilo jít do sámošky nakoupit a bylo na první pohled jasný, jak si hlavně obyčejní lidé tuhle " vymoženost " užívají ....

To Tatchwud : U nás to bude to samý jako na Slovensku, pěkně 1 : 30ti .... při platu 20 000 Kč +- dostaneš 700 euro a nazdar :?
Holka žije v Německu 10 let a taky s " láskou " vzpomíná na přechod z marky na euro a nejen ona ... Dřív měla v zaměstnání 3 000 marek ... po přechodu, 1 250 euro, jen ty ceny se nějak nezměnily :?

Byt platila 650 marek, teď 600 euro ... ale v markách jí zbylo z výplaty 2 350 a eurech 650
Litr benzínu stál 1. 40 v markách a 1.40 v eurech
Lístek na tramvaj na tři pásma stál 12 marek a teď to samý v eurech
Půl litr piva 2 marky a teď 2 eura
A tak by se dalo pokračovat .....................
A vo vo tom to je.Plíživá úprava cen a tím i vyšší příjem do státní kasy v DPH atd. Proto se jim to tak líbí.... ](*,)
i30, Champaigne Silver, Style, 1.6 benzín, 09/2008
I30 kombi, Ecotronic Gray Pearl, Style, 1.5 DPI, 07/2024

old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od ryba »

delphino píše:ja se na cesky koruny tesim :D. Ja jsem od zari ve finsku, ze zacatku jsem vsechno prepocitaval a skoro nic nekupoval, pz jsem mel zavrate pivo 3,5e, panak na baru 5e, kebab 8e, ryze 3e, jizdenka na bus 2,5. Ale benzin 1,3e za 95 se da tolerovat. Ale ted muzu rict, ze jsem euro ve svy hlave akceptoval a uz ani nevim, kdy jsem naposledy neco prepocitaval, jde o zvyk a zacit premyslet v eurech a ne v ceskych, protoze to pochopitelne nikdy nebude stejne a kdyz tady nekde narazim na nakou flasku alkoholu pod 10e tak hned kupuju a rikam si jeee to jsem usetril :lol:
jojo, kdyz jsme ted delali v tallinnu, tak jsme se k vam nahoru do Helsinek podivali lodickou, pekne, zvlaste Zetor a Praha, akorat ty palky :) Ale Irsko je zhruba nastejno. Ale Tallinn je teda levnejsi, coz vsichni z Hel vedej a jezdej tam parit, a stoji to za to, patecni noci v TLL byly vzdycky super :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8055
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Mexican »

Vilda som z Vrutok, studoval som v Nitre. Aj ked som uz vyse 4 roky v Brne stale mi ostali radovo desiatky znamych z roznych pomerov (uviverzitne vzdelani ludia z BA, poctiva stredna trieda (rodina) a aj dochodcovia (tety a ujkovia) na vidieku. A prave ti starsi nereptaju vobec, prezili uz zmenu penazi v 50. rokoch, CSSR, federalne prachy, SKK a teraz Euro. Ako som pisal predtym, v mojom okoli sa nadava na maximalne 1 a 2 centovky, ktore sa zrejme budu beztak stahovat z obehu (teda bude to podobne ako v CR kde sa celkovy nakup zaokruhluje)

K tym cenam.. to ze sa ceny zvysuju je samozrejmost, moze za to zvysovanie zivotnej urovne, devalvacia meny a pod. Ak bolo v Nemecku zavedene v 2002, nedivim sa ze ceny sli tak hore. Priklad Brno - este pred 4 rokmi sa najom v 2 izb byte pohyboval do 8000 k, teraz je to 12-14 000kc bez mihnutia oka. Postup cien je tazko vztahovat k mene. Na slovensku je napriklad stale zakonom ziadanee zobrazovanie cien v SKK aby ludia dostali novu menu do oka

viac ludi tu ma nazory s ktorymi suhlasim - obavat sa vrecka plneho drobnych nie je na mieste. Na slovensku je uz Euro rok a myslim, ze to pojde dobre. Ma to vyrazne viac vyhod ako nevyhod, nielen pre bezneho cloveka ale aj pre hospodarstvo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Martun »

VILDA: To co píšeš je mazec. A pokud tvé dceři při přechodu měny udělali eura z marek a cifra zustala stejna na nájemném tak to jsou zmetci! Pokud to není ale tak jak píše MEXIČAN že to euro už je tam dlouho a na tuto cenu za nájem se to za tu dobu vyškrábalo..?
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od David C3 »

Jezdím často na Slovensko a ceny v E pohoda, nepředpokládám že po zavedení eura, teda jestli ho budeme někdy mít že půjde všechno 2x narohu. Halušky za 3 eura pohoda. Jedu na hory do Rakouska a 2x obyč řízek+ hranohky nějaká voda 20E.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od jarik65 »

Člověče tak to já v Německu v Siegenu seženu 2 řízky(250g v obchodě) za 1,99E.To u nás nekoupíš za ty prachy ](*,)
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
mizerove

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od mizerove »

ne, nechci!!!!
a proč maj britové zatím stále libru? protože jsou svrchovaný stát a peníze to je historie.
však se těším nato, až příští rok vyhrajou v británii volby konzervativci a vyhlásej referendum o lisabonské smlouvě a vycouvaj z toho. to bude mazec.
Uživatelský avatar
Rudi
**
Příspěvky: 151
Registrován: 13 lis 2009, 00:04

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Rudi »

Pri príchode eura som možno tiež nebol u nás nadčený,ale môžem povedať že je dobré že ho máme.Žiadne ceny nešli hore kvôli euru všetko sa preratávalo v konverznom kurze 30,126 a všetko je stále v obchodoch v dvoch menách,aby sa ľudia lepšie zorientovali.Osobne si myslím že slovensku euro dosť pomohlo v začiatkoch tohoto roka a to hlavne s pohľadu oslabenia mien okolitých štátov,teda aj ČR.Bývam pri hraniciach ČR a ani do Poľska to nemám ďaleko tak sme to dosť využívali.Ale nehladiac od toho aj tak euro hodnotím vysoko pozitívne aj vďaka večnému vymieňaniu korún za euro pri každom vycestovaní do D alebo A.Teda až na tie 1,2 a 5 centy.To je fakt hrúza! :roll:
2x Hyundai Starex 2.5CRDi 4x4
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2256
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: CHCETE EURO V ČR?

Příspěvek od ivan »

Vilda píše: 01 pro 2009, 20:23 Jsem euroskeptik a velký odpůrce eura !!!! Moje starší dcera žije v Německu a zažila přechod z marky na euro .... nadává kudy chodí a s ní asi tak 85 % němců :mrgreen: Je mi 51 let a doufám, že se toho zkurvenýho eura nedožiju !!!!!!! :!:
Cítím to uplně stejně :D =D> =D>
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2163
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od milosh »

Po 15 letech ozivit tema to je odvaha :D Za dalsich 15 uz ho tady snad budeme mit, je to jednodussi jak pro podnikatele tak i cestovatele.
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od oltcitak »

milosh píše: 11 srp 2024, 22:39 Po 15 letech ozivit tema to je odvaha :D Za dalsich 15 uz ho tady snad budeme mit, je to jednodussi jak pro podnikatele tak i cestovatele.
Srandista, za 15 rokov ziadne euro, ani EU nebude. :^o
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8055
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Mexican »

a je zaujimave si precitat starsie nazory
Najma to strasenie zdrazovanim - Myslim, ze sme si v pripade CZK tu inflaciu uzili skutocne dost. Hypoteky pekelne vysoko. Proste parada. :-/

No a výsledkom narodnej hrdosti je to to, ze ak clovek cestuje do zahranicia (napr do Svedska) tak sa stale prepocitava k referencnej mene (co je EUR) a v Praglu a okoli sa A&B, Booking nehnutelnosti uz radsej rovno prenajimaju za Eura
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
motorol
***
Příspěvky: 755
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od motorol »

Ve Švédsku jsem nebyl, ale letos jsem se podíval do Maďarska a Polska no a euro by mi tam bylo k cemu? Koruna mi vyhovuje stale. Pokud nejake firmě nevyhovuje, tak může jet v eurech a nic jim v tom nebrání.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9070
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od idam.i »

Nikto nikoho nenúti.No ako správny konzervatívec by si mal preferovať výmenný obchod.Lebo zavedením peňazí ceny určite stúpli. :lol:
Skús mrknúť napr.na úroky na hypo úvery.Ja mám 0,9%. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“