odlesky palubní desky na předním skle

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Marti Dytrich
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2005, 18:59
Bydliště: Šumperk

odlesky palubní desky na předním skle

Příspěvek od Marti Dytrich »

Ahoj hoši a dívky, jsem u Vás v clubu novej začátečník. Ještě nevím na co kliknout, tak to snad nepo...Mám Getze 10 měsíců a mam najeto 18000km.Začal mě vrzat levý přední tlumič.Díky Vašemu netu jsem se dozvěděl závadu.Mám odlesky pal. desky na předním skle.Co stím?
Getz super věc
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Napadá mě použít k ošetření palubní desky pěnu s matným efektem - myslím od. fy."Turttle-wax", nebo nějaký prostředek k číštění/odmaštění plastů - myslím od fy. "Armor All".
Osobně mám nejhorší zkušenosti s aplikací levných leštěnek na palubovky, sice voní, ale povrch je po nich mastný = leskne se a navíc funguje docela dobře jako pracholapka ...
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Lukino píše:Napadá mě použít k ošetření palubní desky pěnu s matným efektem ...
Jen jednou jsem se spletl a použil na údržbu lesklý čistící sprej. Při zapadajícím sluníčku to byla docela zábava. Vyber matné ošetřovací prostředky a drž se Lukinovy rady - nepoužívej levné leštěnky (a doma neber BISTROL na lino :D - to byl samozřejmě vtip)
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

lestenka

Příspěvek od Juraj »

aj ja používam od fi TURTLE-WAX spray s matnym efetkom. Je celkom dobry, a vysledny efekt je super. Len jedinou chybičkou je že tento spray nevydrží pri silnom slnečnom žiarení priamo na palubovku a zmizne jeho učinnosť po veľmi krátkom čase. :roll: Ostávaju potom flaky
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Borci, ten doporučovaný sprej mají v drogerii nebo na pumpách? A v jakým je balení, kolik asi vydrží a kolik to koštuje? Dík.
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

...alebo pouzivat polarizovane okuliare! 8)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

servo píše:...alebo pouzivat polarizovane okuliare! 8)
Tohle reseni pouzivam ja. A navic pro jistotu nicim pristrojovku nepotiram :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Ono vobec su polarizovane okuliare lepsie, nielen kvoli odrazom z pristrojovky, ale aj z rozhorucenej asfaltky a hlavne vody na ceste.
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ja pouzivam na pristrojovku SCIC od Mafry a parada ... a nemusi se to nijak roztirat, nebo slozite lestit ... proste nastrikam v kratkych davkach ze vzdalenosti 20 cm a je hotovo ...
A jeste tu na tom pisou "Non grease, Non reflectant, Protective, Anti static"
Tolik citace z obalu ... :wink:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Krtek
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 zář 2005, 00:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Armor All naprosta spokojenost s ubrousky v takove palstove piksle, je jich spousta druhu tak bacha at vyberes ty spravne, pouzivam myslim oranzove na plasty a jeste svetle modre na okno a jsou asi to nejlepsi co jsem vyzkousel.
GETZ ELEGANCE 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Krtek píše:Armor All naprosta spokojenost s ubrousky v takove palstove piksle, je jich spousta druhu tak bacha at vyberes ty spravne, pouzivam myslim oranzove na plasty a jeste svetle modre na okno a jsou asi to nejlepsi co jsem vyzkousel.
100x lepsi, nez treba Sonax. Armor All nedela fleky a opravdu cisti.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Hyuman
**
Příspěvky: 104
Registrován: 22 bře 2007, 14:04
Bydliště: LN

Příspěvek od Hyuman »

Vyzkoušel jsem fakt dost přípravků,ale na plasty použij jednoznačně Armor All!!!
Hyundai Coupé FX 2.0 16V r.v.1999
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Používám vlhkou švédskou utěrku a jsem spokojen...
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Hyuman píše:Vyzkoušel jsem fakt dost přípravků,ale na plasty použij jednoznačně Armor All!!!
Kde se dají koupit, za kolik a ještě kolik jich tam je???
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Přední sklo

Příspěvek od haryk »

Nevím,kam jinam dát můj poslední zážitek.Ani ne po 2 letech už došlo k rozbití předního skla kamínkem od auta jedoucího přede mnou.No,hvězda docela velká,a hezky ve středu v zorném poli.Sice jsem číslo chytil,ale v servisu mne kluci přesvědčili,že bude lepší se na to vykašlat,že by to zapíral atd. Mám okno pojištěné,takže na místě v servisu hned sepsali hlášení pojišťovně a dali se do díla.Jka vše špatné je k něčemu dobré,dali mi nové okno tónované s takovým tím zeleným pruhem proti slunci nahoře.Teď se tolik nehřeje palubní deska ve slunci.No a cena...kterou...doufám... pojišťovna zatáhne,jak mi tvrdili:
práce...demontáž a montáž zpětných zrcátek...to nevím proč,jsou přece daleko a na dveřích...stěračů a předního skla: 2100 Kč
materiál bez DPH: sklo 4913
těsnění skla 149
lišta 498
doraz okna 242
lepidlo na sklo 1950 !
Suma sumárum ta sranda přijde s daní na 11 719 Kč...takže chlapi,pojistka předního okna 500 ročně so "opravdu vyplatí"...
:D :P
Getz UG 1341
Odpovědět

Zpět na „GETZ“