Palivová nádrž

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Palivová nádrž

Příspěvek od Tomino82 »

čau kluci,

mám dotaz. V návodu k obsluze k mé sonátě rv98 stojí, že mám nádrž na 65litrů benzínu.
Mě se to ale nějak nezdá. Kontrolka svítí už při 50litrech a tak si myslím, že mám třebas neorigoš nádrž. Protože se mi nechce věřit, že by to svítilo takhle brzo.
Má někdo nějaký nápad, čím by to mohlo být?
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

No záleží přeci na tom kolik do nádrže jsi schopen nacpat. To je rozhodující, plovák se mohl někde hryznout.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

To by nesvítilo vůbec,nebo naopak svítilo pořád,kdyby to bylo seklé.Já si myslím,že Korejci tam dávají velkou rezervu.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Luka
*
Příspěvky: 20
Registrován: 01 srp 2007, 12:56

Příspěvek od Luka »

muzu potrvrdit.. naposledy sem dotankovaval kolem 50litru a cestou k ty benzince uz svitilo magicky oko..
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Já mám naopak na lantře nádrž na 55l a klidně tam dostanu 62 litrů, když si dám u benzinky záležet a pohraju si s tím / takže ještě cca 2 litry tam musí být, jinak bych tam asi nedojel/.
Rezervu mám kolem cca 7 litrů.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Barman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 13 říj 2006, 20:26
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Barman »

Mám sonatu 94 a předpokládám že polivoměr je stále na stejné bázy.
Takže uvnitř nádrže jsou dva nezávislý systémy ale na jedné konstrukci, když to chceš vytáhnout z nádže tak je to jak ježek v kleci otvor do nádrže malý a palivoměr jak velký pavouk. Při spětné instalaci múže dojít k ohnutí jak plováku tak i čidla kontrolky/magickýho oka/ Pokud se v tom už někdo štural pak je velmi pravděpodobný že se něco takového mohlo stát. Čidlo kontrolky je na bázi odporového uhlíku, který když je ponořen v benzínu tak nevodí a tudíž nesvítí oko , jakmile ale oschne rozsvítí se oko. Toto čidlo je dva centáky od dna ,jestli ti svítí při 50 litrech tak je zřejmě ohnutý držák tohoto čidla.
Sám jsem to měl dvakrát venku, kvuli seřízení rafičky ukazatele. Při plné nádrži ukazovala ručička jen půl nádrže a na reservu jsem ujel i 250km.
Ted je vše OK. :roll:
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Jen pro zajímavost.. nevíte jak to měl řešený Peugeot?
Konkrétně 309Gti.. páč když sem dal plnou, tak mi svítilo hladový oko.. po pár km zhaslo a rozsvítilo se zas až když byla skoro prázdná.. ale jakmile se rozsvítila, tak sem měl tak 2km na dojetí :roll: :lol:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „SONATA“