radio, zosik, repro, atd.

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Návštěvník

radio, zosik, repro, atd.

Příspěvek od Návštěvník »

Cavte!

Mam Getz 1.3 a chystam sa menit komplet audio vo vnutri.. teda zatial okrem radia. To co tam mam my zatial postacuje.. Ma s tym niekto skusenosti? menil niekto repro vo dverach, daval zosilovac a podobne.. Ide mi hlavne o to, kde by sa pripadne dali tahat kable, umiestnit vyskove repraky a podobne... Inak neviete aky priemer maju repra vo dverach? su to 13cm, alebo 16cm? Privitam vsekty skusenosti, vratane toho,ake znacky by ste uprednostnili a podobne.. diki :idea:
Reklama
 

Loop

repto

Příspěvek od Loop »

Dal jsem do toho Hertse 16¨ výko kolem 210 W Bez zesiku
V pohodě dostačuje
Pro bližší info napiš na salaba.petr@
Návštěvník

Re: repto

Příspěvek od Návštěvník »

Loop píše:Dal jsem do toho Hertse 16¨ výko kolem 210 W Bez zesiku
V pohodě dostačuje
Pro bližší info napiš na salaba.petr@
salaba.petr@
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 60
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

Loop
Sorry,ale nejak mi neni jasne,kam sa ti mam ozvat...

Nikto iny nemenil audio???? sice ten zaklad neni zly,ale chcelo by ta daco lepsie:)
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

tady neco ye

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

sam jsem to zatim nemenil .... krome radia... ale tady je to pekne nafocene.... ty 16" repro byly hodne znat uz ve Felde.

http://www.showyoursound.nl/Public/Show ... 567&Page=5

Nezapomen to taky fotit ... usetri to vsem ostatnim zbytecne dotazy...

Hodne stesti....
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
zubmachine
*
Příspěvky: 60
Registrován: 09 led 2006, 19:02
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zubmachine »

No fotit budem urcite:) len musim porozmyslat ako tam dat tie pioneer-y, lebo tie tam strasne chcem:) uz mi odpisali s basys.net-u, ze nedovazaju distancne kruzky,ale ze to neni problem vyrezat z preglejky:) tak budem majstrovat:) :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

no jelikož jsem byl minuly rok celý hodný ježíšek mi nadělil taky něco - zesáček + subwoofer, tak se budu muset konečně vrhnout na instalaci ... jo a jinak bedny všechny mam od dexonu ..
http://dexon.cz
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Loop

Příspěvek od Loop »

Omlouvam se, ale nejak me to tam nechtelo dopsat nic za zavinac.
je to Seznam

Salaba.petr@seznam.cz

:lol:
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

V Getzovi jsou originálně papírové 130mm 20W. Určitě budu měnit, jen na to najít čas. Jinak je potřeba dost drobností ve dveřích upravit, aby pak nedrnčely. Chci se zeptat, neměnil někdo komplet všechny reproduktory? Jaký to pak mělo efekt? Myslím že to musí být super i s "jen" 130tkama, hlavně aby byly kvalitní, minimálně dvoupásmové...
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
Brouk
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 úno 2006, 15:09

Příspěvek od Brouk »

Ja mel v getzovi od vyroby 4x 6.5 palcove basaky ve dverich plus dva vyskace ve predu. Zvuk vic nez dobry... v jinych autech stejne tridy (punto, fabia atd.) jsem slysel jenom plechove sracky. Jednou jsem si sedl dozadu a slysel jsem orezany zvuk bez vysek. Zacal jsem spekulovat, jak to zlepsit...koupil jsem pioneer repra dualcone. Vysledkem bylo zklamani. Pioneery hrali plechovejc nez oiginaly (testoval jsem to v byte i v drevene bedne, dlouhe roky se venuju audiu...mam vytribeny sluch) a navic montaz do dveri by byla problematicka a zdlouhava. Takze jsem je vratil (dekuji prodavaci, ze byl ochotnej je vzit) a namontoval vyskace do zadnich dveri. K tomu mam zesilovac pod sedackou a v kufru subwoofer vlastni vyroby (nikoli basak v platu). Radio mam nastavene na maximum vysek a basy na polovinu, a subwoofer je nastaven na 45 Hz a zvuk v aute je primo bozsky.
Uživatelský avatar
Brouk
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 úno 2006, 15:09

Příspěvek od Brouk »

ondra.rs píše:V Getzovi jsou originálně papírové 130mm 20W. Určitě budu měnit, jen na to najít čas. Jinak je potřeba dost drobností ve dveřích upravit, aby pak nedrnčely. Chci se zeptat, neměnil někdo komplet všechny reproduktory? Jaký to pak mělo efekt? Myslím že to musí být super i s "jen" 130tkama, hlavně aby byly kvalitní, minimálně dvoupásmové...
Dvoupasmove jsou ti na nic, protoze ti to "druhe" pasmo (vysky) ztlumi kryt z umele hmoty. pokud chces mit zvuk, namontuj tam vyskace (ja mam za 350 kc a hrajou skvele...vybiral jsem podle zvuku) do horni casti dveri.
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Kruci, fakt? :shock: Že originály hrají na poměry skvěle vím, s "hudbou" v autě si totiž hraju už nějaký ten pátek :) a tak si troufnu říct, že mám i sluch. Parádní efekt v podobě přidání výškových reproduktorů znám, taky jsem se už poučil. Mě šlo spíš o to, že ty originály mají 20W, a rádio 50...takže jakýkoliv jiný výkonější reproduktor prostě musí být úplně o něčem jiném, ale když říkáš že neee...
S tou Tvou hudební konfigurací zatraceně věřím že to hraje božsky! Snad se k tomu taky někdy dobabrám.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
Brouk
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 úno 2006, 15:09

Příspěvek od Brouk »

ondra.rs píše:Kruci, fakt? :shock: Že originály hrají na poměry skvěle vím, s "hudbou" v autě si totiž hraju už nějaký ten pátek :) a tak si troufnu říct, že mám i sluch. Parádní efekt v podobě přidání výškových reproduktorů znám, taky jsem se už poučil. Mě šlo spíš o to, že ty originály mají 20W, a rádio 50...takže jakýkoliv jiný výkonější reproduktor prostě musí být úplně o něčem jiném, ale když říkáš že neee...
S tou Tvou hudební konfigurací zatraceně věřím že to hraje božsky! Snad se k tomu taky někdy dobabrám.
Dofam, zes to nevzal jako utok na svuj prispevek. Mozna v levnejsi verzi getze byli jine repraky (tvrdis, ze mas 130mm, ja tam mel od vyroby 165mm). Ze je na repraku napsano 20 watt a na autoradii 4x50W...to si myslis, ze v malem autoradii muze byt veskera elektronika kolem radia a cd a k tomu zesilovac 200W??? Muze, ale ne chladic. ktery by uchladil sinus 200Watt. To bys mel vedet, jako zkuseny audioprofik, ze sinusovy vykon ze zesilovace autoradia je trochu nekde jinde. Samozrejme niz.
Uživatelský avatar
Brouk
*
Příspěvky: 50
Registrován: 07 úno 2006, 15:09

Příspěvek od Brouk »

mimochodem ty pioneery, ktere jsem koupil a nasledne vratil byly lehci, labilnejsi a s mensim magnetem. hlavne ze vykon meli obrovsky...
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Jasný že to beru v klidu :D Ale nestačím se divit!!! Ty tam máš z výroby 165mm ? Pravda, máme manuálně ovládaná zrcátka, takže nejsou výšky vpředu, ale že by to ovlivnilo i volbu repra? No možné to je, budu se muset pořádně příště podívat.
Co se debaty ohledně výkonů píše, je mi to jasné, plně souhlasím :wink: Ale přeci jenom repro s 20W (bavme se v rovině toho co je kde napsane, tzn. rovině těžkých iluzí :D ) mi přijde dost málo, navíc papírák...
Ahá, tak pak je to ohledně pionýra jasný - já tedy vybírám většinou podle váhy, vel. magnetu, rozsahu, kvality zpracování... výkon není vše, prakticky vyzkoušeno.
Jinak si moc pochvaluji takovou výměnu informací, mít čas a chuť, hned z Tebe začnu tahat info o tom Tvém subwooferu v kufru - musí to být paráda.
A na závěr: Sice jsem se to snažil řešit už na jiném místě tohoto clubu, ale zkusím to i tady - jak postupuješ při "vytlumování" dveří? Resp. co používáš za materiály a i něco jako "tappaja"? Kde se dá sehnat a za kolik?
Getz 1,3 MAX
Odpovědět

Zpět na „GETZ“