hyundai a koroze? (nová anketa 2010)

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Jak jste na tom s korozi Vaseho hyundaie?

HNIJE MI HYUNDAI V ZARUCE
1
5%
Mam auto do 8 let stari a BEZ KOROZE
8
36%
Mam auto do 8 let stari a NAKEJ TEN PUPEN se najde
0
Žádná hlasování
Mam auto do 8 let stari a HNIJE...
0
Žádná hlasování
Mam auto 8+ let a BEZ KOROZE
3
14%
Mam auto 8+ let a NAKEJ TEN PUPEN se najde
5
23%
Mam auto 8+ let a HNIJE...
3
14%
Mam hyundai do 12 let a schnil na prach!
1
5%
Mam hyundai nad 12 let a BEZ KOROZE (zazrak)!
1
5%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

hyundai a koroze? (nová anketa 2010)

Příspěvek od black_sheep »

Ahoj vsici,
po rozhovoru s Pulsem me napadlo zalozit anketu na tema jak jste na tom s vasim hyundaiem s korozi, napiste Vase zkusenosti napric celou skalou modelu a rocniku a zahlasujte v ankete at mame takovej hezkej prehled, myslim ze i spoustu novacku by tohle zajimalo ;)

tak jsem udělal update ankety, tak zahlasujte jak jste na tom!

a doplním výsledky prvního kola 2008 - 2010:

Hyundaie do 8 let: 20 bez koroze, 8 již kvete a 1 vysloveně hnije, plus 2 kusy reznou již v záruce!

Nad 8 let již to je horší: 8 bez koroze, 19 již kvete a celých 12 vyložene schnilo.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Dobrej nápad :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Dobrý nápad, len by som nejak gramaticky upravil tie odpovede, keď to je v hlasovaní :), nech vieme za čo hlasujeme.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohrosik »

Koupil jsem autiko teprva na jaře, jetý, tak nevim co vše je třeba vyyměněné ...atd
Ale co "hnije" jsou LEMY na zadních platnících a spodek dveří. Ověřeno i dalším autě stejného typu a roku (jen méně najeto)
Jindě beďary nejsou .

Autiko Accent r.v.96, 1.3, 62kW, majeto cca 140000
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Já mám zadní lemy a spodek dveří taky shnilé.A minulý měsíc mi prohnilo i vrchní uchycení předních tlumičů.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Accent 04 zatím zcela bez koroze. Lantra 10/96 co jsem měl měla puchýřky na levém zadním lemu jinak byla všude v pohodě. Které auto netrpí po 10 letech na zadní lemy.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Dal bych puvodne bez koroze, ale kurvy neumej vymenit celni sklo, aby neskrabli do plechu, kterej trosicku vykvet. Jinak problemy nemam:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Zatím mi to nekvete. Uf, ještě že tak :wink: .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Pulse
*
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2008, 15:25
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pulse »

Já to radši nebudu rozebírat znova. Jen krátce - koroze pravého zadního lemu + pupeny. Pupeny okolo zadního křídla a koroze spodních lemů dveří. koroze zadní nápravnice. Vše se ale prý dá ještě zachránit poctivým vybroušením atd..Jinak známý Hyundai Acent 1.3 2001 koroze zadních lemů a výměna převodovky na 100 tis.
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

U mě zatím nic :D ...ale bylo by to celkem zlý, kdyby tam něco u rok starého auta (které navíc třičtvrtě roku cestovalo zakonzervované po světě) něco bylo, že :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Pierek
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2006, 01:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pierek »

U mě zadní lemy blatníků - ty jsem nechal vyříznout a navařit nové. Rez je na autě jako rakovina, musí se to vyříznout a nahradit. U lemů moc nedoporučuji broušení a kitování - to je max na 1 rok, pak to vykvete znova a hůř, jak je plech už oslabenej - hodí se to tak při prodeji, jako "laciné" maskování. Teď mi kvetou už i lemy dveří. Nechal jsem 2x udělat komplet nástřik dutin (opravdu všech), abych tu korozi trochu spomalil. Jinak coupe 1. gen. kvete jak jarní kvítí. Před tím jsem měl 18 let starého dvojkového golfa a bez větší údržby neměl ani pupen, VW má super antikorózní ochranu.
Hyndai Coupe 2.0 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Rozhodně si myslim že jsou místa, kde se dá zrz podchytit včas. Spodek se dá namastit (používám hydraulický olej s naftou) a na karoserii kde se po zimě objeví něco seklýho od kamínku nebo škrábanec, tak zadělat. Přes zimu pak auto sem tam vzít vapkou i v blatníkách a zespoda.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Pierek píše:U mě zadní lemy blatníků - ty jsem nechal vyříznout a navařit nové. Rez je na autě jako rakovina, musí se to vyříznout a nahradit. U lemů moc nedoporučuji broušení a kitování - to je max na 1 rok, pak to vykvete znova a hůř, jak je plech už oslabenej - hodí se to tak při prodeji, jako "laciné" maskování. Teď mi kvetou už i lemy dveří. Nechal jsem 2x udělat komplet nástřik dutin (opravdu všech), abych tu korozi trochu spomalil. Jinak coupe 1. gen. kvete jak jarní kvítí. Před tím jsem měl 18 let starého dvojkového golfa a bez větší údržby neměl ani pupen, VW má super antikorózní ochranu.
Úplně tak samo,jak píšeš s tou korozí.Teď mám Accenta a předtím trojkového VW-Passata,kterého jsem vůbec nešetřil a neošetřoval a za 14 let ani pupínek.Prostě si myslím,že ti němci to dělají tak nějak prcizněji.
Naposledy upravil(a) Kamil dne 13 led 2008, 18:13, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

tak ja na autě zatim nic nepozoroval sice jsem se nedival na podvozek ale vesměs každy když se dozvi devět let tak čumi jakto že nikde neleti puchyře atd...jiank v zime každy tyden v myčce aspon za blbych 60korun to proleti kartači a vyčisti se ta sůl ktera uděla peklo se vším...sice někdo řekne že 60 korun davat za myti auta je blbost že je to hned špinave ale raději dam 60 korun tydně než pak davat tisice za kitovani a lakovaní a provaření auta...navic nekouřim :lol:
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Comic
**
Příspěvky: 112
Registrován: 24 bře 2007, 16:42
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Comic »

KOROZE ?! :?
Koupil jsem si hyundai před rokem a dnes už mohu říct,že ho celkem znám.Když jsem dělal dutiny byl jsem celkem zklamán v jakém je stavu auto který má rok výroby 03/2000.Čekal jsem trochu větší pečlivosti, co se týče ochrany atd.Vždy to není až tak objektivní protože záleží na předchozím majiteli a prostředí kde se pohybuje.Každopádně mám ten dojem,že v době pozinku trochu Korejci zaspali :cry: .
Nic není takový jak vypadá.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“