klepání uvnitř palubovky i40SW

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
fundy01
Příspěvky: 8
Registrován: 16 říj 2013, 17:42

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od fundy01 »

hynek.brno píše:ahoj, mám dotaz, zda má někdo stejný problém s boucháním a takovým jakoby klepáním uvnitř v palubovce, ozývá se to celkem nepravidelně, a ne vždy při každém přejezdu nerovností...Dost mne to vadí, auto je od října nové, najeto 13 tisíc km. Jinak samozřejmě, že je v palubní přihrádce všechno vyndané a ani v držáku n a brýle nic nemám.V kapsách dveří taky nic.Je to takový jakoby kovový zvuk něco o něco bouchá.Už mi to leze na nervy, ozývá se to ze strany před spolujezdcem, jakoby za airbagem v tom velém plastovém dílu palubky.Prosím poraďte mi, jestli někdo ně co takového taky už neřešil.Díky moc! Hynek, Brno
Zdravim ta. Musel som opravit svoj koment pretože po skúšobnej jazde som zistil ze som tam kde som aj bol... Stale mi tom tam hrka a bucha... Musim povedat ze som dost sklamaný pretože kvalita spracovania je dost zlá. Po 7 mesiacoch co mam auto a 4-5-tich návštevách servisu začínam rozmýšľať o výmene...
Naposledy upravil(a) fundy01 dne 16 říj 2013, 22:31, celkem upraveno 1 x.
I40 Saloon 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2014
I40 Tourer 1.7 CRDI Style automatic r.v. 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hanz.1 »

Tak mě se bohužel taky začala ozývat palubní deska. Je to spíš takové vrzání než klepání a jde to z pravého horního rohu, kde se střetává se zakrytím sloupku. Je to asi závislé na teplotě, protože když ráno vyjedu, tak je ticho a začne to až po několika ujetých km. Vidím to na pěknej dubovej klínek mezi sklo a palubku :lol:
i40 CRDi Style + Navi
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

Ahojte, tak už mi to dělá i vlevo i vpravo, musel jsem tam nacpat černej molitan, který je samozřejmě vidět...
ale pomohlo to i když nastávající zima a teploty pod nulou to jistě ještě zhoší...:-(
V autě za takový prachy, no úžas...
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od draslik »

Tak mi dnes také začla palubovka klepat v právém horním rohu.

Vyřešil jste někdo tento problém?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
avantimes
Příspěvky: 7
Registrován: 02 lis 2013, 18:15

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od avantimes »

Ahoj pánové
Auto mám měsíc a koukám že se mám nač těšit :-k
i40 cw 2.0 GDI
Lekvar
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 zář 2013, 13:52

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Lekvar »

mne bucha prava a uz aj lava strana... chystam sa do servisu nech spravia v ramci zaruky... Napchal som do rohov platobne karty, trochu to pomohlo :evil:
i40CW CRDI/AT Premium
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hanz.1 »

Dnes jsem si ztišil rádio a znovu zkoumal zdroj toho vrzání/klepání. Mám podezření přímo na ten výdech vzduchu pod čelním sklem. Když se za něj na konci trochu vezme a pohybuje lehce dopředu a dozadu, tak to vydává přesně ten zvuk co za jízdy. Možná by stačilo do té spáry kolem výdechu aplikovat trochu silikonového oleje nebo WD40, ale odvahu jsem zatím nenašel :lol: Každopádně to budu nejprve konzultovat s prodejcem a uvidíme.
i40 CRDi Style + Navi
mr.atlet
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2013, 10:51

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od mr.atlet »

Zdravým všechny, také mi klepal pravý roh přístrojovky a při popsání závady v servisu mi technik řekl že se s tím ještě nesetkali ale podařilo se mu vyhledat tuto závadu a popsaný postup opravy na Hotline importéra.
Prý klepání způsobuje šroub který poničí protihlukovou plsť a pak to začne nepříjemně klepat.
Prý je to zřejmě vina špatně nastavené výrobní linky.
Jsem týden po opravě a zatím jsem spokojen, cvakání už se nekoná :)
Pro všechny co uvažují o opravě, upozorňuji že je to práce servisu na celí den a že musí přístrojovka ven aby se tam dalo dostat...
Takže pokud nesnesete představu že Vám rozeberou celí interiér tak mě docela obstojně fungovalo nacpat kus něčeho mezi A sloupek a přístrojovku.
8)
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od draslik »

Mohl bych prosím vědět, kde ti problém vyřešili?

Koupil jsem auto za 630 t. a neustále řeším nějaké problémy. Reklamy Hyundai jsou pěkné, ale jen do první zkušenosti s touto značkou!
Naposledy upravil(a) draslik dne 03 pro 2013, 09:18, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
mr.atlet
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2013, 10:51

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od mr.atlet »

Nevím zda tu můžu dělat reklamu tak Ti to hodím do SZ.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9012
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od idam.i »

mr.atlet píše:Nevím zda tu můžu dělat reklamu tak Ti to hodím do SZ.
Ja si myslím,že nie len môžeš ,ale dokonca je to vhodné :!: Sme tu na fóre aby sme si vymieńali skúsenosti a tým si navzájom pomáhali.Nevidím na tom nič zlé,keď pochváliš niekoho kto si robí svojú prácu dobre.Rád podporím tých čo si to zaslúžia a ešte pomôžem iným s ich problémom. =D>
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Příspěvek od hanz.1 »

Tak jsem včera navštívil H a definitivní řešení je prý pouze palubka ven. Jsem opravdu zklamán, takovéto problémy jsem při koupi neočekával.
i40 CRDi Style + Navi
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re:

Příspěvek od draslik »

hanz.1 píše:Tak jsem včera navštívil H a definitivní řešení je prý pouze palubka ven. Jsem opravdu zklamán, takovéto problémy jsem při koupi neočekával.
Ahoj, u jakého dealera H jsi byl?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hanz.1 »

Zdar, jezdím do Auto Dorda Česká Lípa. Zatím na to kašlu. Teď když se víc topí, tak to není skoro slyšet. Vymontovávat palubní desku na 24tis km a na takto mladém autě se mi vůbec nelíbí, to ho radši prodám.
Naposledy upravil(a) hanz.1 dne 28 lis 2013, 17:02, celkem upraveno 1 x.
i40 CRDi Style + Navi
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od draslik »

hanz.1 píše:Zdar, jezdím do Auto Dorda Česká Lípa.
Takže zde o problému vědí? Já jsem byl s klepáním uvnitř palubovky u Auto Koutek a koukali na mě jak v Jiříkově vidění a říkali, že jsem snad jedinej komu to klepe. :)
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Odpovědět

Zpět na „i40“