Hyundai Accent 1.6 benzín

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od JoKo »

Mexican píše:JoKo presne ako pise Rudolf... v CR a SR dosahujes v beznej premavke priemerku 58 az 72-74km (co mi nejak vychadza z dlhodobeho pozorovania)... pravdaze ak cestujes v noci a cez obce ides viac (co by sa samozrejme co??? ano nemalo) tak sa da dosiahnut priemer cez 80km/h.. spotreba nezalezi az tak od priemernej rychlosti ako od plynulosti... pretoze ak sa vlecies v kolone za aviou a 17 zigulikmi ktore chces predbehnut a potom letis 120 aby si dohnal casovu stratu je to na priemerku rovnake ako ked ides 80 v kuse, nemusis predbiehat, brzdit, vytacat motor a pod.. rozdiel v spotrebe bude v tom pripade znacny, rozdiel v priemernej rychlosti prakticky ziadny.. a to si bohuzial uvedomuje len malo vodicov na nasich cestach :-)
jazdim prevazne na vecer, alebo neskoro v noci, takze motkosi chodiaci mimo obce 70 ma vacsinou nezdrzuju... po dialnici chodim vacsinou 120+ a mimo obce 100-120. v obci dodrziavam 50tku. priemernu rychlost si vypocitam jednoducho, pretoze viem, ze cesta mi trvala napr. 4:30 a z toho som mal prestavku 10min => cisty cas jazdy bol 4:20 a trasa ma 400km, tak priemerna rychlost je 92km/h pri priemernej spotrebe x litrov...

priemerna rychlost ti aspon nieco napovie o style jazdy, ako len suchy udaj o priemernej spotrebe. samozrejme do toho vstupuje viacero faktorov ako je pocasie, teplota vzduchu, zatazenie vozidla, profil trate... ale ak niekto napise, ze ma priemernu rychlost napr. 60km/h a priemernu spotrebu 10litrov, tak sa ho automaticky opytam{e}, ze aky ma styl jazdy, zatazenie... ale ak napise niekto, ze ma priemernu spotrebu 10litrov a priemerku ma napr. 120, tak sa na tu spotrebu pozeram{e} inac.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

cert píše:
Rudolf píše:Dnes jsem absolvoval cestu z Moravské Třebové do Prahy přes Chrudim a Kolín, tedy bez dálnic. Výsledná spotřeba 5,1 mě mile překvapila. (Jel jsem sám.)
Tak to je fajnová spotřeba, já jsem se dostal nejmíň na 5,2 (jak jsem tu dával fotku).
Chlapci, to je super spotřeba .... o tý se mi může jen zdát :D 22 let pod majákama, k tomu kamion a autobus na vedlejšák ... potřeboval bych pořádnou pedikůru, aby si ta moje pravá hnáta zvykla jezdit s lehkou nohou :? Budu rád, když se dostanu na šest litrů ... větší ambice nemám :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Martun »

Vildo: gratulace k foliim, vypada to hned lip :-) mam taky 35 ale vsude. Jo Ale bacha na zvracejiciho jezevčika, aby náhodou nechtěl zdravit packou protijedouci pejsky! Poškrábaný fólie od hafana jsem už viděl.. :-D
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Martun píše:Vildo: gratulace k foliim, vypada to hned lip :-) mam taky 35 ale vsude. Jo Ale bacha na zvracejiciho jezevčika, aby náhodou nechtěl zdravit packou protijedouci pejsky! Poškrábaný fólie od hafana jsem už viděl.. :-D
Člověče, co jsou na oknech folie, tak už na ně neskáče, asi špatně vidí ven ... teď ho mám jen na klíně a pomáhá mi řídit auto 8) někdy se ho žena pokusí nafotit ... A dneska se mi povedla spotřeba po okreskách za 5.3 l, takže chlapci, už Vám šlapu na paty :D ale není to žádná jízda ... jel jsem jak posr...j :? to raději ten litr navíc oželim, ale jedu jak jsem zvyklej ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Tak, dneska jsem se vydal na výlet na šumavu .... Praha - Sušice, tam a zpět 300 km. Po dálnici cca 130 km, zbytek okresky. Tam po dálnici 120 - 130 tacho, po okreskách do 110 km/h .... kousek od Sušice, v penzionu U Bumbrdlíčka, oběd ( výborná svíčková ), potom asi 3 hodiny procházka s pejskem, krásnou krajinou okolo řeky Otavy :shock: a návrat do Prahy. To, už jsem měl, ale slušnou žízeň ( suchá ledvina ) :D takže okresky 120 km/h ... možná víc a dálnice 140 - 160 tacho a na zlíchově dotankováno po ujetí 300 km, 17.51 l ... což je spotřeba 5.8 l na 100 km/h .... na 1.6ku docela slušný ...... ne ???
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

V sobotu jsem byli na výletě (skanzen Veselý kopec a pak Hřebčín Slatiňany). Okresky, samý průjezdy (vesnice, města). Nejel jsem víc jak 110 tacho (v obcích a na omezeních předpisově) a ve 3 lidech to bylo za 5,7/100 km...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

cert píše:V sobotu jsem byli na výletě (skanzen Veselý kopec a pak Hřebčín Slatiňany). Okresky, samý průjezdy (vesnice, města). Nejel jsem víc jak 110 tacho (v obcích a na omezeních předpisově) a ve 3 lidech to bylo za 5,7/100 km...
Certe, jestli to takhle půjde i nadále, tak za chvíly, ty jejich ropničky ve spotřebě doženem :D =D> Jen bych ještě dodal, že jsem měl natankovanej OMV carrera 95 ... jede to na něj velmi slušně !!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Jo, spotřeba je v pohodě - spokojenost.
Jinak všimli jste si někdo, že od května zmizel z Accentího ceníku motor 1,6 CVVT? :shock: A docela Accenty podražili. :shock:
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Mírně podražily a 1.6 opravdu zmizela z ceníku. Tak chlapi, možná budete mít takové Accentí raritky v ČR. A co se týká dynamiky, byť jsem 1.6 osobně za volantem nezažil, tiše závidím a spotřeba jedna báseň... :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

cert klasicka nasa realita.. co sa nepredava uplne samo, neponukame alen aby sme nahodou nemali trochu problemov to zohnat a predat :( je to skoda.. ale stale sa divim, ze Accent sa este stale predava... som myslel ze prvy stvrtrok 2009 konci, take hlasy boli pocut od predajcov
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od _miv_ »

cert píše:Jo, spotřeba je v pohodě - spokojenost.
Jinak všimli jste si někdo, že od května zmizel z Accentího ceníku motor 1,6 CVVT? :shock: A docela Accenty podražili. :shock:
podobne je to na slovensku. kym sa accent dal kupit cca vo februar 2009 model 1,5 crdi elegance v zakladnej farbe za 320tis Sk, teraz v maji 2009 je to uz 350tis sk v zakladnej farbe ten isty model. len pre porovnanie v maji 2008 som za 1,5crdi elegance zaplatil 385 tis plus 10tis priplatok za farbu. k tej 1,6cvvt - taktiez na slovensku z ponuky vypadla... najviac sa mi paci, ze v ponuke boli v cechach aj na slovensku par kusov accentov urcenych pre seversky trh s absolutne plknou vybavou (elektronicka klima, bocne airbagy, opierka...) za tu istu cenu ako elegance vybava co bolo tiez zaciatkom roka neviem presne februar marec....
apropo moj nazor je, ze postupne orezavanie na vybave neprislucha rastu ceny aj ked za tie prachy nekupis u konkurencie nic!!! (moj postreh : uz nie su chromovane napisy na motore, salpake, volante, nie je uz spojler pod predym naraznikom, nie je uz krytka na oku pre zamok kufra, nie je uz teplomer vonkajsej teloty, plastove pritlacky na flase medzi prednymi sedadlami su uz len z nejakej perforovanej gumy a na koniec, ze uz nie je vo vybave originalne autoradio hyundai ale ponukaju za priplatok pijonjera...) ze by bratia z koreji udelali nekde chybu?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Máte pravdu, ceník zmizel úplně celej :D ale už před časem, jak jsem byl ohledně demontáže rámečku okolo rádia v Butovicích, tak na dílně stál Accent se salonu a montovali do něj zámek zpátečky. Technik řikal, že Accenty jdou na dračku, tak asi proto budou přeceňovat ... jinak ceníky nejdou u žádnýho modelu Hyundaie :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
maro2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 dub 2009, 15:17
Bydliště: Košice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od maro2 »

Zdravím Chlapi. Bol som sa vo štvrtok opýtať u predajcu v KE, kedy môžem očakávať svojho 1,4 EB miláška a bolo mi oznámené, že dostanem Accentíka modelového radu 2010, čo zahrňuje mierne zmenenú masku, mierne zmenené bočné lišty, komplet číre predné svetlá a miesto béžového interiéru bude čierny. No uvidíme, čo v ňom bude a čo nebude ...
Hyundai Accent ´09 1.4 - Dynamic - EB, folie
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od JoKo »

_miv_ píše: podobne je to na slovensku. kym sa accent dal kupit cca vo februar 2009 model 1,5 crdi elegance v zakladnej farbe za 320tis Sk, teraz v maji 2009 je to uz 350tis sk v zakladnej farbe ten isty model. len pre porovnanie v maji 2008 som za 1,5crdi elegance zaplatil 385 tis plus 10tis priplatok za farbu. k tej 1,6cvvt - taktiez na slovensku z ponuky vypadla... najviac sa mi paci, ze v ponuke boli v cechach aj na slovensku par kusov accentov urcenych pre seversky trh s absolutne plknou vybavou (elektronicka klima, bocne airbagy, opierka...) za tu istu cenu ako elegance vybava co bolo tiez zaciatkom roka neviem presne februar marec....
apropo moj nazor je, ze postupne orezavanie na vybave neprislucha rastu ceny aj ked za tie prachy nekupis u konkurencie nic!!! (moj postreh : uz nie su chromovane napisy na motore, salpake, volante, nie je uz spojler pod predym naraznikom, nie je uz krytka na oku pre zamok kufra, nie je uz teplomer vonkajsej teloty, plastove pritlacky na flase medzi prednymi sedadlami su uz len z nejakej perforovanej gumy a na koniec, ze uz nie je vo vybave originalne autoradio hyundai ale ponukaju za priplatok pijonjera...) ze by bratia z koreji udelali nekde chybu?
podobne cachre-machre sa dialy, ked koncil predchadzajuci accent. moji kupovali jeden z prvych accentov po facelifte {2003} za cca 450 000skk a mali 4x airbag, abs, klimu. potom prisiel cas zlacnovania, ked jeho cena klesla na priblizne 390 000skk a ak sa nemylim, tak potom ubudli bocne airbagy a nie som si isty, ale asi aj hmlovky vypadli zo standardnej vybavy...

edit:
maro2 píše:Zdravím Chlapi. Bol som sa vo štvrtok opýtať u predajcu v KE, kedy môžem očakávať svojho 1,4 EB miláška a bolo mi oznámené, že dostanem Accentíka modelového radu 2010, čo zahrňuje mierne zmenenú masku, mierne zmenené bočné lišty, komplet číre predné svetlá a miesto béžového interiéru bude čierny. No uvidíme, čo v ňom bude a čo nebude ...
http://www.cubiccapacity.com/facelifted ... -features/
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od tom »

Vilda píše:Máte pravdu, ceník zmizel úplně celej :D ale už před časem, jak jsem byl ohledně demontáže rámečku okolo rádia v Butovicích, tak na dílně stál Accent se salonu a montovali do něj zámek zpátečky. Technik řikal, že Accenty jdou na dračku, tak asi proto budou přeceňovat ... jinak ceníky nejdou u žádnýho modelu Hyundaie :?

To už sleduju půl roku.
Vždy 1. den v měsíci ceník zmizí a kolem 5.-6. dne je nový.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“