Chcete Euro v ČR?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Chcete EURO v České republice?

ANO
16
30%
NE
30
57%
NEVÍM
0
Žádná hlasování
JE MI TO JEDNO
7
13%
 
Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8051
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Mexican »

bude to uplne ten isty princip. Referencna mena pre Forint a Zloty je Euro. Takze tvoja ceska banka premiena cez euro na Forint /Zloty. Samozrejme ze ak si tam tyzden a minies 150 000 HUF ti to moze byt jedno. Horsie je ak si ceska firma ktora obchoduje za miliony kc napr s madarmi alebo poliakmi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od oltcitak »

Čerstvý priklad, tankovanie v Macedonsku, zaplatené kartou Mastercard, jeden deň ma liter toho istého paliva s rovnakou cenou v MKD vysiel 1,204 E a druhy deň 1,294 E. Prečo? Kurzový rozdiel. Banka si vždy vyberie ten vhodnejší (pre ňu). Sice MKD je naviazany na Euro, ale ja som robil prevod z GBP do EUR a nasledne do MKD. Minuly rok som previedol cez Wise v najlepšom kurze do MKD, vybral cash v ATM a vsetko platil v ich mene. A nemusel riešiť, kde ma "odrbkaju" tento rok som sa na to vykašľal, a dostal príučku [-X nejde tak až o peniaze, ale o princíp.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
motorol
***
Příspěvky: 755
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od motorol »

Jak to banky meni netusim a moc mě to ani netrapi, spis mě překvapuje, ze se ohanite eurem, ale banku berete jen českou. Třeba Revolut českej neni a měnit se tam dá snadno. Volba banky je snadná a vybírat se dá vsude mozne.
Ano jsou banky, které si vyberou nejhorší kurz tydne, jiné berou aktuální kurz v tu dobu, v jiné mas klidně penize dane země a kurz je z doby, kdy se vyměnily…

Jednotlivci řeší jak pro firmy je kurz problém a lidi co maji firmy říkají - občas je neco drazsi občas levnejsi, ale průměrně je to úplně fuk jestli jedeme v korunách nebo eurech.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
oltcitak
*****
Příspěvky: 1532
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od oltcitak »

To bolo na okraj, hlavný problém Eura je pre bežných ľudí, ze v podstate sa vsetko zdražie a je jedno, kde Euro prijali. Pre globálnych hráčov má jednotná mena samozrejme svoje nespochybniteľné vyhody, pre "users" iba to, ze nemusia meniť a prepočítavať.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od Vilda »

Uplynulo patnáct let od otevření tohoto topiku a já jsem rád, že Euro je pořád za našimi hranicemi a ne u nás [-o< no a ve svých 65ti letech doufám, že se ho snad nedožiju :-
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
lumix
****
Příspěvky: 1409
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Chcete Euro v ČR?

Příspěvek od lumix »

milosh píše: 11 srp 2024, 22:39 Po 15 letech ozivit tema to je odvaha :D Za dalsich 15 uz ho tady snad budeme mit, je to jednodussi jak pro podnikatele tak i cestovatele.
Já si € moc nepřeji, jedině ze by byl v době přechodu na € kurs tak 1:5, jinak je počátecni problém při přechodu to, ze se zdrazi. Úplně ovšem těmto věcem okolo přechodu na € nerozumim a zatím investuji v 90% v USD (otázka je jak dlouho si $ udrží svoji pozici, doufám ze ještě tak 50let). Jinak používám v zahranici Revolut a částečně platím jak € tak jinymi měnami i v hotovosti. Z Revolutky si za rozumný peníz vyberu hotovost skoro všude. V zemích typu Jordánsko ne všude zaplatí člověk kartou a hotovost je hotovost.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“