Prevodovka - je to snadny ?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
drobecek666
*
Příspěvky: 20
Registrován: 18 dub 2009, 17:21

Prevodovka - je to snadny ?

Příspěvek od drobecek666 »

cau cau, mam dotaz ohledne Sonaty 2.0 16V r98. Ale jentak mezi řečí, do tohodle auto jsem fakt zabouchnutej ;) konecne si pripadam ze mam auto :) heh

No ale k problemu. Praskla mi tlakova hadicka ,ktera vede v predu u motoru. No proste když jsem šel odvzdušnit spojku , protoze mi nekam zmizela kapalina. Vsiml jsem si ,ze pri seslapnuti pedalu , z hadicky na zacatku sroubeni tryska praminek kapaliny. Neni nekde eshop kde to prodavaji ? nebo jak ji mam nazvat ,aby me pochopily až bych volal nejakyho autoriz.prodejce

kazdopadne unik kapaliny zapricinil ,ze muzu sice pri vypnutym motoru zaradit vsechny stupne ,ale pri zapnutem uz jen 3. a 4. rychlost ,na kterou je auto schopno se i rozject. Koupil jsem novou prevodovku a podle mechanika to byl dobrej kauf ,ale to je tak vsše a ze sedmy mechaniku muze nejdriv za 10dni .... Nezvladnul bych si ji vymenit sam ? jsem docela zrucnej ikdyz truhlar :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Prevodovka - je to snadny ?

Příspěvek od Kony5 »

převodovku vyměníš sám 8) je to pohodička...klouby vytáhneš rukou případně jim trochu pomužeš kladivkem :-) a rozhodíš nápravy (spodní čep ramene) a povolíš klouba dáš pryč...odpojíš lana a převodovka je dole...šikovný truhlář zvládne :lol:
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
drobecek666
*
Příspěvky: 20
Registrován: 18 dub 2009, 17:21

Re: Prevodovka - je to snadny ?

Příspěvek od drobecek666 »

vyznelo to trochu jako výsměch ;)

no ale proste mam abstak uz ridit zase , takze asi nebudu vahat a pokoumam to ze všech stran ... když vnevezmu flexu a nebudu neco upravovat , tak snad ani nemuzu nic pokurvit :)

jo a ta tlaková hadice je na te nové převodovce ... dve mouchy .... ;)

kdyz se to podari tak dik kamo za radu a kdyz ne ... ;D
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Prevodovka - je to snadny ?

Příspěvek od Kony5 »

výsměch to fakt nebyl :wink: ...možná to tak vyznělo ale ne :lol: ....je to jednoduchý...jen opatrněpři nasazování hrídele do převodovky...je tam takový kroužek a musí to řez něj přeskočit...takže to tam musíš mýt tu hřídel rovně ...kdyby jsi to nasazoval šikmo kroužek se zničí...na to přídeš až to okoukneš:-)
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“