Mechanicka antena

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Mechanicka antena

Příspěvek od soto »

Caute Hyundaisti,
podarilo sa mi uz definitivne zlomit (asi na 3 krat) mechanicku antenu na mojom Hyundajiku. Nemate niekto skusenosti s namontovanim nejakej obycajnej (univerzalnej) anteny - namiesto povodnej mechanickej (resp. neda sa to cez net aj objednat???). Napr. da sa namontovat nejaka nevysuvacia, ale taka ohybna??? Asi to bude len v zavite ???
V autorizovanom servise mi vymenu ponukli za 1 100 SKK - dakujem neprosim.
Dikes.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

No, pokud si ji koupíš a nainstaluješ sám, tak tě to vyjde na nějakých 650,- Kč a trochu nervů při montáži :lol: Anténa se dá koupit např. na http://www.auto-samolepky.cz/index.php/cPath/22_138 a postup montáže je na http://www.hmaservice.com (akorát se musíš přihlásit a počkat si na heslo, pak sekce Service information a Shop).
Jinak myslím, že by tam šlo namontovat i cokoliv jiného, akorát pokud máš anténu na předním blatníku (i když podle servisní příručky na zmiňované adrese to vypadá, že model 2002 ji má jinde než moje 1998), tak nevím, jak tam bude nějaká pevná anténa vypadat :?
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Pethan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 lis 2005, 21:59
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pethan »

Ahoj, já jsem nefunkční anténu (stejně nevhodně umístěnou na předním blatnílu) nechal být kde je a koupil jsem vnitřní. Jsou různé typy, třeba se dá napojit i na folii vyhřívání zadního okna, a já jsem koupil ca za 250 Kč takovou malou šikovnou, ve tvaru T, kterou jsem nalepil zevnitř na přední sklo - vlezla se ideálně pod zpětné zrcátko a díky tmavému okraji skla není ani zvenku moc vidět. Sice nemá až tak dobré parametry na příjem jako venkovní, ale pokud je dobrý signál, tak funguje bez problému.
Hyundai Accent 1,3 r.v. 1998/03
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Jo, taky dobrý řešení. POkud ti nevadí "zbytek" staré antény na blatníku, je asi nejlepší dát jinou a hlavně jinam :P
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

No ono to neni az tak problem prijmu (mam tam este stale vytiahnuty posledny teleskopicky clanok - ten najhrubsi) - radio hra bez problemu. Je to skor problem estetiky, resp. ked raz budem musiet predat svojho tatosa (lebo chciet isto nebudem) - neposobi to dobre. Asi skusim kupit nieco univerzalne s rovnakym zavitom.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tyjo natrikrat zlomit...to jsi to poslapal ve vzteku, ne?
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

To postupne po castiach (myslim, ze cela antena sa sklada zo 4 vysuvatelnych ticiek). Som prave v poslednej faze :-))))
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Soto, no toto..... Při ošetřování autika míň sosej čéče nebo ho rozebereš na prvočinitele a k přesunu zadnice z bodu A do bodu B budeš shánět kolobrndu :lol: :lol: :lol:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Anténa

Příspěvek od Franta »

Nic si z toho nedělej, před pár lety jsem svému švagrovi věnoval podobnou teleskopickou anténu na traktor. Aby až pojede do kravína ji mohl stáhnout a neulomil si ji. Když nastartoval traktor ( zvuk dost podobný rok´n rolu ), začaly mu postupně odpadávat jednotlivé díly. Za tři dny už neměl problém při vjezdu do kravína neboť z antény zústal jen ten šroubovací anténní kloub. Po této skušenosti tvrdím, že nejlepší je anténa prutová z kvalitního drátu o délce označované jako polovina vlnové délky přijímaného kmitočtu. Označuje se to jako lambda/2. V případě příjmu VKV FM to vychází zhruba na 1,5 m. Dá se tam fláknout i anténní zesilovač, ale stará pravda říká, že nejlepší anténní zesilovač je kvalitní anténa ( to platí i pro příjem TV ).
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“