Montáž tažného na Santa Fé 2004

Návody na opravy/úpravy Vašeho Santy

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
mikitič
Příspěvky: 7
Registrován: 06 zář 2009, 18:45
Bydliště: Chrudimsko

Montáž tažného na Santa Fé 2004

Příspěvek od mikitič »

Zdravím všechny šťastné majitele santíků.
Prosím někoho o radu, kdo má zkušenost s montáží tažného zařízení.
Téměř před rokem jsem zakoupil tažné, tohoto provedení- http://www.tazne-zarizeni-vamot.cz/tazn ... anta-fe-3/, v domnění, že jeho montáž svépomocí nebude problém. Až nyní jsem se k montáži časově dostal. Po odstranění držáku rezervy, odmontování oka a vyvěšení výfuku jsem se snažil napasovat tažné na montážní otvory, ovšem nemožné, neboť mi překáží příčka, výztuha nárazníku. Musí se tedy toto demontovat i s plastovým nárazníkem a poté výztuha proříznout? Že bude nutné proříznout plast pro kouli je mi jasné. Nebo mám špatné tažné? Ale je určeno pro modely 01-06.
Můj santík je 2.0CRDi 92kW r.v. 2004
Děkuji všem, za každou radu.
Reklama
 

okso
Příspěvky: 9
Registrován: 04 črc 2011, 00:35
Bydliště: Vrbove

Re: Montáž tažného na Santa Fé 2004

Příspěvek od okso »

sice odpoved asi prichadza neskoro ale tak aj pre ostatnych ked das dole zadny naraznik v nom je tvrdeny polystyren ten pojde potom spet a ta vystuha musi ist tiez dodu pretoze na montaz tazneho budes potrebovat otvoryv ktorych je uchytena... a v podstate tazne tu vystuz bahradi. tak isto musis zhodit aj obe tazne oka a ja som nadrz nezhadzoval kedze mam LPG a vobec mi nezavadzala ak je uz tazne nahodene skrutky treba dotahovat len rukou a na fest utiahnut az ked to bude vsetko nasrobovane a sadnute elektriku napojit zo zadnych svetiel a treba davat obrovsky pozor pretoze v sade su klasicke skrutky a skrutky s jemnym stupanim
Hyundai Santa Fe 2,4 LPG 4WD 2003
mikitič
Příspěvky: 7
Registrován: 06 zář 2009, 18:45
Bydliště: Chrudimsko

Re: Montáž tažného na Santa Fé 2004

Příspěvek od mikitič »

Ano, tažné už je na santíkovi i v TP. Asi tak nějak jsem postupoval, jak jsi psal, jen tu výztuž jsem vyřízl a namontoval zpět. Na přiložených obrázcích je vidět původní výztuž a pak po úpravě. Tažné do ní pak krásně zapadne a není zespodu auta téměř vidět. Vlastní nárazník jsem pak prořezával opravdu jen minimálně, zezadu není poznat. Na STK při přihlášení mi jen kontrolovali zapojení zásuvky, jinak nic. Snad to někomu pomůže.
Přílohy
výztuha po úpravě
výztuha po úpravě
IMG_1319.JPG (138.02 KiB) Zobrazeno 2071 x
výztuha původní stav
výztuha původní stav
IMG_1318.JPG (129.39 KiB) Zobrazeno 2071 x
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Jak na to“