Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Jarouš
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2012, 14:15

Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Jarouš »

Ahoj lidi, potřebuji prosím poradit co mám dělat se svým vozem...
Asi od července/srpna 2012 vlastím jako 1.majitel vůz i30 cw. Od té doby se na vozu vyskytlo mnoho problémů a několikrát jsem je již reklamoval. Skoro od začátku jsem si stěžoval v servisu, že spojka nějak prokluzuje a při rozjezdu do kopce to ve vozu strašně zapáchá. Servisák mi říkal, že nic neprokluzuje. Teď když je vůz opět v servisu mi servis sdělil, že spojka je opotřebovaná a je na výměnu (stát to bude pré 5-6tis a materiál). A prý se na to záruka nevztahuje! Jinak v létě byl vůz také pěkně dlouhou dobu v servisu a prý se musela vybrousit hlava či co a rovnou jsem dostal i nový klínový řetěz! V tu dobu bylo najeto na voze cca 85tis km. Teď je v servisu s tím, že v není tlak v čerpadle a mám najeto cca 92tis km.
Už su z toho celé bezradné. Nejraději bych se ho zbavil. Myslíte, že je nějaká možnost v rámci záruky odstoupit od kupní smlouvy s tím, že jim vrátím vůz a oni mi peníze? Máte s tím nějaké zkušenosti??
Volal jsem na tu jejich slavnou infolinku a tam mi bylo řečeno ať si přečtu záruční podmínky. Místo jasné odpovědi.
děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 331
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od tmx »

Ahoj, je to hned na začátku záručních podmínek v garanční knížce - právo na výměnu / vrácení vozidla zaniká po 24 měsících.

Se spojkou poradí jiní, ale to by mělo jít na záruku, takže pak bych doporučil zkusit jiný servis. A pokud se auto sype, hned po opravě odvézt do áček, dokud není nová generace a ceny jsou vysoko.
Volkswagen Tiguan People 1,5 eTSi 110 kW mHEV, 2024, modrá Nightshade
Hyundai i30 1,6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1,8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1,6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Hardcam »

On ale ma starou generaci.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Jarouš
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2012, 14:15

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Jarouš »

A prijde vam normální měnit klínové řetěz, sjetou spojku, brousit hlavu u tak nového vozu? Kdyz ostatni auta maj 200tis a ok
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Hardcam »

Klinovy retez neznam, klinovy remen jsem menil po trech letech a 100tkm, na jednom ze soucasnych aut mam pri 145tkm uz druhou vymenu, z okoli znam jedno VW 2012, ktery ma remen sesty a taktez i napinaci rameno, avsak je tam stale chyba. Spojka je individualni, je x pripadu, kdy se u novych aut nedozila spojka 30-50tkm. Hlava tezko rict.
Moc to resis, je to vec z tisicu soucastek, cekas, ze si jinym autem vyrazne pomuzes? Co by to bylo za auto?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Souhlas s Hardcamem. Provoz auta je věc hodná zamyšlení. Ono najet 100tisíc po městě s věčně studeným motorem je něco jiného než najet 100tisíc po dálnici se zahřátým motorem. To je na dlouhou debatu která stejně nikam nevede.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Odstoupení od smlouvy je samozřejmě nereálné, to si nebudeme nic nalhávat.
Myslím si, že Jaroušovi jde o něco trochu jiného. Že určitá série FDH měla problémy se spojkou, kdy klouzaly a smrděly, je prostě fakt a spojky se komplet měnily na záruku (taky to jedno z "mých" aut potkalo). Smutným faktem je, že se jeho servis na to vy..al a on to posléze topí ze svého. Výměnou řetězu měl podle mě na mysli řetěz rozvodový, což se ovšem při částečné repasi motoru (přebroušení hlavy) dá celkem očekávat, když už je to rozhozené, tak se to pro jistotu udělá. Proč brousili hlavu, ale nevíme, k tomu těžko dodat komentář.
A čerpadlo bez tlaku máš na mysli jaké? Palivové?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Jarouš
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2012, 14:15

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Jarouš »

Je to tak jak pises,ty údaje. V srpnu proběhla ta hlava... v listopadu byla technicka... po 2 týdnech po technické se rozla kontrolka oleje. 1,5l tam vešlo. Za týden auto nejelo vubec a i vypinalo se. Uvolnene sroub na baterii. Dalsi tyden opet kontrolka oleje. Takže jedu do servisu cestou se rozsviti kontrolka čerpadla a v motoru se zacalo ozivat drnceni a vybrovani. A kdyz to maj rozsroubovano,zak zjisti tu spojku sjetou. U noveho auto
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Hardcam »

Pokud je auto 2012, tak technicka az 2016, ne?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11581
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A záruka do 2017, ne?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Odstoupení od kupní smlouvy vozu

Příspěvek od Hardcam »

Je to nejaky podivny...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“