H1 po výměně EGR nenastartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ferina
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2024, 23:04

H1 po výměně EGR nenastartuje

Příspěvek od Ferina »

Ahoj chlapy,
moje H1, 2,5l -125kw, 2014 po výměně EGR nejde nastartovat. Ihned po výměně chytla asi na 10s, pak se motor začal třepat jako žebrák zhasnul a od té doby ani prd. Točí jako divá ale nechytá. Po vstříknutí čističe naskočí,ale na naftě se neudrží. Vedení mám odvzdušněné až ke vstřikům. Na diagnostice mají vstřiky dostatečný tlak, na railu je taky dostatečný tlak a žádnou jinou chybu neukazuje.
Už se to někomu stalo? Má s tím někdo zkušenosti a vyřešil to,případně jak?
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2256
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: H1 po výměně EGR nenastartuje

Příspěvek od ivan »

U některých motoru motor nelze nastartovat bez Egr je normalní,funguje jako zakladní prvek přístupu vzduchu saní,před hlavni klapkou sání než se otevře hlavní klapka,Egr se dělají adaptace nebo reset přes diagnostiku !!! On neotvírá naplno,ale krokuje,uvnitř je potenciometr,na diagnostice jsou vidět polohy v uhlech nebo v procentech.Jinak zkusit dat zpatky ten stary jestli to chyti ,tím se vyloučí vstřikování,pak tam dat ten novy jestli to chyti.Bez diagnostiky se neobejdeš, elektronicky věci co se vymenuji na autech se musi kodovat ,klapka adaptovat,egr nebo agr resetovat nebo adaptovat.je to těžky pak to nefunguje nebo blbě.Takže tak :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Ferina
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2024, 23:04

Re: H1 po výměně EGR nenastartuje

Příspěvek od Ferina »

Takže pokaždé,když se odpojí EGR,tak se to musí znovu diagnostikou načíst a upravit parametry? S diagnostikou jsem u toho měl dva mechaniky a neukazovalo to žádnou chybu. Dokáže tedy nějaké hodnoty upravit běžná diagnostika nebo se musí pokaždé najet na originální?
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2256
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: H1 po výměně EGR nenastartuje

Příspěvek od ivan »

:wink: Ahoj děla se to jen když se mění za jiny,ecu si jej vyzkouší a zapíše nove hodnoty ,nebo se z resetuje,smaže hodnoty nove a pak je teprve zapíše!!,u tveho motoru nevim jaky typ egr a jaky ma komponenty,tu 2,5 jsem nikdy nedělal!!! Nevim jakou diagnostikou jste to načitali,ale musi tam byt egr funkce kalibrace ,přizpusobeni,adaptace nebo reset,pod těmi to slovy!!! Jinak ,když se odopojí při nějake demontaži se nemusí s tim nic dělat!!
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Ferina
Příspěvky: 3
Registrován: 05 črc 2024, 23:04

Re: H1 po výměně EGR nenastartuje

Příspěvek od Ferina »

Takže nakonec nastartovalo. Asi se mi při výměně dostal nějaký nepořádek do palivové lišty,která to rozvedla rovnoměrně na vstřiky. Po vyčištění vstřiků naskočil.
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“