Píská klíňák

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

....já vým, proto se snažím..............
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Reklama
 

Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

Tož chlapi neblbněte s jelenama a gulášama, na mydlo Vám také kašlu, ale dík za snahu, aj když to namydlím tak to za chvílu začne pískat zase. Horší je že po delší jízdě sa ten klíňák tak zahřeje, že začíná smrdět - spálená guma !!!
Hyundai accent 1,3 12V
Felotron

Příspěvek od Felotron »

V tom pripade bude nekde chyba!

...neni treba male naplej - ze by jako mirne podkluzoval a tim se trel a zahrival a palil? Neni to nejaky levny smejd, jimz te obalamutil ziskuchtivy prodejce, jenz musi zivit osm deti?

Pak jest moznosti, ze neco v tvem stroji klade klinaku vetsi odpor a tim padem prokluzuje. - Nemuze se treba pridirat vodni pumpa? a co loziska alternatoru?
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Wlastiku, nemáš přidřenou napínací kladku nebo něco točivýho čeho se klíňák dotýká? Pokud nechceš razit do servisu, sundej klíňák a prověř, jestli se všechno otáčí s přijatelným odporem a hladce. Pokud ano, vyměň řemen.Obrázek Nebo se řemen něčeho dotýká? Možná už jsi to kontroloval, ale zkus to takhle. Nebo nemáš na kladce velkou vůli?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

Žádná napínací kladka tam není, klíňák se napíná alternátorem a ten má ložiska dobré. Je pravda že vodní pumpu jsem nekontroloval - tam může být také zakopaný pes. A jak už jsem psal, na napnutí to nijak nereaguje.
Hyundai accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Pokud by byla v háji pumpa, tak bys vařil, ne? Ale číhni na ni - držím palce a ať ti to vrčí bez pískání... 8)
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hanz píše:Pokud by byla v háji pumpa, tak bys vařil, ne? Ale číhni na ni - držím palce a ať ti to vrčí bez pískání... 8)
Vodní pumpa nemusí být v háji,ale stačí aby hřídelka se nahnula do jiné strany a už to může pískat,samozřejmě,že má na to vliv ložisko v vodní
pumpě,stačí sundat řemínek a rukou zahýbat řemenicí do stran,měla by se
projevit vůle!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa

Příspěvek od rade622 »

Pokud by bylo vychozené ložisko na vodní pumpě tak, že by byl rukou znatelný pohyb hřídele na sto procent by tekla. Spíše bych se zaměřil na klíňák, jestli se neroztáhl do šířky, nebo jestli není na řemenici na stěnách drážky nějaká nečistota. Takže sundat klíňák, překontrolovat jej, drážku řemenice umýt v benzinu a pak s citem namazat klíňák a zamontovat spět. Když by to nepomohlo, výměna klíňáku.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Vodní pumpa

Příspěvek od ivan »

rade622 píše:Pokud by bylo vychozené ložisko na vodní pumpě tak, že by byl rukou znatelný pohyb hřídele na sto procent by tekla. Spíše bych se zaměřil na klíňák, jestli se neroztáhl do šířky, nebo jestli není na řemenici na stěnách drážky nějaká nečistota. Takže sundat klíňák, překontrolovat jej, drážku řemenice umýt v benzinu a pak s citem namazat klíňák a zamontovat spět. Když by to nepomohlo, výměna klíňáku.
Rade622
Není to vždy pravidlem,že i hned vod.pumpa teče,ale bývá to tím ,že ložisko mžé býti pouze suché!!Ale je pravda,že ve většině případech,je to
přezvěst,že vod.puma už dlouho nevydrží!! :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

a tak jsem to myslel... kdyz se pali klinak, tak proste neco musi klast vetsi odpor.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Felotron píše:a tak jsem to myslel... kdyz se pali klinak, tak proste neco musi klast vetsi odpor.
...nebo se něco přidírá... :oops:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

No jasně, shodím ten klíňák a všechno to zkontroluju. :shock:
Hyundai accent 1,3 12V
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

pumpa

Příspěvek od rade622 »

Podívám se na konstrukci té pumpy a pak napíši. Nicméně musím trvat na tom, že pokud má osa vůli, kterou poznáš rukou, bude jí prolínat voda.
RADE622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“