Jakou chladící kapalinu?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Jakou chladící kapalinu?

Příspěvek od kaspi »

Mám Matrixe 1,6, najeto 4000km a zjistil jsem, že mám chladící kapalinu na Low, čím to mám dolít? Případně kde bych v dokladech našel co tam je teď?
Nebo musím do značkového servisu?
:roll:
Matrix Premium 1,6, 2/2008
Reklama
 

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Příspěvek od michal2828 »

Na značce nezáleží (je to stejné jak u olejů) musí vyhovovat specifikaci tj. být pro hliníkové motory (chladiče) na bázi etylenglikolu a je vhodné, aby byla stejné barvy (zelená nebo zeleno modrá). Taky jsem dolejval, měl jsem ještě zbytek po cliu. Nebo tam cvrkni obyčejnou destilku a před zimou to nech přeměřit.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Díky moc za info, prolezl jsem i ostatní fóra u hyundaie a taky jsem došel k závěru, že nejvhodnější bude to dolít destilovanou vodou a před zimou teprve řešit nějakou nemrzku.
Matrix Premium 1,6, 2/2008
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Naozaj to pred zimou staci pre istotu premerat, ta trocha destilky spravidla nic zasadne nezmeni. Takze ak to bude OK, nebude treba riesit nic.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou chladící kapalinu?

Příspěvek od Mexican »

kaspi píše:Mám Matrixe 1,6, najeto 4000km a zjistil jsem, že mám chladící kapalinu na Low, čím to mám dolít? Případně kde bych v dokladech našel co tam je teď?
Nebo musím do značkového servisu?
:roll:
ja by som poradil ist do servisu aby to doliali oni. Dovod je jednoduchy - u oleja je napisane ze motor moze cosi spotrebovat, u chladiacej kvapaliny to napisane nie je. to ze to mas na min je sposobene zrejme malou prvonaplnou. Pre istotu to vsak premeraj este raz

- auto musi byt na vodorovnej podlozke
- studeny motor
- zapalovanie na 0

Dolievat to destilovanou vodou moc elegantne nie je, pretoze to neodstrai pricinu ale len nasledok. V manuale sa pise: Pokud je hladina nizka skontrolujte soustavu zda nekde nedochazi k uniku. Klesne li hladina znovu, zavezte vuz ke kontrole a zjisteni pricini ubytku k autorizovanemu opravci Hyundai. Mas to stale v zaruke, takze by som nejake to domacke majstrovanie nechal zatial tak
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

V servise to bez vahania doleju destilkou a povedia, ze ak by sa to opakovalo, nech sa zastavi znova.
Takze toto si moze urobit aj sam doma.
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

rastos píše:V servise to bez vahania doleju destilkou a povedia, ze ak by sa to opakovalo, nech sa zastavi znova.
Takze toto si moze urobit aj sam doma.
Mal som ten isty problem a zda sa ze je to "zvyk" predajcu. Hyundaie sa predavaju s minimom chladiacej kvapaliny.

Ked som volal ohladne toho do predajne, zozadu volaky mechanik zahucal, ze tam treba doliat destilovanu vodu a basta...

Unikat by to nemalo, a zase ked sa doleje len trosku vody (medzi low a high ryskami nie je az taky rozdiel), nemalo by to dramaticky zmenit koncentraciu povodnej zmesi.
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

tak neviem ako vo vasich servisoch, ale par ludom u noveho Accenta dolievali chladiacu kvapalinu prave preto ze prvonapln bola nizko.. ono staci sa trochu mechanikom pozret pod ruky a pristup sa meni diametralne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re: Jakou chladící kapalinu?

Příspěvek od kabi »

kaspi píše:Mám Matrixe 1,6, najeto 4000km a zjistil jsem, že mám chladící kapalinu na Low, čím to mám dolít? Případně kde bych v dokladech našel co tam je teď?
Nebo musím do značkového servisu?
:roll:
podstatná je kapalina v chladiči tá nártžka je jen přepad a když je tam pod čárkou tak to prý nevadí ,řekl mechanik v servisu a já byl za blba :D
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Jakou chladící kapalinu?

Příspěvek od michal2828 »

To je jasný, že si vysvětlení najdou, aby ušetřili. Ty rysky min. - max. tam, ale nejsou pro srandu. Osobně bych trval na dolití, neboť až se podívá do motoru třeba příště, nemusí být v nádobce nic.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou chladící kapalinu?

Příspěvek od Uzi77 »

JA KDYZ SEM TO KOUPIL TAK SEM NEMEL V NADRZCE PO ZADNE KAPALINE ANI VIDU ANI SLECHU
TAK SEM TAM ZAVOLAL A REKLI AT DOJEDU A ONI ME TO DOLILI SAMOZREJME GRATIS A REKLI AT TO KONTROLUJU A JA JIM REKL ZE SEM POCITAL S TI ZE TO BUDE OK A NE ZE SI KOUPIM AUTO A V NADRZCE NIC. KOR KDYZ TO MELI JESTE TEJDEN NEZ ME HO DALI PAC ME DELALI TAZNY A RADIO.
VYSVETLENÍ BYLO ZE KAPALINA BYLA V CHLADICI TAKZE SE NIC NESTALO A ZE KAPALINA BYLA DOLITA NA PLNO ALE TRUBKY BYLY ZAVZDUSNENI TAKZE KAPALINA AZ PRI JEZDENÍ SE DO TECHTO MÍST DOSTALA.
ALE KAPALINU ME DOLILI A JA SI RIKAL ZE SEM SAM MAGOR ZE SEM TO TAKY NEZKONTROLOVAL DRIV.


KAPALINU BY TI MELI DOLIT
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“