Nefunkční rychloměr

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
perez
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 pro 2008, 13:11

Nefunkční rychloměr

Příspěvek od perez »

Zdravím.Nefunguje mi rychloměr.Vím že mi asi doporučíte navštívit servis,ale možná mi poradíte něco čím by to mohlo být a já bych se to pokusil opravit sám.Mám sonátu 2.0 r.v 1997 dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od Rybář »

Nevím, jak to má Sonata řešené, ale pokud má mechanický náhon, tak možná prasklo lanko, které vede z převodovky do budíků...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od slavino »

mne odisiel nedavno.mal som nahradne lanko tak som sa pustil do vymeny.po vymontovani z prevodovky mi vypadol kusok lanka a bolo to.musel som rozobrat skoro celu palubovku,aby som sa dostal k lanku v interieri.najhorsie bolo prestrcit lanko medzi pedalmi cez stenu do motoroveho priestoru je vedene cez taku gum.manzetu.bola to fuska.zabralo mi to peknych par hodin,ale z vysledkom som spokojny,funguje a to je dobre
Lantra 93 - 1,8GT 16V 93KW, 127konikov
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od Kony5 »

sonata má digitální tachometr i otáčkoměr a prostě všechno...chyba bude jinde ..možná špatný kontakt..čislo na převodovce...nebo rozpojeno,,budík...skontrolovat a pak na diagnostiku
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
perez
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 pro 2008, 13:11

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od perez »

Ano to je pravda.Sonáta má vše v elektrice.Jinak dík všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od GentleGreen »

Potkala mě, kolegové, stejná potíž, rychloměr nejdřív pár dní kolísal nahoru dolů, pak rafička usnula dole. Následně mi kontrolka palivového systému na palubce (žlutá první vlevo na displayi s nápisem CHECK) začala hlásit chybu (a už nezhasla). Souvisí s tím jistě i to, že počítač přestal dávat nové hodnoty na displayi: ujeté km, spotřebu, stav nádrže... Diagnostika ukázala jen nefunkčí měření hodnot (rychloměr). Jezdí se s tím blbě, řídím se citem a otáčkoměrem, ten dosud maká.
Kde zkontroluju čidlo rychloměru, resp.dobrý kontakt jeho připojení (nevím, kde to hledat), poraďte, prosím?
Aby toho nebylo málo, zlobí teď navíc i klima, při zapnuté AC zhasíná na neutrál motor, což jsou horké chvíle, někdy stačí ten okamžik při řazení a mašina zhasne! Při vyšších otáčkách motoru za běhu s klimou slyším občas nepravidelné hučení... kompresor? Nevím, co zkontrolovat dřív, než se pustím do servisu, třeba jde o nějakou blbost. Pravda, třeba ani filtr klimošky jsem dosud neměnil, mohl bych na něj mrknout, v jakém je stavu, ale ani nevím, kde ho najdu!
Díky za každou dobrou radu!
Sonata 2.0 GLS 2002 gentle green
dříve ford mondeo - ani on neměl chybu
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od ivan »

Vy máte oba dva rychloměry plně elektronické,na převodovce u tzv.dlouhé ploosy je speedmetr,je tam impulzátor rychlosti,řídící jednotka musí vždy vědět jestli auto je v pohybu či nikoliv,od toho se potom odvíjí další problémy v chodu motoru,řídící jednotka podle něj ví rychlost a podle něj zpracovává další info o předstihu a předstřiku jednotlivým vstřikům,plus další funkce. Rada zní vyzkoušet nebo sehnat jiný,samozřejmě zkontrolovat kabeláž konektor atd, nebo je vpořádku a je tam mechanická závada,převod impulzátoru umožňuje ozubené kolečko z umělé hmoty ,které usazené na difirenicálu,může mít ohlodané zuby,nebo na samotném impulzátoru ,tam je mini převodka zkontrolovat zuby pokud je tam nějaký náznak nebo dokonce zuby nenadejte(občas se stává,že se to rozpadne,mechanická část se rozpadne a spadne to dovnitř do převodovky!!!)Takže řádně prolézt :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
GentleGreen
*
Příspěvky: 18
Registrován: 12 kvě 2008, 18:58

Re: Nefunkční rychloměr

Příspěvek od GentleGreen »

Ajaj... tak do toho se sám nepustím. Přesto vřelý dík, Ivane!
S takovouto odpovědí jsem víceméně počítal, tuším, že řídící jednotka takto pracuje a že mnou popsané projevující se potíže tedy spolu souvisí (nejspíš i otáčky volnoběhu a následné chcípání při použití klimat.). Pokusil jsem se ř.jednotku "nakopnout" odpojením baterie a přineslo to krátkodobý positivní efekt - otáčky nově nastavené na volno poněkud stouply, kontrolka check zhasla, počítač ukázal stav nádrže... pak se to pochopitelně po pár km opět vrátilo k hlášené chybě, rychloměr nejede. Takže se svěřím svému mechanikovi. Ještě, že už po dovolené nikam příliš daleko nemířím, není to takhle žádná jízda. No a snad nebude nový díl (díly) k měření rychlosti nic krvežíznivého...? Díky!
Sonata 2.0 GLS 2002 gentle green
dříve ford mondeo - ani on neměl chybu
Odpovědět

Zpět na „SONATA“