Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:staflik: evidentne mam stejny jako vy...jedno mi je to z toho duvodu, ze rok od roku pouzivam klimu mene. Posledni 3 roky stoji srpen za houby a ty vedra nejsou tk "horky". A do prazdnin je to sem tam dvakrat-trikrat za mesic. V zime poustim jen kvuli udrzbe.
Jo, já jí taky tolik nepoužívám. Ale i tak považuji implementace akhle staré a "neekologické" technologie za trochu slabší. Ale vedle supertvrdého podvozku (na krátkých příčných nerovnostech), mi to přijde jako prkotina. Takže: stará technologie kompresoru je handicap, abych se z tho odstřelil či zatratil :hyu: tak to ne.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

staflik: jeste k tem euronormam....ty hlavne urcuji emise, ne? A pokud i30 vydava to, co je potreba, tk nac to resit:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:staflik: jeste k tem euronormam....ty hlavne urcuji emise, ne? A pokud i30 vydava to, co je potreba, tk nac to resit:)
Však jo. Jenom že důvodem zavedení elektronických škrtících klapek byly právě emise. Proto mě překvapuje, že to Hyu dá bez ní. Jinak mě to netrápí a motor považuji jednoznačně za silnou stránku auta.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od SKV »

Hardcam píše:SKV: vsak jsem to psal na minule strance, ze tuhle ficuru uz maj stary hacka...


jinak abych se priznal, kdyz jsem cetl zacatek Tvyho prispevku, myslel jsem, ze Ti dosla trpelivost, pustil jsi t z kopce, pustil plyn, vyskocil a cekal, jak to dopadne:)
Tak to mě máš za pěknýho magora, kdybych to udělal podle Tvých úvah, auto by šlo hned v první zatáčce přes svodidla a náhlé převýšení cca 100 m by mi minimálně znesnadnilo správný odečet průměrné spotřeby :D.
štaflík píše:To SKV: Úvaha v jádru správná, jenom bych opravil, že problémy s reakcí (prodlevou) plynu u Fabií nebyly u HTP, ale u prvních sérií se starým škodováckým 1.4 OHV. U HTP bylo toto již bez problému a při svých pár tisících rozjezdů s tímto motorem jsem nic nepozoroval zatímco u služební 1.4 OHV ze začátku výroby jsem byl občas jak v autoškole. Mimochodem pak tu chybu odstranili/zmenšili úpravou SW. To auto se takhle blbě rozjíždělo jen první dva roky.
Co se i30 týče, také nechápu, jak dali EURO4 bez el.klapky, ale pokud jim to funguje, tak bych v tom vůbec problém neviděl. Papíry jsou v pořádku a motor reaguje spíše lépe, než je dnes zvykem. Jinak ta prodleva mezi tím, kdy se zvedne příděl vzduchu a dodá se adekvátní příděl vzduchu je, myslím, zanedbatelná. Frekvence průmyslovýh procesorů typicky používaných v ECU je dnes typicky v řádech stovek MHz (takže jako první směšná Pentia II :) ), takže (vzhledem k tomu, že procesor je optimalizovaný na algorytmy stechiometrického vzorce) zvládne dodat správné údaje několiksetkrát za vteřinu.
i30 používá ECU od Bosche s dvoujádrem na 400 MHz, mimochodem to samé se používalo u předešlých verzí motoru (EURO III), akorát mělo zřejmě jinak odladěnej SW.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

staflik: co se tyce emisi, na 6 let starem Getzovi kratce po TK jsou emise jak u noveho auta...jsem zvedav, jak ted v tydnu uspeju s CRDi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od oKo »

E85 nejspíš nebude nic pro naše CVVT...
Uživatelský avatar
zdend
*
Příspěvky: 47
Registrován: 16 kvě 2009, 09:45

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od zdend »

Najeto 4200 km, 50% dálnice a delší trasy (150 km na jeden zátah), průměrná spotřeba se ustálila na 6,7l/100km dle PP.
Hyundai i30 1.4 COMFORT, verze 2009 Nošovice, koupeno 8/6/2010
Dříve:
Hyundai i30 1.4 Classic, klima manual, dálkový centrál, Made in Ulsan, koupeno 4/2009, http://www.fotky.zdenda.net/hyundai_i30
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Hardcam »

O E85 slysim poprve, prekvapuje me, ze to Skoda nabizi levneji nez normalni benzin...nejaky zadrhel v tom cekam:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8068
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:O E85 slysim poprve, prekvapuje me, ze to Skoda nabizi levneji nez normalni benzin...nejaky zadrhel v tom cekam:)
na e85 sa jazdi v skandinavii pomerne dlho... cenovy rodiel bol myslim 20% menej v prospech e85 vs NAT95.. Saaby, Volva a Fordy z Euroznaciek.. V ameru na to jazdi hafo truckov (pickups) oznacene ako Bi-fuel, resp flex fuel
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Dire »

Tak som to vcera tiez trochu testoval (udaje podla palubneho PC):

1) z kopca so zaradenou pätkou: --.-
2) z kopca na volnobech: 0.4l
3) pri zapnuti AC spotreba sla nahoru o cca 0.4-0.5l (mierne stupanie (skoro rovinka), 5. stupen, cca 90km/hod) - v meste by si vzala AC urcite viac, ale verim, ze dlhodobo to bude max. do 0.5l

Po skonceni testovania a vynulovani pocitaca najazdene este cca 100km (2 osoby, prazdny kufor, okresne cesty 80% + mesto 20%): priemer 5.0l

Vsetko so zahriatym motorom, teplota vonku 21-25C ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od laufas »

To k tem svym vypozorovanym udajum fakt nikdo nebude psat tu prumernou rychlost? :roll:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
BOB_007
Příspěvky: 7
Registrován: 14 čer 2009, 07:43
Bydliště: Třinecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od BOB_007 »

Zdravím. Jezdím zhruba za 6,7. Na ten motor si myslím že to ujde. Když jedu do práce cca 25 km tak to vezme 6,4. Ale po městě... 7,5. Než jsem vyjel první nádrž tak jsem měl 8,5l. Teď po 3000km už si to celkem sedlo. Byl jsem v Maďarsku, 2 dospělí 3 děti, asi 350 km a po cestě tam byl průměr 5,8 (zpátky 6,4) bez dálnice-průměr 56 km/h - nepočítám těch 20 km kolem Zvolena.
i30cw; 1,6i CVVT; 93 kW; COMFORT; Mocha Brown; Korea
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Dire »

laufas píše:To k tem svym vypozorovanym udajum fakt nikdo nebude psat tu prumernou rychlost? :roll:
Priemerna rychlost pri tych 100 najazdenych km bola 53 km/hod. Neviem, ci je to az tak podstatne, pri mnou spominanom zastupeni ciest sa asi ani ina ocakavat nedala a viac o spotrebe asi vypovie zastupenie mesta/okresiek/dialnice.
Ved ak sa v meste povleciem 10km/hod a mimo mesto to dozeniem vysokou rychlostou, vo vysledku bude priemer tiez 53km/hod, ale spotreba bude uplne ina, ako ked pojdem neustale presne rychlostou 53 km/hod ;-)
Ak by som meral len spotrebu na urcitom type ciest (dialnica), potom ma priemer v km/hod nejaku vypovedaciu hodnotu, inak sa asi na neho moc spoliehat neda, zvlast nie v meste, kde auto kazdu chvilu stoji a cas bezi :?
Alebo ma nas palubny pocitac skrytu Start/Stop funkciu ako cyklocomputery ? :idea:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 940
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od tatchwud »

Dire píše:
laufas píše:To k tem svym vypozorovanym udajum fakt nikdo nebude psat tu prumernou rychlost? :roll:
Priemerna rychlost pri tych 100 najazdenych km bola 53 km/hod. Neviem, ci je to az tak podstatne, pri mnou spominanom zastupeni ciest sa asi ani ina ocakavat nedala a viac o spotrebe asi vypovie zastupenie mesta/okresiek/dialnice.
Ved ak sa v meste povleciem 10km/hod a mimo mesto to dozeniem vysokou rychlostou, vo vysledku bude priemer tiez 53km/hod, ale spotreba bude uplne ina, ako ked pojdem neustale presne rychlostou 53 km/hod ;-)
Ak by som meral len spotrebu na urcitom type ciest (dialnica), potom ma priemer v km/hod nejaku vypovedaciu hodnotu, inak sa asi na neho moc spoliehat neda, zvlast nie v meste, kde auto kazdu chvilu stoji a cas bezi :?
Alebo ma nas palubny pocitac skrytu Start/Stop funkciu ako cyklocomputery ? :idea:
Ona ta průměrná rychlost - zvláště po městě - docela klame tělem.Mám teď prům.rychlost 34 km a prům.spotřebu 6,5l/100km po městě.Stačí pár semaforů a je vymalováno.Venku (50/50 okrsky/dálnice) se mi povedlo na 120 km úseku při dodržení rychl.limitů i 6,2l/100km. Je fak,že mám zatím najeto 7500 km,třeba si to ještě sedne. :D/
i30, Champaigne Silver, Style, 1.6 benzín, 09/2008
I30 kombi, Ecotronic Gray Pearl, Style, 1.5 DPI, 07/2024

old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: i30 spotřeba

Příspěvek od Dire »

tatchwud:
6.5l po meste u vysokootackoveho benzinoveho motoru o objemu 1.6 je krasa. Ja som s 8-ventilovou benzinovou Almerou 1.5 jazdil dlhodobo za 6.5l, daleke trasy okolo 6.0l. Ale to bol stary dobry 8-ventil s max. krutiacim momentom uz pri 2800ot/min (vykonovo (60kW) nebol motor nic moc, ale na spotrebu to bola parada :D ).
Po meste na kratke trasy jazdim s dieselom za 6l (v lete, motor sa na par km nestiha zahriat). V zime i za 7l (to vzdy slintam po zlatom benzinu). Zas mimo mesto je diesel jasne lepsi, nez benzin :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“