Akceleracni senzor?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
harry_x
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2008, 22:14

Akceleracni senzor?

Příspěvek od harry_x »

Zdravim,

ridici jednotka mi zacla hlasit chybu P1606, po nejakem hledani jsem zjistil ze to je chyba akcleracniho senzoru (do te doby jsem nevedel ani ze coupe neco takoveho ma :-D) - http://www.newtonnet.co.uk/coupe/servic ... 728#_12728

Nestalo se vam to nekomu? Jestli je vubec nutne ten senzor menit, popr. kolik tak asi prijde (v servisu mi nejsou schopni odpovedet).

Diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Akceleracni senzor?

Příspěvek od mirpie »

moje Coupe ho nemá a ani nemám tu váhu vzduchu, co je tam nakreslena na sacím potrubí. Starší 1G maj váhu na přepážce mezi motorem a kabinou, vzduch to bere hadičkou od rozdělovací komory (ten odlitek s nápisem ECFI), takže na obr. to vypadá na 2G (GK), nebo čtyřoko, nevim....
Stejný senzor maj i Elantry, na stejném místě, někde se to tu řešilo.
Co máš za Coupé?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
harry_x
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2008, 22:14

Re: Akceleracni senzor?

Příspěvek od harry_x »

diky za odpoved.. mam to ctyroko.. a tohle byl jediny manual co jsem nasel na netu :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Akceleracni senzor?

Příspěvek od mirpie »

a ABS a airbagy ti fungujou (kontrolky po startu shasnou)?
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
harry_x
Příspěvky: 5
Registrován: 26 črc 2008, 22:14

Re: Akceleracni senzor?

Příspěvek od harry_x »

Jj to funguje normalne. Jedine co sviti je check engine. Coz jsem puvodne prikladal za vinu LPG, na ktere to coupe mam predelany. A ted jsem prave daval coupe na servis a nasli tam prave ze to svitilo jak z duvodu spatne smesi (vina LPG), tak z duvodu tehle chyby. Ted mi sviti zase, takze to tam budu muset opet zavest. Ale rikali mi, ze hnedka po resetu ridici jednotky se ta chyba objevila znovu (ta s tim akceleracnim senzorem) jako "obcasna".
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Akceleracni senzor?

Příspěvek od PhanTom »

Senzor zrychlení se umístuje zpravidla do středové konzole mezi sedačky . Tak se podívej, jestli nemáš volné kabely, nebo senzor. Jinak on se využívá na ABS-ko
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“