Poblikávání kontrolek na palubní desce

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od bohdees »

Zdravim, další závadka se mi vyskytla po půlroce používání ... poblikává kontrolka ručky, baterky a ještě výkřičníku na palubní desce ... jakmile se tyto tři rozsvítí, tak o 5-10 procent klesne podsvícení budíků a taky o takových 10 procent klesne intenzita svícení světel (jak dálkových tak i potkávacích) ... možná dobít baterku přes noc? Zkusím .. možná pojistky co říkáte?
ale už je toho moc, musím do ní konečně investovat něco (opravit katalyzátor, vyměnit pro jistotu kineťáky, teď ještě toto :-( ) no co se dá dělat, jestli máte podobné zkušenosti písněte, díky :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od Lukino »

Na mé Sonatě to bylo už "měkkou" baterkou. Možná zkus dolít destilku a našťouchat baterku.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Barman
*
Příspěvky: 15
Registrován: 13 říj 2006, 20:26
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od Barman »

Umě to byl alternátor, přesněji regulátor napětí v altiku, to je ten díl s uhlíky. Nedobijel tak jak měl ,pouze 12voltů takže se nerosvítila kontrolka dobíjení ale taky nedobijel. Měl by dávat přes 14 voltů. Ten díl stojí kolem 3000.-
:roll:
Hyundai Sonáta 94' 2.0l 16v 102KW
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od ivan »

Barman píše:Umě to byl alternátor, přesněji regulátor napětí v altiku, to je ten díl s uhlíky. Nedobijel tak jak měl ,pouze 12voltů takže se nerosvítila kontrolka dobíjení ale taky nedobijel. Měl by dávat přes 14 voltů. Ten díl stojí kolem 3000.-
:roll:
Jsem stejného názoru ,ale pro jistotu bych ještě zkontroloval plusový kontakt tento také způsobuje nestává se to často,ale stává a je to levnější řešní ,jak na autobaterii tak i na samotném alternátoru , buď je tam očko nebo konektor jestli to není opálené a tak :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od bohdees »

ivan píše:
Barman píše:Umě to byl alternátor, přesněji regulátor napětí v altiku, to je ten díl s uhlíky. Nedobijel tak jak měl ,pouze 12voltů takže se nerosvítila kontrolka dobíjení ale taky nedobijel. Měl by dávat přes 14 voltů. Ten díl stojí kolem 3000.-
:roll:
Jsem stejného názoru ,ale pro jistotu bych ještě zkontroloval plusový kontakt tento také způsobuje nestává se to často,ale stává a je to levnější řešní ,jak na autobaterii tak i na samotném alternátoru , buď je tam očko nebo konektor jestli to není opálené a tak :wink:
Právě mě nesvítí jen kontrolka baterie .... od začátku dělala nesmysly spolu s ikonou baterie i ikonka s vykřičníkem a "P", ony jsou všechny tři vedle sebe. První jsem pozoroval jak se občas tyto kontrolky lehce rozsvítily (viditelné jen v noci), po dvou třech týdnech už svítily, a zhasínaly v intervalech v řádu minut, poté už jen svítí .... jinak funguje všechno normálně ...
baterii jsem si včera dobil a dolil destilku, nicméně baterií to určitě nebude, kontakty na baterii jsou v pořádku... kde najdu to "plusko" na alternátoru prosimtě?

díky moc za rady :-)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
bohdees
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2008, 11:11
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od bohdees »

bohdees píše:Zdravim, další závadka se mi vyskytla po půlroce používání ... poblikává kontrolka ručky, baterky a ještě výkřičníku na palubní desce ... jakmile se tyto tři rozsvítí, tak o 5-10 procent klesne podsvícení budíků a taky o takových 10 procent klesne intenzita svícení světel (jak dálkových tak i potkávacích) ... možná dobít baterku přes noc? Zkusím .. možná pojistky co říkáte?
ale už je toho moc, musím do ní konečně investovat něco (opravit katalyzátor, vyměnit pro jistotu kineťáky, teď ještě toto :-( ) no co se dá dělat, jestli máte podobné zkušenosti písněte, díky :)
A problém je vyřešen, poté co jsem vyloučil pojistky, alternátor, regulátor napětí i jsem si dobil byterku a dolil vodu, zjistil sem že na té baterce byl nějaký špatný kontakt .... musím to vybrousit lehce pilničkem a zase to bude fajn :) když s tím totiž pootočím tak ta kontrolka prostě zhasne :) podle toho jak s tím hýbu, fakt moc... u toho mechanika jsem si připadal jako debil :-)

díky za rady :)
Hyundai Sonata 1995, 102kw
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od valach »

Potřeboval bych poradit kde koupím pojistky na osvětlení interieru. Mám sonátu 2.0 16v a je tam skleněná 8w pojistka. V elektru mají jenom 5 nebo10. Koupil jsem 10w ale je dlouhá a prý 8 nevedou a nemají ani v nabídce. Moc děkuju
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od David PLEVA »

valach píše:Potřeboval bych poradit kde koupím pojistky na osvětlení interieru. Mám sonátu 2.0 16v a je tam skleněná 8w pojistka. V elektru mají jenom 5 nebo10. Koupil jsem 10w ale je dlouhá a prý 8 nevedou a nemají ani v nabídce. Moc děkuju
Opiš mi přesně všechno, co máš na té pojistce, zkusím se v Ostravě podívat. Jo a změř mi délku.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od valach »

Zdravím, tak ta pojistka má 3 cm na délku a na ní je A12V8W5 12. Nic jiného. Moc děkuju, jsem bezradný. Jo a ještě mi nesvítí podsvětlení na tlačítku stahování zadního okna, tlačítku klimatizace a mlhovky. Jak se to prosím rozdělává? Mám (kyblíka) fiat uno a tam je to na vyloupnutí ale nevím jestli tady taky, tak abych něco nezlomil. Ještě jednou díky
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Poblikávání kontrolek na palubní desce

Příspěvek od David PLEVA »

valach píše:Zdravím, tak ta pojistka má 3 cm na délku a na ní je A12V8W5 12. Nic jiného. Moc děkuju, jsem bezradný. Jo a ještě mi nesvítí podsvětlení na tlačítku stahování zadního okna, tlačítku klimatizace a mlhovky. Jak se to prosím rozdělává? Mám (kyblíka) fiat uno a tam je to na vyloupnutí ale nevím jestli tady taky, tak abych něco nezlomil. Ještě jednou díky
To osvětlení jsem už dělal, ale vysvětlování je na delší dobu. Jestli počkáš nějaký ten týden, tak ti s tím pomůžu.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „SONATA“