Spojka....

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

spojka

Příspěvek od Gardovič »

Před cca týdnem mi zablbla nějak spojka- pedál šel naprosto volně, jakoby upadl a spojka nezabírala, po cca 2 min. vše šlo normálně. Mám najeto zkutečných 46 tis. km. a spojka zabírá dost navrchu.
Dík za radu
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

Ahoj, stávalo se mi to taky - pedál se občas propadl a spojka nevypínala.
Měl jsem obavy, že budu muset měnit spojkový válec, ale pomohl důkladný proplach brzdovou kapalinou - pravděpodobně nečistota.
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Jasně! Jak píše Vláďa chce to jen ovzdušnit,někdy se to prostě stává! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ladis
*
Příspěvky: 70
Registrován: 21 bře 2006, 15:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladis »

A teď něco pro zasmání :

Mě se občas stalo,když jsem sešlápnul spojkový pedál tak mi nějak drhnul - ohnul jsem se a koukám - měl jsem posunutý kobereček !!!!
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

spojka

Příspěvek od Gardovič »

A kde je nějakej šroub na to odvzdušnění, nejlépe i s fotem nebo s dobrým popisem. Prohledal jsem forum, ale nic jsem nenašel. Moc dík.
P.S. To budu nadšen, když to bude jen zavzdušněné, stačí, že sem musel měnit ložisko a to mám najeto tak málo!
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Svoji spojku jsem celkem vyresil odvzdusnenim.

Tento navod vzniknul s pomoci Ivana (popsal po ICQ navod na odvzdusneni) a meho bratra (slapal na pedal)

Co je treba?
* Klic - ocko desitka
* Brzdovka na pripadne doliti
* Nejaka hadicka, kterou nasadite na ten odvzdusnovaci sroub, at vam brzdovka nechcije vsude po aute
* Nejaky clovek (muze to byt i zvire - ale dobre vycvicene), co bude slapat na spojku

A ted jak na to.

Po otevreni kapoty uvidite toto:

Obrázek


S cepickou....
Obrázek

...a bez cepicky
Obrázek

Nasadite ocko klic, zapojite nejakou hadicku na odvod toho, co bude ven strikat. Spolupracuji stvoreni nekolikrat seslapne spojkovy pedal (prej tak trikrat) a stoji na pedalu. Povolite ten sroub ono to bud zasyci, nebo z toho pujde pena, nebo kombinace. Pak to utahnete a teprve potom muze byt uvolnen spojkovy pedal. Tento postup opakujte, do uplneho vycerpani brzdove kapaliny ;) ..ne, opakujte, dokud z toho nepujde ciste jenom brzdovka. Potom poradne dotahnete sroub, dejte ne nej cepicku...a zkuste, jak to jezdi.


Pripadne muze byt potreba trochu te brzdovky dolit - toto je nadobka, kam to patri...
Obrázek

PS: V tomto navodu muzou byt chyby, tak me na me, pripadne upozornete, at tu nemame kraviny.... DIKY!
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Fantasticke !!!!, presne tak to robil moj automechanik, len som si nezapamatal ktory to bol sroub. Podla tohto navodu to budem moct robit so svojou manzelkou :-)))) Podla mna tu hadicku na zachytavanie brzdovky tam nie je potrebne mat - nestrieka to jak z tepny...
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

4SOTO:
Ta hadička tam u toho být nemusí, ale není mě jasný, jak poznáš, že už nemáš vzduch v kapalině (v hadičce je "čistota" kapaliny vidět - bublinky). Bez hadičky jen odpustíš brzdovku... :cry: A ta hadička zas nestojí majlant, na tom nezkrachuješ, to by mě vadila víc nefunknčnost spojky a riziko odrbání synchronů než investovat pár fufniků...
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Jasne ze hadicka nevadi (stoji 5 kc) - chcel som len povedat, ze nie je nutna. Ako nahle tecie (strieka) kvapalina malo by to byt OK (podobne som odvzdusnoval svoj naftak). Mimochodom je to citelne poznatelne v spojke - zacne zaberat v hornej tretine (ak je dobre nastavena), namiesto podlahy. Ak tam aj nieco zostalo tak z tej hornej tretiny na podlahu je strasne daleko :-).
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

:shock: Člověče Felotrone,to odněkud znám!!! :lol: :lol:
Tak Mě napadá :roll: čím se vlastně budu živit,když tu budou takovýhle krásný návody??? :D Kluci Všechna práva vyhrazena by Ivan!!! :lol: :lol: :wink:
P.s Ono se vždycky něco najde!! 8)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

ivan píše::shock: Člověče Felotrone,to odněkud znám!!! :lol: :lol:
Tak Mě napadá :roll: čím se vlastně budu živit,když tu budou takovýhle krásný návody??? :D Kluci Všechna práva vyhrazena by Ivan!!! :lol: :lol: :wink:
P.s Ono se vždycky něco najde!! 8)
No dyt... Motor sinikdo na kolene rozdelavat nebude.... a spojku taky ne :)

Samozrejme jsem te uvedl jakozto darce pracovniho postupu ;)
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

No a Felotrone to ti pomohlo odvzdušnění spojky když ti pískala při sešlápnutí pedálu :?: Já mám totiž stejný problém, šel jsem po tom zvuku a zjistil jsem že to vychází přímo z té díry v převodovce kterou do ní vchází ta ovládací spojková páka, na té díře je ještě taková gumová manžeta. Skřípe to i když žlapu na spojku při vypnutém motoru, je to takový zvuk jako když se zadírá kov o kov.
Hyundai accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Felotron píše:... Motor si nikdo na kolene rozdelavat nebude.... a spojku taky ne :)
Kromě Ivana, pokud u toho bude Borek s 5 W svícením :P
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Vždy připraven(safra,to už jsem někdy slyšel,za vlády bolševika) :roll: se svojí mobilní osvětlovací 15W(prosím citovat přesně15W,ne 5W-Josefe,žádný bulvár)rampou. :lol:
Když Rasty vyjel opraven,vstrčili nám do hangáru Gripena na generálku. :roll: I tento úkol jsme splnili,soudruzi :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Ja mam este jeden dotaz na Felotrona - pri odvzdusnovani spojky musi motor bezat (musi byt nastartovany), alebo nie?
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“