problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od adam221 »

Ked mi namazali tlmice tak na cca 500km to bolo uplne ticho... Dam vediet ked to bude vymenene..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Mexican píše:mno ja musim povedat, ze bud som hluchy alebo sa fakt nic nedeje. Stabilizatory OK, stlmice OK, ziadne zle zvuky od naprav nepocut
Taky neslyším nic...nebo jsem už tak zdegenerovanej :lol: , že jsem si na to zvyknul.Ale myslím si, že mi tam nic netluče :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: problémy

Příspěvek od tom »

Tyčky stabilizátoru:

Tak když jsem na accentu měnil tyčky po cca 20.000km, tenkrát to tady bylo přisuzováno těžkému předku, dehtovému motoru atd...

Teď jezdím BENZÍNOVOU C4-kou, mám najeto přes 15.000km a přední náprava tluče jak na accentu po 20tkm, takže ono to bude všude podobný.

Převážně jezdím po silnicích 2. a 3. (možná i 4. a 5.) tříd.
Nebude to v autech, ale v silnicích.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

Martin Korpel píše:Caute ludkovia... mno stymto tukanim velmi nepravidelnym praveho predneho kolesa pri nizkej rychlosti do 15km/h sme bojovali aj my ale neuspesne. V H servise tiez stym bojovali 4 mechanici a jeden prijimaci technik sa vozili v aute...a asi 20 minut...a a netusia co to robi... premazali tlmic...v domneni ze to prestane... mno len to trosku stichlo ale ako nahle nam daju Accent na zdvihak odlahcia sa napravy... tak to zacinna zase.. aj my sme si uz na to zvykli...ale ked trafite kolonu a posuvate sa 5km/h az 10km/h tak to pocujete stale...
Ale nieje to zavada ktora znemozni funkcnost auta... je to daka blbost.. vsetko drzi ako ma . aj nam kontrolovali ulozenie tlmica brzdy vssetko ale nevedeli co toje. ked niekto vyzistii co to bolo na 100% dajte vediet :) Vdakaa
Tady není opravdu co řešit a nevím co technici pořád hledají...je to prostě tlumičema, které jsou buď konstrukčně špatně vyřešené a nebo prostě zmetkové. Zbytek připadá na poddimenzované stabilizační tyčky, což se na našich silnicích okamžitě projeví. Včera jsem zrovna mluvil s kolegou z práce, který má zánovní Hyunday-Santa Fe a už má také mněněny stabilizátory a přitom už je to auto, které spadá do úplně jiné kategorie...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

adam221 píše:Vildo: Ked prejde zima, aby to este bolo az tak intenzivne pocut.. Toto tiez znie ako nieco na naprave, ale su to tlmice..
JoKo: Ak by bol daky tlmic vyteceny, tak je to ine caffe, a uz su vymenene.
rokolo: Bol by som rad aj ja :) Dakujem :D
Dej hlavně pak vědět, jak si uspěl...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: problémy

Příspěvek od _miv_ »

no to som aj ja zvedavy na to ako uspeje s vymenou ale ked uz je to v tomto stadiu asi bude mat nove... ale myslim ze to nebude systematicke a ze vymenia teraz vsetkym nam co mame tento problem... ved ide len o peniaze...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

A ráno jsem přišel na příčinu klepání v přední nápravě ..... jsou to tlumiče ( vadné kosti by klepaly pořád ). Když jsem vyjel, tak klepání bylo hodně slyšet, ale po pár kilometrech klepání sláblo, až přestalo úplně. Takhle se chovaly olejové tlumiče, olej v chladném počasí ztuhnul a tlumič začal pracovat, až po nějaké chvíly .... Takže se začnu poohlížet po kvalitních tlumičích a provedu výměnu ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: problémy

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vilda píše:A ráno jsem přišel na příčinu klepání v přední nápravě ..... jsou to tlumiče ( vadné kosti by klepaly pořád ). Když jsem vyjel, tak klepání bylo hodně slyšet, ale po pár kilometrech klepání sláblo, až přestalo úplně. Takhle se chovaly olejové tlumiče, olej v chladném počasí ztuhnul a tlumič začal pracovat, až po nějaké chvíly .... Takže se začnu poohlížet po kvalitních tlumičích a provedu výměnu ....
Sleduju Tvé počínání :wink: , šel bych do toho taky, tlumiče jsou otřes a ostuda auta :-k
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: problémy

Příspěvek od Vilda »

To ZdeněkSvoboda : Teď jsem Googlil, ale na našeho Accenta jsem nic nenašel ... všechno to končí rokem výroby 2005 .... asi to chce důkladnější pátrání :shock: kdyby se daly lepší tlumiče, tak by se vyřešilo klepání nápravy a možná i předčasné úmrtí stabilizačních tyček ... :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:To ZdeněkSvoboda : Teď jsem Googlil, ale na našeho Accenta jsem nic nenašel ... všechno to končí rokem výroby 2005 .... asi to chce důkladnější pátrání :shock: kdyby se daly lepší tlumiče, tak by se vyřešilo klepání nápravy a možná i předčasné úmrtí stabilizačních tyček ... :?
mam taky zly pocit, ze su len origo. Skus vsak pohladat aj Kia Rio, je to to iste. A najma na ebay prave na 1,6 urcite nieco bude
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od cert »

Taky jsem koukal jestli není nějaká alternativa - nikde nic, leda sportovní podvozek. David ho tam měl - teda nevím jestli měl jak pružiny tak tlumiče, ten by mohl vědět jestli to bylo tlumičema...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: problémy

Příspěvek od miro263 »

Problem:

Nefunguje ostrekovac, motorcek huci ale nestrieka na okno.

Pricina:

Sudruhovia vedu hadicku ostrekovaca tak nestastne, ze ju pant na kapote prederavi.

Uz 2x som ju skratil a vzdy mi ju "useklo"

Idem to nejako prerobit. Uz ste sa stym stretli?
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

David měl sportovní tlumiče i pružiny. Docela by mne zajímalo, jestli to byl nějaký univerzál a nebo přímo na H-Accent, protože ekvivalent originálních tlumičů nelze opravdu najít :(
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: problémy

Příspěvek od adam221 »

David mal iba sportove pruziny, tlmice original.
S nefunkcnym ostrekovacom som sa este nestretol... Zatial slape :) Prihod dake foto..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: problémy

Příspěvek od rokolo »

U tlumičů je uvedeno, že jsou plynové....http://hyundai.hasa.cz/hyundai-accent

Pravda, co se týče ostřikovačů, tak se tu maximálně řešilo nastavení ostřiku a zamrzání....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“