Problémy s dálkovým ovládáním

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

Chrochnik píše:Abych toho neměl málo, tak ještě třetí závada na mojí i30 :?
Za poslední 2 dny se mi už 4x stalo, že když jsem po dojetí chtěl zamknout auto dálkáčem, tak to prostě nefungovalo. Musel jsem vlézt zpátky do auta, zapnout zapalování, znovu vypnout a pak už vše OK. Stalo se vám to někomu?
Tento problém se u mě začal vyskytovat taky :cry:
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Hardcam »

Mne se to stalo dvakrat, ale stalo se mi to tehdy, kdyz jsem steloval dorazy kapoty a vika kufru. Pri zammknuti se nerozsvitily varovky. Tudiz pravdepodobne se vam "tato" zavada stala, kdyz jste predtim meli otevreny kufr.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od laufas »

nam slabne DO. neni vyjimka, ze stojim u auta a musim mackat tlacitko trebas dvakrat, abych odemkl. vidim to na baterku v do
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Tudy »

Mě se často stává, že na první zmáčknutí zamykání nereaguje ( v podstatě od koupě vozu) Už jsem si zvykl, že to musím kontrolovat pohledem (blinkry), jinak dosah ovládání je slušný. Nejspíš to bude mým ležérním mačkáním tlačítka, ovšem u jiných aut se mi to nestává...
Naposledy upravil(a) Tudy dne 05 kvě 2010, 13:40, celkem upraveno 1 x.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Hardcam »

Jeste jsem zapomnel, ze blinkry se sice nerozsvitili, ale auto se uzamklo. Ale jelikoz sleduju i blinkry, zacal jsem zkoumat, proc se to stalo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Radim Brožek »

Já musím ovladač mačkat několikrát docela často, od nového auta, ale nějak jsem si už zvykl. Ze stejného místa to někdy zamknu/odemknu napoprvé, jindy napotřetí.
Nějak to neřeším, ovladač je asi ok, protože je vidět svítící vysílací diodu (tečka v pravém horním rohu).
Pokud se auto zamkne ale nebliknou blinkry, tak je něco otevřené - zjistíte pohledem na palubní počítač. Typicky kufr.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Ondras85
*
Příspěvky: 66
Registrován: 25 dub 2010, 10:49
Bydliště: Brno

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Ondras85 »

Poslední dobou se musím soustředit na vytahování klíčku ze zapalování a tudíž i správného odjištění zámků všech dveří a DO funguje tak jak má,bohužel ale až na několikátý pokus,někdy na první,docela mě to DO štve,tohle se mi u jiných aut nestávalo :roll:
Hyundai I30 1.6 CVVT Komfort
ex. Hyundai I30 1.4 Classic plus (09)
ex. : Seat Ibiza 1.2 51kw (06)
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Chrochnik »

Chrochnik píše:
i30poradna píše: Problem je na 100 procent ve vložce která se zasunuje do spínačky - to znamená zažádej si o kompletní výměny sady klíčů u dealera. či svého prodejce. CCA 1 hodinka opravy

PS: Nebudeš první kdo to reklamuje, o tomto problému se ví, boužel něco uteklo (nejde to detekovat tak jednoduše).
Díky za radu, ale momentálně to naštěstí není aktuální. Už skoro 2 měsíce to neudělalo ani jednou. Buď se to už vychodilo, nebo se to vrátí zase v létě s teplým počasím. Mám totiž pocit, že to dělalo víc, když bylo auto vyhřáté sluníčkem a teplná roztažnost by mohla mít vliv... no doufám, že se to už nevrátí a nebudu to muset řešit.
Tento můj problém má pokračování, od podzimu se závada neprojevila ani jednou, takže při garančce v Dubnu jsem nic nereklamoval. Až teď v červnu když se auto pořádně vyhřeje na sluníčku se to zase několikrát stalo... ](*,) Takže bohužel nic se nevychodilo, jen si to počkalo na lepší počasí. Budu to muset reklamovat.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od oKo »

Ondras85: v čem spočívá to soustředění na vytahování klíčku?
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Chrochnik »

Jelikož má Ondras stejný problém jako já, tak si dovolím odpovědět za něj. Při vytahování klíčku ze spínací skříňky to musí cvaknout, v tu chvíli se vypnou parkovačky, takže kromě cvaknutí si to člověk ověří i pohledem na budíky - vypne se podsvícení budků a diplay PP se rozsvítí silněji. Pokud se toto nestane, tak nejde zamknout pomocí DO protože auto si myslí že klíče jsou pořád v zapalování. Takže je lepší se soustředit a zjistit problém hned při vytahování klíčku, než vystoupit, posbírat věci pak chtít zamknout a nic, to pak člověka nas... o to víc.

Jinak to že DO neodemkne/nezamkne na první zmáčknutí se mi stává také, ale dosah DO je výborný. Onehdy se mi stalo, že jsem šel něco naložit do auta a až na parkovišti jsem zjistil, že nemám klíčky. Zavolal jsem mobilem manželce ať zkusí zmáčknout DO z okna a ejhle, 80m daleko a v 5. patře a šlo to.
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od oKo »

Chrochnik: díky za vysvětlení. Vytahování klíčku mi naštěstí funguje. Jen jsem si zatím nevšimnul, že PP zvýší jas. Až si v autě vzpomenu, ověřím.
Uživatelský avatar
Martensio
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 srp 2009, 21:05
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od Martensio »

Chrochnik píše:Jelikož má Ondras stejný problém jako já, tak si dovolím odpovědět za něj. Při vytahování klíčku ze spínací skříňky to musí cvaknout, v tu chvíli se vypnou parkovačky, takže kromě cvaknutí si to člověk ověří i pohledem na budíky - vypne se podsvícení budků a diplay PP se rozsvítí silněji. Pokud se toto nestane, tak nejde zamknout pomocí DO protože auto si myslí že klíče jsou pořád v zapalování. Takže je lepší se soustředit a zjistit problém hned při vytahování klíčku, než vystoupit, posbírat věci pak chtít zamknout a nic, to pak člověka nas... o to víc.

Jinak to že DO neodemkne/nezamkne na první zmáčknutí se mi stává také, ale dosah DO je výborný. Onehdy se mi stalo, že jsem šel něco naložit do auta a až na parkovišti jsem zjistil, že nemám klíčky. Zavolal jsem mobilem manželce ať zkusí zmáčknout DO z okna a ejhle, 80m daleko a v 5. patře a šlo to.

Tak přesně tento problém se stává i mě a dokonce to někdy jde zamknout. Takže to zjistím,až když se podívám z okna a vidím rozsvícené parkovačky.
Tak jsem zvědavej co na to Hyundai při garančce ...
Škoda Favorit

Peugeot 307 Break

Hyundai i30 CW 1,6i CVVT Classic Plus
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od lukis01 »

tak se přidávám do skupinky "problém se spínačkou" i já...původně jsem myslel, že jsem něco domršil při výměně rádia, ale nakonec jsem se díky vám uklidnil a provedu pomalu ale jistě přesun směr servis a reklamačka :)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od saldy »

Dnes po roce provozu při vytažení klíčku podvědomě čekám cvaknutí a nic, auto nešlo pak zamknout DO, chtěl jsem zkoušet pojistky ale ještě že tu máme :hyu: forum, věřim, že se to nebude opakovat často.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
SKV
**
Příspěvky: 216
Registrován: 05 dub 2009, 19:10
Bydliště: Brněnsko

Re: Problémy s dálkovým ovládáním

Příspěvek od SKV »

Ovládání mi taky blbne a souvisí to právě s tou spínačkou. Buď cvakne, nebo ne. Nedělá to pokaždé, ale je to nepříjemné, tzn. pro mě nereklamovatelné :-(.
Naposledy upravil(a) SKV dne 27 čer 2010, 21:25, celkem upraveno 1 x.
i30 1.6i CVVT COMFORT, ESP, MOONLIGHT BLUE, CZ 2009
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“