Vibrace při určitých otáčkách...

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od j.albi »

xxenak píše:Vieš vôbec o akom kryte hovorím? Možno si to vyčítal z nejakej múdrej WWW ale v tomto prípade ten kryt je tam nahovno.
Mám ropáka, takže můj předpoklad je ten, že u benzínu je to podobné.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Reklama
 

karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od karel2 »

Predpokladam, ze se bavime o krytu, na kterem je oznaceni motoru nebo tak neco, je pridelan dvema srouby a opira se o motor gumovymi podlozkami.
Kryt jsem sundal a nepomohlo to. Ono se tam hybe vic veci, ktery by mohly rezonovat jako treba vzduchovy filtr, ten tam dost poletuje se vsema trubkama, co z nej vedou.
Tak budu patrat dal.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od 89majlo96 »

to vas tak trasne trapia te rezonacie ? To je citit, alebo to je len pocut ? Mne rezonuju rifle ked pocuvam hudbu a nevidim v tom problem :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od oKo »

Já to drnčení (přesněji zvýšený hluk) neberu jako vadu, ale jako vlastnost. Jejím nepříjemným důsledkem je to, že držím-li rychlost podle ucha, tak hluk nad těch 120 km/h neroste, ale možná i slábne. A už se mi stalo, že najednou nejedu 120 ale 140 i víc. A to by mohl být na našich cestách problém... Takže proto (alespoň já) tuhle debatu dost sleduji.
Naposledy upravil(a) oKo dne 25 říj 2010, 15:33, celkem upraveno 1 x.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od karel2 »

Ahoj majlo, je to hlavne slyset. Jde o duneni a je to pomerne neprijemny, takze se rychlosti tesne kolem 120 vyhybam. Budto jedu malinko pomaleji nebo rychleji.
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od xxenak »

karel2 píše:Predpokladam, ze se bavime o krytu, na kterem je oznaceni motoru nebo tak neco, je pridelan dvema srouby a opira se o motor gumovymi podlozkami.
Kryt jsem sundal a nepomohlo to. Ono se tam hybe vic veci, ktery by mohly rezonovat jako treba vzduchovy filtr, ten tam dost poletuje se vsema trubkama, co z nej vedou.
Tak budu patrat dal.

Jedno nechápem. Predpkladám, že tento problém je u viacerých a bude to dôsledkom toho istého. Keď u mňa je to kryt čo som skúšal 6 hodín na diálnici tak som si istý že je to krytom aj u teba. A nie je to vlasntnosť auta ale je to nedostatok.
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od karel2 »

No jo, taky bych byl radsi, kdyby to byvalo pomohlo. Ten kryt, pravda, moc pevne nedrzi. Asi s nekym auto proturuju kolem tech 4000, treba bude neco videt.
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od maco »

karel2 píše:No jo, taky bych byl radsi, kdyby to byvalo pomohlo. Ten kryt, pravda, moc pevne nedrzi. Asi s nekym auto proturuju kolem tech 4000, treba bude neco videt.
obavam se ze pri turovani na neutral se to neprojevi, aspon ne u me...chce to aby motor neco tahl
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od 89majlo96 »

a co ak je to sposobene naporom vzduchu ktory sa dostane do motoroveho priestoru, alebo do airboxu, v ktorom vznikne urcita frekvencia kmitania a tym padom to duni. Ta frekvencia sa moze prejavovat dunenim len pri tej rychlosti 120. Lebo ako vsetci vieme tak i30 ma urcity druh naporoveho sania.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Bereznij
Příspěvky: 7
Registrován: 21 lis 2008, 14:06

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Bereznij »

Ještě jednou opakuji, nejedná se o problém rychlosti vozidla, ta je libovolná, ale u rozsah otáček motoru, první nepříjemná špička přichází kolem 3000 ot/min a ta hlavní, bombastická, od 3800 do 4100 ot/min, je to k nevíře, že dosud jsme nenalezli jednoznačné řešení.
i30CW Weekend 2015 1,6Mpi/88kW
old hyundai i30 1,4/80kw Made In CZ
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od alarm »

Tiež som sa pozeral na ten kryt, ale len tak, že ako to drží.A držal parádne, až kým som sa ho nechytil #-o .Tie pružné uloženia boli za tri roky už zvulkanizované :mrgreen: .
Pokial niečo v aute rezonuje, treba zobrať gumené kladivko a preklepať to (s citom).Ale nie len v motorovom priestore, aj ŠPZ, čelnú mriežku, pozrieť, či tam nechýba nejaké tesnenie alebo molitan v priestore, kadial fúka dnu vzduch (nie sú to tie vypadnuté molitanové pasiky, čo v servise vyhadzujú ako nepotrebné.... :?: Pri určitom nápore vetra sa to môže prejaviť ako hučanie, dunenie.....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od karel2 »

Trochu ozivuju tema, protoze mi prijde aktualni vzhledem k tomu, ze zacala zima a zase slysim, ze motor umi jet i uplne potichu. Jedna se o 1.4-ku.

Je to trochu komplikovany, ale nevymyslim si. Vcera jsem jel asi hodku po dalnici a motor bezel potichoucku od zacatku jizdy. Pak prisla kolona a asi pulhodinove popojizdeni. Pote jsem stravil dve hodiny jizdou budto pod nebo nad 120 protoze zase nehorazne hucel okolo tech otacek, co odpovidaji 120 km/h. Moc by me zajimalo, co to muze byt. Kryt motoru to u me na 100% neni, jezdil jsem i bez nej a hucelo to taky. Myslel jsem, ze jde o nejakou vec, ktera podleha vlivu teplot. Ale vcerejsi zkusenost to tak uplne nepotvrzuje - hodinovou jizdou by se uz vse prohralo dostatecne. Zvyknul jsem si na to huceni v lete, kdy hucel skoro porad a pripisoval jsem to vyssi zatezi motoru, teply vzduch, klimatizace atd..

Asi jste nikdo s timto problemem nepokrocil, ze?
Amelbert
Příspěvky: 6
Registrován: 25 srp 2010, 14:30

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Amelbert »

U nás to taky není krytem,..známí říkal, že by mohl být motor nevyvážený,.. z výroby, při odlívání z forem, montování,.. vibrace se vyskytují jen v některých vozech což by sedělo,.. konstrukční chyba by se projevila u všech
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od lada 71 »

Nechtěl jsem zakládat nové téma a toto se mi zdá nejvhodnější na můj dotaz. Během posledního týdne provozu svého :hyu: (motor 1,6CRDi - 85kW), pozoruji při akceleraci takové jemné, ale citelné vybrace (rezonance) plynového pedálu. Auto jede stále stejně, nic jiného nepozoruji, že by se někde dělo, ale prostě při sešlápnutí plynového pedálu, cítím na noze vybrace. Pokud jedu ustálenou rychlostí a rychlost vozu dle provozu se pohybuje v rozmezí +-20km/h a s plynovým pedálem jen lehce reguluji rychlost, tak je vše v poho, ale jakmile postupně řadím z nižšího na vyšší rychlostní stupeň a otáčky motoru se pohybují v rozmezí 1.800-2.200 ot/min, tak se vybrace projeví. Stejně tak, pokud mám dejme tomu zařazený 5, nebo 6 rychlostní stupeň a díky předjíždění tomu trochu více přišlápnu, tak se vybrace opět projeví. Žádná zásadní změna v něčem jiném u mě nenastala, palivo tankuji stále stejné - Vervu u Benziny a na stejné čerpačce, jako vždy. Tušíte někdo, co by tyto vybrace mohli znamenat? Jestli se na autě něco nepodělalo, nebo jestli to není zatím jen taková předzvěst něčeho, co by mohlo dříve či později odejít?
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Vibrace při určitých otáčkách...

Příspěvek od Thom@s »

2010ka ma elektronickej plyn. To nemuze vibrovat od lanka z motoru, ptze tam zadny neni. Tipoval bych, ze se to prenese z neceho, ceho se ten pedal dotyka na podlaze.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“