Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
jima
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2011, 18:17

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jima »

HIX20 1.6style bouchání př.nápravy při přejíždění větších hrbolů strašné.Jel jsem s 1.4 benzín a 1.4 nafta ticho a žádné lomozy,tak se budu to snažit vyřešit výměnou tlumičů a jejich uložení v servisu. Zadní nápravu mám vyřešenou adaptéry od Franty a je to OK! Jinak autíčko skvělé až na to bouchání př. nápravy, které výrazně zhoršuje komfort jízdy. Snad se tento problém vyřeší???
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Tak to rovnou napiš i na iDnes a Auto.cz at čtenáři neztrácejí čas klikáním :D !
Naposledy upravil(a) airwaves dne 05 pro 2011, 18:51, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Že odskakuje i O2 to jsem četl, ale o Focusu jsem si myslel že je hned po das autu nejlepší :D
http://www.ford-mondeo.cz/forum/viewtop ... 6&start=15
Naposledy upravil(a) airwaves dne 05 pro 2011, 18:52, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

Ahoj, tohle jsem našel v internetové verzi časopisu D test. Je naše zadní náprava méně nebezpečná než tyhle případy? V těchto případech výrobci sjednali dobrovolně nápravu!

http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/ ... dium=email

http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/ ... dium=email

http://www.dtest.cz/nebezpecny-vyrobek/ ... dium=email
Naposledy upravil(a) PetrUL dne 02 pro 2011, 18:03, celkem upraveno 1 x.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
jundai
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 20:05
Bydliště: Kladno

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jundai »

Tak dnes v poledne sme si přivezli novou ix20ku. Cestoud omů jsem ji moc v zatáčkách radši nedráždil, proto jsem uskočení neregistroval. Doma jsem hned skočil pod auto a náprava je stále stejná, na tlumičích je puntík zaelený a logo :hyu: a KIA.
Hyundai ix20 1,4 CVVT(2011) Trikolor Lpg- prodáno, zaplať pánbůh. Koupen Rapid.
Citroen C4 1,4i - prodáno
Felicia 1,3MPi 50kW - zrušeno
Fabia 2 kombi 1,2Tsi(2014) - soused z Boleslavi, se opravdu může jen smát!!!
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Tak to Ti opravdu moc gratuluji,koupil sis skvělé auto a určitě s ním budeš spokojený. Ta zadní náprava se časem jistě vyřeší a jinak je tomto autě nedostatků opravdu málo a nejsou nijak zásadní. Přeji Ti spoustu šťastných kilometrů bez nehod a požitek za volantem. Franta
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vlado1979 »

Neverím, že náprava bude až taká zlá.
Popravde, v poluse BA som si sadol do ix20. Auto ma sklamalo. Jedným slovom bakelit, hrúza. Dobrý pocit som nemal. i30, hoci je staršie auto, je na tom oveľa lepšie.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

vlado,taktiez som si sadol do i30 a tiez bych sa donho nevracal...neviem co myslis tym bakelit,ked je to vlastne terajsi trend novych Hyundaiov
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vlado1979 »

Je to trend "lacných" hyundaiov. Interiér je tragédia. Elantra, ix20. Bakelitom myslím hnusný, plastový interiér kde bude vŕzgať všetko možné aj nemožné. i40 je na tom lepšie, ale to si nechá aj zaplatiť.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

vlado,nemam pocit,ze by slo zrovna o lacne auta (otazka,co to pre teba je)...a oproti dnes lacnej i30ke su tie nove trendy(kvalita spracovania a material) aj inde hodnotene pozitivne. Interier i30 je velmi jednoduchy,mozno tam nema co az tak vrzgat...na druhu stranu,ix20 ma podla mna prakticky interier z hladiska rozlozenia a zaroven sa mi aj velmi páči...obcasny vrzgot,v mojom pripade fakt jemný pri prechode cez velke hrbole,bych priradil skorej k schopnosti tlmenia :) ale nie je to nic, kvoli comu by som si pocas jazdi mal zvysovat adrenalín. A to nepocuvam radio. Práve sedenie v ix20 a jazdenie je velmi komfortné,co sa mi u hatchbacku i30 nedostalo,hned som mal pocit stiesnenia. Ale netvrdim,ze auto je zlé...kazdemu niečo ine vyhovuje.
1,6 AT
40500km
famfulin76
*
Příspěvky: 80
Registrován: 13 pro 2008, 08:36
Bydliště: Brno

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od famfulin76 »

Zdarec. Jen skromný dotaz. Adaptéry pořád Franta montuje? Nebo někdo další? A pořád za 5000Kč? Vlastně to jsou tři skromné dotazy...
Ix20, 12/2011, Tricolor, 1,6 CVVT, 92Kw, hnědá metla
Bylo:
I30 CW, 5/2010, Comfort, 1,6 CRDi, 85Kw, stříbrná metla
Getz, 2006, 1,1i
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Ahoj, ano adaptéry pouze Franta. Je to jeho autorské právo. Já si pouze s jeho svolením a pod jeho dálkovým vedením bastlím jeden pár pro vlastní potřebu. Když ale teď vidím, co to dá práce, zejména pasování a i svaření - hevtnutí přesné polohy pod autem - už bych asi znovu do toho nešel a raději si je koupil. Navíc Franta má v teplé dílně hever a to je pro toto velmi praktická věc. Lehnout si na podlaze pod auto (+5) dát si na hlavu pod autem svářečskou kuklu ležet si na pravé ruce a snažit se s dlouhou elektrodou něco hevtnout no to je docela makačka :D :D :D . Pak ještě „najít" novou polohu tlumiče :D .
Přílohy
FB2.JPG
FB2.JPG (163.08 KiB) Zobrazeno 1997 x
Naposledy upravil(a) airwaves dne 05 pro 2011, 18:53, celkem upraveno 1 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

vlado1979 píše:Je to trend "lacných" hyundaiov. Interiér je tragédia. Elantra, ix20. Bakelitom myslím hnusný, plastový interiér kde bude vŕzgať všetko možné aj nemožné. i40 je na tom lepšie, ale to si nechá aj zaplatiť.
Interiér je věc osobního vkusu a názoru. Já jsem s designu palubovky a interiéru stále nadšen. Když se na trhu objevila ix20 bylo to proti nudnýmu interiéru O2, Focuse, Aurise, Jazze a dalších, které jsem zvažoval pro mě obrovské vysvobození a úleva. Tedy, buďme rádi, že je tolik možností a vyberme si co se nám líbí. A bakelit ten se na palubovku opravdu nepoužívá. Nevím, že by se kdy používal http://cs.wikipedia.org/wiki/Bakelit . Snad krom alfy, kde je kus plechu, dělají palubovky všichni výrobci aut jednotně ze stejných plastů od jednoho dvou třech dodavatelů. Je to pouze o tom líbí nelíbí :D . Je to o tvaru formy.
Naposledy upravil(a) airwaves dne 16 led 2012, 16:20, celkem upraveno 2 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Chasnik »

koudý píše:
Chasnik píše:Hmm, jak jsem si myslel, holt některý auta se chovají jinak než formule 1.
máš ix20? Kolik s ní máš najeto? že víš jak se chová ..
S ix20 jsem nejezdil (alespoň se k tomu veřejně přiznám oproti jiným, kteří se tady najednou čerstvě zaregistrovali a nemají nic jiného na práci než čpět oheň a síru) a reagoval jsem na komplexní příspěvek, který byl na tím mým:
skrabi píše:...
Este par postrehov z testov k tomuto spravaniu aj od konkurencie ( priamej / nepriamej ) :
IX20 1,4 CRDI:
Typický neduh tohto typu podvozka, odskakovanie zadnej časti v hrboľatých zákrutách, sa prejavuje iba mierne. A aj to iba pri nezaťaženom vozidle. Z jednoduchej konštrukcie zavesenia kolies sa skrátka poctivým ladením podarilo dostať veľmi slušný výsledok.
Toyota Auris 1,6:
Usudzujeme, že konštruktéri zámerne ladili podvozok na pokojnú jazdu, lebo pri športovom prejazde zákruty zadné kolesá nezaťaženého vozidla trošku odskakujú a šofér pocit má, že toto auto je mierne pretáčavé.
VW Golf VI 1,2 Tsi:
Jazda Golfom je príjemná, pri ostrejšom prejazde zákruty si však treba zvyknúť na mierne odskakovanie zadnej nápravy, hoci vozidlo sa napokon udrží v stope.
Seat Altea 2,0 TDI:
Na rozbitých úsekoch však zadná náprava predsa len viac odskakuje.
Ford Fiesta 1,6 TI-VCT:
Pruženie filtrovať nedokáže nerovnosti, posádku môže necitlivejšia jazda potrápiť a vodič musí odskakovanie kolies korigovať riadením.
Suzuki SX4 1,6 VVT :
Tvrdšie naladenie spôsobuje v zákrutách s hrboľatým povrchom zvýšený sklon k odskakovaniu zadnej nápravy a vyvoláva nutnosť častejších korekcií volantom.
Kia Ceed 1,6 CVVT:
Ostrejšie nerovnosti mu príliš nevoňajú, vtedy majú nápravy väčšiu chuť odskakovať.
Citroen C3 Picasso 1,6 VTI:
Rozvoľnené radenie a odskakovanie konštrukčne jednoduchšej zadnej nápravy sa premietajú do dvoch mínusov záverečného hodnotenia
Citroen C4 Picasso 1,6 Hdi:
Pri nenaloženom stave odskakuje zadok na nerovnostiach, ale to je klasika, cena za cenu . Keď už niekto v zadu sedí alebo je naložený kufor tak je to v poriadku a je Citroeňácky mäkké.
Renault Grand Scenic:
K dokonalosti mu chýba komunikatívnejšie riadenie a prepracovanejšia konštrukcia zadnej nápravy, ktorá na nerovnostiach mierne odskakuje.
Celou problematiku sleduju od začátku. Fandím frantovi, který se snaží vylepšit jízdní vlastnosti vozidla a přistupuje k tématu VĚCNĚ.

Pokud se vám, jako uživatelům ix20 podaří přesvědčit výrobce, že se jedná o konstrukční vadu a udělá na tento prvek svolávačku, tak vám to budu rozhodně přát. Vzhledem k výše uvedenému tomu ale nedávám velkou šanci. Nechci váš problém bagatelizovat, jen jsem chtěl upozornit na to, že ix20 není samojediným vozítkem, které se s podobným problémem potýká.

Každopádně, pokud chcete se svým problémem uspět, je potřeba používat víc zdravý rozum a potlačit emoce, hysterické projevy a bulvární výroky typu "smrtelně nebezpečné auto".

I když nejsem vlastníkem ix20, chtěl bych poděkovat frantovi, že se problematice věnuje a že přišel s konstruktivním řešením. Na faktu, že na tom možná něco vydělá, nevidím nic špatného. Objevil slabé místo, vymyslel řešení a dal si práci s jeho realizací. Zvrácenou myšlenku, že úspěch a výdělek je něco špatného, mají mnozí z nás jaksi vpáčenou do mysli, nevím, jestli je to pozůstatek sockomouškého myšlení nebo jestli to máme v české mentalitě zakořeněno déle...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

airwaves píše:Ahoj, ano adaptéry pouze Franta. Je to jeho autorské právo. Já si pouze s jeho svolením a pod jeho dálkovým vedením bastlím jeden pár pro vlastní potřebu. Když ale teď vidím, co to dá práce, zejména pasování a i svaření - hevtnutí přesné polohy pod autem - už bych asi znovu do toho nešel a raději si je koupil. Navíc Franta má v dílně hever a to je pro toto velmi praktická věc. Lehnout si na podlaze pod auto (+5) dát si na hlavu pod autem svářečskou kuklu ležet si na pravé ruce a snažit se s dlouhou elektrodou něco hevtnout no to je docela makačka :D :D :D . Pak ještě správně „najít" novou polohu tlumiče :D . Už jsem byl pod autem s posuvkou a kusem papíru počtvrté.
Plně souhlasím s airwaves. To neustálé měřění a pasování #-o ..... za to opravdu nestojí. A to mám dílenský zvedák, takže se nemusím plazit po zemi. Takže za těch 5t se to určitě vyplatí a máte to bez starostí a i s montáží. =D>
Naposledy upravil(a) dedula dne 04 pro 2011, 11:20, celkem upraveno 1 x.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Odpovědět

Zpět na „ix20“