Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Borek »

No,mě moc důvěryhodně(od opravdového majitele ix20) ten příspěvek nezní :-k .
Mám :hyu: :tus: s daleko tvrdším a sportovnějším podvozkem,17" kola.....a uvnitř ani na kostkách NIC :!: nevrže,neskřípe. =D> A to mám 4x víc najeto,než tvé auto. :wink:
S Hardem rozhodně nesouhlasím,že by záleželo,kde je jakýkoliv výrobek udělaný.Je určena firemní výrobní kvalita,kontrola,postupy...a ty jsou stejné i když se auto bude vyrábět třeba v Tramtárii.Pryč je doba,kdy se Sony vyrábělo v Japonsku(dnes nejen Sony,ale většina značek přesunula výrobu do Číny,Thajska..),VW,Porsche,Audi... v Německu(dnes to sekají v každé kůlně od Slovenska,Maďarska.....až po #-o :D ),Coca cola v USA.....-stejné složení a kvalitu má v Česku vyrobená,jako ta z USA.V místě výroby problém nevidím,spíše v trendu všech výrobců šetřit výr.náklady/s jediným požadavkem-ať to vydrží alespoň po dobu záruky(a tam si :hyu: zatím věří-což je pro zákazníky oproti VW,Škodovce,Oplu...velké +). :wink:
Naprosto přesně to vystihl Fishkaa-kvalita stejných typů aut(ledniček,praček....) jde v posledních letech s kvalitou rázně dolů. :roll: Nedávné porovnání(tuším na auto.cz)Octávií 1.a2.gen. odhalilo daleko slabší lak,horší materiály...u 2.gen.Výrobky již nejsou dělány na kvalitu a výdrž,ale prioritou a cílem výrobců je,aby výrob.náklady produktu byly co nejnižší a vydržel záruční lhůtu.Potom ať se vše rozsype a zákazník si přijde třeba pro pračku po 2 letech a ne po 20 jako dříve.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od airwaves »

A to ještě Knobloch zapoměl, že mu chrastí na volnoběh převodovka a po vystoupení spolujezdce vzádu houká alarm pásu a taky mu klepe palubovka. :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Gandalf »

Tak to já jsem absolutně nestandardní zákazník, protože mně by vůbec nevadil konzervativnější design, o něco méně blýskavých parádiček nebo elektronických "vychytávek", které použiju jednou do roka. Raději bych chtěl auto, které bude fungovat spolehlivě, tiše a jízda bude pohodlná. Za takové auto si klidně i lehce připlatím a nebudu hledat nejlevnější nabídku :wink:
Ale jak říkám, asi jsem výjimka 8)

Každého podobného uživatele, jakým je Knobloch, je mi proto upřímně líto a chápu jeho zlost.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od koudý »

.. Nějakej dobrák mi při bočním stání před obchodákem promáčkl dveře.. Následne jsem to chtěl vymáčknout zpět a promáčkl jsem to i vedle... V těch dveřích nejsou výztuhy? je to vůbec z plechu??? .. takže já jsem už pomačkanej a vy si dejte mazla na jakýkoliv kontakt s karoserií - minimálně dveře lze promáčknout opravdu snadno....
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Yurii »

1. se to tváří jako naprosto účelový pošpiňování... :) Na to bych řekl jenom, pakliže to je pravda... SMŮLA :roll:
2. ze stejný IP adresy přispívali ještě další dva lidi vesměs do sekce o ix20 takže si dovolím říct že se jedná o příspěvek nějákýho zamindrákovanýho paka co nutně potřebuje udělat haló 8) :lol:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od koudý »

.. no za sebe bohužel musím konstatovat, že to co napsal je bohužel pravda. aspon u mě. Do mrtě .. máme to rok a manželka to už chce prodat .. osobně ix20 taky nikomu nemůžu doporučit .. kažýdej na to čučí, ten design se povedl, ale jako celek je to šmejd a ojebávka.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od frawd »

Mne sa tie dvere zdajú veľmi ľahké, pri zatváraní a otváraní to má zvuk ako z kartónu.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od juryno »

ja by som len dodal ze viacmenej vsetky Ičkove hyundaje su v podstate sroty.
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Donald »

Koupil jsem si Vaculíkův speciál SM Diesel. O tomto voze se tam píše nechvalně, tedy o jeho jízdních vlastnostech a zadní nápravě. Je totiž udělaná tak, že ji jistý český konstruktér označil za sabotáž z Rüsselsheimu. A dokonce nabízí vlastní úpravu. Kdo má tento skvost, ať se s tímto článkem aspoň seznámí.
Jinak jsem se zahleděl do i30 z Nošovic a doufám, že si ho brzy pořídím (85 kW CRDi). Bohužel, nemám na nové, takže starší generaci. Ale s tou údajně nejsou velké problémy.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od FISHkaa »

juryno píše:ja by som len dodal ze viacmenej vsetky Ičkove hyundaje su v podstate sroty.
za tohle si naplivej do kapsy. Tyhle obecné a nepodložené kecy miluju :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Chasnik »

To asi nebude problém jenom ix20. Mě jeden cholerik řidič udělal do Punta kolenem lavor do LP dveří taky. Výztuhy ve dveřích určitě jsou (no ruku do ohně za všechny modely neznám, ale vzhledem k nárazovým testům je podle mě dávají do všech aut), ale ne vždy úplně na tom vnějším plechu, jsou blíže středu dveří.
Vnější plechy jsou obecně taková krasotinková šlupka, nevydrží toho moc. Prodejci mnoha značek vám dneska řeknou, abyste ani přední kapotu při zavírání nedomačkávali dlaní, ale pustili z malé výšky, aby docvakla sama. Při domáčknutí se může udělat v plechu boule...
A to už vůbec nemluvím o nějakém ježdění na kapotě či střeše, ve stylu road movie 60. a 70. let. To by se dnes bez následků na kastli dneska neobešlo :-k

Koudý, pokud není poškozený lak, tak bych se na to osobně vyprdnul...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od kubatrabant »

koudý píše:.. no za sebe bohužel musím konstatovat, že to co napsal je bohužel pravda. aspon u mě. Do mrtě .. máme to rok a manželka to už chce prodat .. osobně ix20 taky nikomu nemůžu doporučit .. kažýdej na to čučí, ten design se povedl, ale jako celek je to šmejd a ojebávka.

souhlasím, auto máme jen od listopadu a teď vím že :hyu: nebyla dobrá volba.
Nejhorší je přístup :hyu: k řešení reklamací ( jste jediný kdo si na to stěžuje, to není možné bla bla ).
5 letá záruka je jen marketingový tah.
Kupovat dnes auto tak mě do :hyu: nedostanou.
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od koudý »

.. lak je ok, a i když mám havarijko, tak s tím nic dělat nebudu.. to havarijko je výhodný na větší škody, dávat 6tis za prohlý dveře to se mi do toho auta už fakt dávat nechce .. evidentně toho bude brzo stejně víc..

ještě taková perlička - zrovna jak jsem to zkoumal z blízka, tak jsem na laku našel vadu - asi to nastříkali nečistý!

Je to ale ostuda, ten trend vývoje. Ti asiati nám tady cpou takovy krámy a my jak tupohlaví paka jim to všechno kupujeme. A ještě se chlubí, jak tady v evropě expandují! . Jsem měl dřív F škorpio a tam prostě ty plechy byly úplně jinde. běžně jsem dával na kapotu věci, krabice a to i těžší.. nikdy na tom nebyl škrábanec, natož aby se to prohlo ! kam ten svět spěje..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zkušenosti s provozem ix 20

Příspěvek od Chasnik »

krámy nám cpou i evropani a američani, takovej už je dnešní svět :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: IX20 - Varování pro zájemce - nekupujte si to !!!

Příspěvek od Hardcam »

Borek: ano, na vyberu mista nezalezi, ale na tom, jak se presun projevil ano a za tim stojim. Na druhou stranu i40 se sice porad vyrabi v Korei, jenze jsou na ni tak silene drahy dily, ze kdo jejich cenu zjisti jetse pred nakupem auta, tak by musel bejt padlej na hlavu, aby si ji koupil - pro zajimavost si zjistite cenu xenonovyho svetla, masky narazniku (to se hodi tem, kdo po trech letech seknou s havarijkou) a kompletni sady brzd (to se hodi tem, co nemaji auto na lesteni v garazi), mne se to ani nechce psat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“