Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od alcione »

samozrejme ze ti co "nadavaju" na tych co maju tie vady ich nemozu pochopit ked tie vady nemaju, syty hladnemu neveri. ak clovek je fanusik :hyu: bude ho branit aj oci si pripadne zatvarat. ale ak by vysolili tolke prachy a to ich auto malo taketo vady tak by nadavali aj oni. ved ako inak. ono necakame nadstandart, to iste nie, ale ist v niektorych konstrukcnych veciach auta 20tkovyh a 30tkovych :hyu: o 50r spat to je fakt uz moc. a to ani nepisem ze tu vypisuju aj dealeri a eliminuju negativny dojem...
Naposledy upravil(a) alcione dne 19 čer 2012, 14:28, celkem upraveno 1 x.
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

geoch píše:Zdravím všechny,
v těch x příspěvcích na toto téma jsou popisovány vady, situace, názory, rady... Pokusím se to shrnout jak to vidím já:

1. pokud jezdím s autem tak, abych se "kochal" a neřežu zatáčky na hranici, tak mi nehrozí nic
2. pokud si budu chtít vychutnat pocit z "rychlých" akcelerací, nájezdu do zatáček a styl brzda plyn, tak vzhledem ke konstrukci musím počítat s tím, že auto se bude chovat nestandartně, tak jak je v některých příspěvcích popisováno
3.pokud pojedu 150 km/h po dálnici, auto bude obsazeno 2 osobami a bude foukat větší vítr, musím počítat také s určitými problémy vzhledem k jeho výšce

Výše popsané jsem schopen ovlivnit tím, že uberu plyn a přizpůsobím jízdu, ale co nemohu ovlivnit ničím, jsou rázy od -podvozku, ať zadní či přední nápravy, které mi určitě neprodlouží životnost auta a prakticky mi snižují budoucí hodnotu a toto je myslím největší problém.

I přes tyto skutečnosti a najetých 5 000 km stále tvrdím (už po několikáté), že poměr cena -výkon resp. co mi auto za ty prachy poskytuje je oproti ostnatním autům nadstandartní.

....a co se týče Franty, musím se ho zastat, on něco vymyslel, co funguje, nikomu nic nevnucuje, chtěl se podělit s ostatními o své zkušenosti, k čemuž toto fórum má sloužit. Neřeší sice rázy z přední nápravy, ale neduh zadní nápravy eliminoval. Je na každém přece, jak s těmito informacemi naloží. Já mohu říci jen za sebe, že bych do té úpravy nešel v žádném případě, ale ne proto, že by to nezlepšilo jízdní vlastnosti, ba naopak, ale proto, že v případě nehody a následků bych mohl právně shořet jako papír, protože jse měl v době nehody na autě úpravu nehomologovanou a neschválenou výrobcem.
Vy ste se zase kochal žejo pane doktore
http://www.youtube.com/watch?v=i3kPEg59b4s

tak to můžu jezdit sockou žejo :-)

ale jak výše píše Pitra, že ho to auto překvapilo v 70ti, to podle těch nevěřících tomášů byla nějaká pravá kosa v rozpisu RZ něco jako "ful, brzda brzda, 50 pravá 7, bacha kope, bahýnko" ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
scorpi
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2012, 12:53

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od scorpi »

Zdravím pánové, dovolím si i já přispět se svou špetkou.
Autí zaplaceno včera dopoledne v salonu Olomouc s tím, že ve středu ráno bude auto připraveno k předání.
Před odchodem jsem ještě zkusil známé "líná huba, hotové neštěstí" a zeptal se paní ředitelky, zda by přece nemohla předávka být o něco dřív. Zaběhla do servisu a za chvíli se vrátila s úsměvem, že v 15 hodin teda můžu přijít, že to zvládnou tedy ještě ten den :-)

Ale k tématu:
Dnes jsem byl na otočku v Brně po D1 a myslím, že znalým popisovat cestu nemusím. Kdo nezná obchvat Prostějova směrem na Brno od Olomouce, tak povolena 80km/h, táhlá pravotočivá se spoustou příčných nerovností a vyjetých kolejí od kamionů. Takže hned zhruba po 15 km jízdy jsem na vlastní kůži pocítil, o čem že se to tady diskutuje. Přiznám se, že kdybych už 14 dní před včerejší koupí vozu tady všechno nehltal tam a zpátky, asi bych byl dost vylekanej, protože prdel ix20 opravdu odskakovala. Na úseku cca 2km v rychlosti 80km/h odskočila v podstatě na každé příčné nerovnosti. Jelikož jsem s tím ale tak nějak díky tomuto tématu počítal a byl na to jak se říká připraven, nepřekvapilo mě to, jen jsem byl zvědavý, jak moc to bude. Musím říct, že nic tragického se nedělo, ale asi to opravdu ovlivnilo to, že jsem to očekával. Neznalý problému by byl asi hodně vylekán.

Co se týče hluku od zadní nápravy, tam jsem nic neobvykle hlučného zatím nezaznamenal, spíše mám velmi hlučnou přední nápravu. Na nových asfaltových úsecích jede auto nádherně tiše a klidně, ale na betonce je to opravdu dost nepříjemné. Uvidím, zda se to bude zhoršovat, ale budu to každopádně řešit v reklamaci.

V každém případě bych rád adaptéry pana Františka pořídil. otázkou je, zda ještě produkuje. Myslím ty adaptéry :-)
ix20 Tricolor 1.4 CVVT Satin Amber 5/2012
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

to scorpi :
souhlas, ale je to smutný kupovat auto s tím, že je nejspíš něco v nepořádku a stále doufat, že právě já budu mít to štěstí a zařadím se mezi ty šťastlivce (zřejmě PR :hyu:) který s tímto hezkým autem nic nikdy neměli, nic jim nebouchá, nevrže, neodpadává, prostě nikdy neslyšeli : "to je divné, pane jste první komu se to stalo"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
scorpi
Příspěvky: 7
Registrován: 15 čer 2012, 12:53

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od scorpi »

Souhlas, smutný to je a já do toho taky s tím šel. Nic méně teď jsem mluvil telefonicky se známým, který má ix20 asi týden, respektive jeho paní, a ptal se mě jak tedy na D1, protože zatím jezdí jen kolem baráku.
Popsal jsem mu jev na prostějovském obchvatu, načež mi odpověděl, že mu tam oktávka v 80 odskakuje o půl metru do boku. Ale dodal, že je 14 let stará :-)

Jak už jsem napsal, počítal jsem s tím, na druhou stranu jsem doufal, jak jsi napsal ty, ale rozhodně ten dobrý dojem převyšuje. Jsem rád, že jsem ix20 koupil. A třeba se časem ledy pohnou a bude svolávačka.
ix20 Tricolor 1.4 CVVT Satin Amber 5/2012
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) v servisu mi na to řekli, že těch stížností je tolik, že s tím něco dělat musí, vzpomínal nějakou spojkovou sadu (na I30) kde taky od počátku byl nějaký problém a řešilo se to ne svolávačkou, ale opravou (výměnou) sady při standardní garančce, teď už prostě vím , proč mě :hyu: servis odrazoval od záměru, tuto závadu psát na reklamaci
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od paja »

Znovu odkazuji na článek v MF dnes ze 14.6.2012, kde se p. Miloš Adámek z Hyundaie vyjádřil k tomu, že automobilka nezaznamenala žádné stížnosti zákazníků k hluku a odskakování zadní nápravy... ](*,) ](*,) ](*,)
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

článek od pana ŠVIDRNOCHA (DNES 14.6.2012 příloha auto strana C5) považuji za jeden díl reklamní kampaně na toto autí co se v poslední době z médíí na nás hrne :-)
jinak výborný výhled ??? a ještě k tomu šikmo vpřed trojúhelníkovými okénky ??? vždy se musím trochu (radši) nahnout jestli za tím vzdáleným A sloupkem není v protisměru v zatáčce auto, ale to je doopravdu jenom o zvyk, to si nestěžuju :-) holt se krapet před zatáčkou protáhnu :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Prosím admina o doplnění smajlíků abych mohl reagovat. Jako inspiraci bych navrhoval smajlíky z ICQ . Třeba ten jak si prostřelí hlavu a pak ten co se zakope... a zaké ten jak dostává kladivem do hlavy O:) nebo je jen neumím vyhledat??
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:D 3x jsem se do ICQ díval a žádný z tebou jmenovaných se tam rozhodně nenachází :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Vláďa1
Příspěvky: 3
Registrován: 20 čer 2012, 20:48

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vláďa1 »

ahoj zdravím vás , koupil jsem si také ix20 a při přejezdu nerovností se ozývají tupé rány na přední nápravě nemáte někdo zkušenost s tímto našel jsem forum na zadní nápravy snad nevadí když se ptám na přední děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Ahoj Vláďo, na to je nejlepší E.A.R. http://www.kkoopp.cz/cz/e-shop/208118/c ... -band.html používáme to všichni a nakupujeme od jednoho kamaráda co má nej ceny! Vítej na ostrově!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

no, já sem se naučil používat na bouchání přední nápravy to levý přepínátko co je na volantu, rozhodně to taky funguje, a nápravy pak už tolik nebouchaj (nebuchoců) :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

airwaves: =D>

Vláďa1: zkus hledat ...tady na fóru se snad řešilo už všechno. :wink:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=86&t=23910
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Vláďa1 píše:ahoj zdravím vás , koupil jsem si také ix20 a při přejezdu nerovností se ozývají tupé rány na přední nápravě nemáte někdo zkušenost s tímto našel jsem forum na zadní nápravy snad nevadí když se ptám na přední děkuji za odpověď
Ahoj,přední tlumiče mají velmi malý zdvih směrem dolů a postrádají tlumič spodního dorazu,který je u jiných aut běžný.(můžeš si to ověřit když začneš auto zvedat,přední kolo se téměř nevyvěsí) Když se auto zhoupne a přední kolo se vyvěsí,tak to bouchne protože pístnice tlumiče se nemůže víc vytáhnout a jde vlastně směrem nahoru na doraz. Když to ale budeš dobře pozorovat,stane se to nejvíc,když se protilehlé zadní kolo propadne.Takže v podstatě uhlopříčně. Adaptéry,které zabrání podklesnutí zadního kola a naklonění karoserie křížem se v tomto případě projeví příznivě také v tom,že čumák auta nejde tak nahoru a rána není tak tvrdá. Vyzkoušej si to na modelu,funguje to a mlácení přední nápravy se úpravou zadní nápravy zmírní natolik,že akceptovatelné. Jasné,ne? ahoj Franta
Odpovědět

Zpět na „ix20“