Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

ja to rovnako nemam, ja mam tlmice umiestnene "spravne", ale prekvapim ta, aj tak mi to odskakuje, no, to bude asi tym, ze je vzadu skrutna priecka a nie multilink :) hoci aj ten vie odskocit

adresuj svoje dotazy radsej na vyvojove centrum v nemecku, skus sa opytat celeho oddelenia, preco to sudruhovia nemci takto "domrsili" :wink: , nech nam to tu vsetkym "konstrukterom" pekne vysvetlia :D
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

nikdy jsem nevlastnil auto s víceprvkovou zadní nápravou (š130 bych vynechal) nepřipadám si jako pilot, taky se nevyjadřuju k věcem o kterých vím zcela houno (kia rio)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

Schade 130 měla sice nezávislé zavěšení, ale víceprvkové určitě ne :wink: Takže fakt nepočítat :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

seky píše:hm, díky, mrzuté... tak nevím, já snad budu muset koupit roomstra v holotě....

Neblazni!!! ix20 je omnoho lepsia ako mutant fabie a starej oktavie v prevedeni pick up! Nikdy bych nemenil,ani keby bol moonster o polovicu lacnejsi ako ix20.
1,6 AT
40500km
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

vidím tam 3 prvky :-D
1.šavli
2.šikmý rameno - svařenec
3.nápravnici (příčku)
krom toho tam je tlumič umístěn uvnitř pružiny což považuji jako ideální umístění a doraz tlumiče řešen alá trabant koženým pásem přes pružinu, tam ani nemohlo nic klepnout :-)
jen jsem chtěl zdůraznit, že ani moje sportovní náčiní neodskakovalo :-D nepředvídatelně :-D
prostě mě štvou žvanilové věci neznalý
HOWGH 8)

...
to iggyno
kdyby to bylo o polovinu levnější, určitě bych nebyl tak kategoricky odmítavej jak ty, ale i když má kolega romstra stejně novýho jak já IX20 a za stejný love, tak (i když nehopsá) by byla volba o5 IX20, musel bych li si vybrat mezi těmito auty :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

No já mám takovej divnej pocit, že se tady v tomto tématu někdo asi na náš účet docela dobře baví. Proto je toto můj poslední příspěvek do tématu o pětimetrovém odskakování zadní nápravy s konstrukční chybou. ](*,) Ahoj jinde!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1720
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

airwaves: Doufám, že mě do toho nepočítáš? Zdaleka bych si nedovolil vás tu nějak zesměšňovat.
S ix20 samozřejmě žádné zkušenosti nemám. Ale měl jsem 6 let Getze. Ten nejen, že uměl slušně odpochodovat, ale i v nižší rychlosti se mu v prudší zatáčce úžasně odlehčovalo vnitřní kolo. Nepochybuji, že lidi jako Franta by dokázali jeho jízdní vlastnosti výrazně korigovat. To říkám s naprostým respektem a myslím to smrtelně vážně. I minimální zmenšení ET bylo znát poměrně slušně.
ale já si to auto kupoval s tím, že si nekupuju hot-hatch ale kotrmelec s vysokým posedem. A za 6 let jsem najel 130tis. po všemožných cestách střední Evropy bez problémů.
Proto bych majitele ix20, kteří tu žádné problémy nezmiňují, nijak nezatracoval a spíš bych to přiřkl jejich způsobu použití tohohle auta a jejich nárokům a očekávání. Zkrátka adaptéry určitě změní chování auta. Stejně jako rozšířené nápravy, sportovní tlumiče, snížený podvozek a pod. Ale dovedu pochopit, že to někdo odmítá nejen z legislativních důvodů.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) todle téma je mrtvé, franta našel způsob jak odpomoci od nešvaru a kdo ho chce tak ať frantu kontaktuje a věřím, že mu bude pomoženo , dále, nevěřím, že na tyto stránky nikdo odpovědný z :hyu: nekouká, to si myslím, že je nepravděpodobné a tak každý kdo napíše, zde na fóru že se mu děje s autem to či ono, MŮŽE znamenat do budoucna posun v řešení problému minimálně pro lidi co si toto auto koupí. Vůbec by jsem sem nikdy nepsal takovýdle plky kdyby nějaký problém u mého nového auta nebyl, můžete si projít citroen forum jestli jsem tam náhodou něco na berlingu nekritizoval a to sem ho měl 7 let a těch problémů ho mělo přesně podle poučky "francouzský auto = 1000 malých problémů", ale to co se děje u mého fungl nového vozu jsem musel řešit reklamací, když reklamace nedopadla dle mých soudů, píšu zde a dělím se s Vámi o své zkušenosti nic víc, nic míň, nerad se opakuju, ale toto vlákno je tak obsáhlé že musím, v autu vozím své 2 děti (1 a 4 roky) takže si nemyslím, že za jízdy hledám nějaké jeho hranice, rád bych jenom pro svou rodinu bezpečný vůz a to si myslím, že do 100% bezpečnosti je třeba tomu autu trochu pomoci.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

- pokial viem, vyrobca uz tuto platformu upravil a ako prva ju dostala nova kia rio, kto presiel cele vlakno, vsimol si odkaz, ktory som tu daval. zadna naprava bola upravena, umiestnenie tlmicov vsak zostalo postarom. chodte sa previezt na novej kii rio, som zvedavy, ci aj potom budete tvrdit, ze umiestnenie tlmicov je nejaka "konstrukcna chyba" :D
- predpokladam, ze tuto upravenu platformu by mal dostat aj faceliftovany i20, ktory prave prichadza

- este k poslednej vete, 100% bezpecnost neexistuje a nemyslim si, zeby bolo potrebne autu k niecomu pomahat, problem je stale medzi sedackou a volantom :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Vláďa1 píše:ahoj děkuji všem za rady a Franto můžu se zeptat jaká je tedy úprava zadní nápravy co by jsi mi doporučil nebo na koho se mám obrátit s pozdravem a děkuji Vláďa
to Vláďa1: ahoj,můžeš mi zavolat na 603424639,Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

imho, včera mi od :hyu: HMMC došel dotazník jak jsem byl spokojen s prodejem nového vozu a s vozem jako takovým, akorát že v poli "vaše náměty" je strašně málo místa a když tam budu chtít něco málo napsat , tak budu muset vložit přílohu a to se mi tam pak celý nevejde do jejich odpovědní obálky[/quote]
ahoj,šetři čas,nikdo to stejně nečte a odpověď nepřijde - je to vyzkoušené,můžeš tam napsat co chceš,asi to jde rovnou do sběru.Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

seky píše:Zdravím Vás...
Jelikož chci koupit nové auto, dostala se mi do hledáčku i ix20.
Splňuje naše požadavky a hlavně cenu - koukáme po skladových vozech, nebo nových do 270tis. Kč...
Užuž sem byl pro ix20 rozhodnut, ale ty tlumiče mě děsí... to řešení je opravdu divný...
Mám otázku - je stejné řešení i u sestry Vengy? Předpokládám, že ano, ale radši se zeptám...
Děkuji
Ahoj,je to skvělé a nadčasové auto,kup si ho,budeš spokojený.Bohužel to došlo i soudruhům v německu,tak se mu trochu pomstili,ale to má řešení. Ničeho se neboj,ix20 má chyb opravdu málo. Pokud jezdíš po dálnici,doporučuji spíš 1.6,Franta
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od skrabi »

frantaservis píše:imho, včera mi od :hyu: HMMC došel dotazník jak jsem byl spokojen s prodejem nového vozu a s vozem jako takovým, akorát že v poli "vaše náměty" je strašně málo místa a když tam budu chtít něco málo napsat , tak budu muset vložit přílohu a to se mi tam pak celý nevejde do jejich odpovědní obálky
ahoj,šetři čas,nikdo to stejně nečte a odpověď nepřijde - je to vyzkoušené,můžeš tam napsat co chceš,asi to jde rovnou do sběru.Franta[/quote]


Zdravim.
K dotazniku som prikladal 1 list formatu A4 s par dotazmi, e-mailom mi do mesiaca prisla reakcia, takze to predsa len niekto cita :D
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1011
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od rokolo »

Bouchání od přední nápravy není potřeba složitě řešit. Je to naprosto stejné jako u Accenta, stačí vyměnit tlumiče za jiné (značkové) než originální a je to. Franta tu jasně popsal nevhodnou konstrukci tlumičů, kterou vyrábějí a aplikují neustále dokola. Proč asi? Bohužel druhovýroba zatím na IX20 není, takže zbývá pouze úprava jiných vhodných tlumičů, ale bohužel druhý Franta, který by to vyrobil a odzkoušel už tu není...ani se mu nedivím... A hlavně, tohle byl udělat výrobce a ne člověk, který si kopil nové auto!!! Nová doba si je ve spoustě věcí hodně podobná s tou starou, protože vždy je to jenom o lidech.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

to zulyk:
nějak nemám rád, když ze mně lidi dělaj nějakýho mladíčka kterej nemůže "zavřít" řidičák, aby se mu to razítko neobtisklo na druhou stranu (růžovej řidičák jsem měnil někdy po revoluci) nějakej kilometr jsem najezdil i s autama co mám v popisu, a faakt vím jak umí nefungovat tlumič. Špatný na tomto stavu je to, že mám auto nový a dodělávat na něm cokoliv se mi prozatím ze zásady příčí, zkusím holt ještě chvilku odolávat a když nebude zbytí, tak vyměním servis, montáží neschválených tlumičů, by se mohlo mnoho věcí co se záruky, potažmo přístupu servisu k dané problematice spíš zhoršit, každopádně uvítám jakýhokoliv pionýra co tam zkusí dát jiný tlumič a napíše nějaké resume :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“