LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

No zatím jsem to nebyl schopnej pořádně ohodnotit, nakolik se Sonatou pořádně ještě neumim. Dělaj mi pořád problémy ty rozjezdy. Dle Harda ji dávám moc kotel. I když už se to lepší. Takže spotřeba podle toho taky vypadá :-D Při jízdě většinou po městě jsem ale na palubáku měl kolem 12L/100Km na poslední nádrž. Vlastně byla i první. Kolik tam tehdy u Neptuna natankovali netuším. Ale nádrž stála snad 580,-- pokud mě paměť neklame dle faktury. Cena je teď nějakých 16,90Kč. Takže to mohlo být cca 34L? Najel jsem na to asi 360Km. Takže když vydělím 34 číslem 3,6 (počítám snad dobře) tak mi vychází nějakých 9,44L/100Km plynu. Jel jsem i cca 100Km dálnici, takže to možná bude reálný a palubák kecá buhví proč do plusu, ale těžko říct.

Co se týče toho rapkání tak to myslíš asi ten rachot že co to pak najednou vydává? Já totiž včera viděl tankování lpg poprvé :mrgreen:, tak to vypadalo tak, že to chvilku dělala celkem otravný rachot, přičemž to stále tankovalo a nakonec to přestalo dělat ten kravál a ještě pár deci to dopustilo. Tim to skončilo, chlápek to odpojil, já zaplatil a jelo se.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

A čo to máš za systém v aute?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

Ano to rapkanie myslím. :mrgreen: Ja ich hneď pri rapkaní zastavím. Sám som ešte netankoval, vypol by som to skôr než oni. (teda aspoň si myslím :mrgreen:). Hlavne aby nám to fungovalo, nech nám natankujú aj 50. :mrgreen: =D> Aspoň prejdem 600km bez problému. :mrgreen:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Farrael píše: Dle Harda ji dávám moc kotel.
:mrgreen: kotel ne, to bys hrabal a zdrhal v dali, spis moc plynu, ale zaroven pomalu poustis spojku...to chce cas, vsechno je otazka pudu - bud to pude nebo nepude :D
i ta spotreba pak bude lepsi
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Systém v autě. Hmm... No montovala to německá firma AVO-GAS a její systém se jmenoval AVO-Magic. Prakticky je to Německá varianta Magicu, ale používali v krabičce vlastní software na bázi linuxu. Takže to tu byl pak při problémech (viz. můj topich) oříšek napíchnout, neboť nedali nikomu kódy a u nás a jinde v EU se standardně jede na systému, kterej běží na woknech. Mě to stálo výměnu jednotky, aby to vůbec mohli napíchnout. Je to nicméně ta samá krabička, jen s jinym systémem.
Měnili mi to v HL Propanu tady v Praze a na krabičce je teď Magic II. Měl by to být Lovtec Magic II ten systém. Lovtec bylo zmíněno i v papírech z Reichu. Dále je tam nádrž Stako, vstřikovače Metis, něco od Tomasseta, nevím teď ale co. Možná reduktor. Čert ví. V papírech od Neptunu, když tomu dělali revizi pak bylo často zmíněno KME.

2Hard: Hlavně, že víš co myslim, sám občas nevim jak to nazvat, ale gumy už mi taky hvízdaly nejednou. Navíc je to pak hrozně nepříjemnej kick dopředu :mrgreen: Teď už je to lepší, protože mám konečně snad dobře nastavenou sedačku. Hodně i díky tobě. Nicméně jsem přišel na to, že je lepší plyn jenom lechtat kord při rozjezdu špičkou tenisky. Jak na to dám celou nohu tak je to v loji. :lol:

Co se týče té spojky tak tam je to taky zázrak. Je podstatně měkkčí oproti Anče a taky se jinak pouští. V Anče to bylo jednoduchý, tam ji člověk pustil, zasek se na chvilku a pak zase pustil.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

Fúha, zaujímavá kombinácia výrobcov, STAKO nádrž asi používa skoro každá firma, iné som ani nevidel. To už si kúpil s LPG, alebo dodatočná prestavba?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Už byl v autě. To byl i celkem argument ke koupi tohodle kusu. Sice člověk pak musel dodat peníze jinde, ale pořád si myslím, že se to vyplatilo. Ta kombinace je skutečně taková zajímavá, ale základ je na Magicu II. Zbytek asi co se jim tam zdálo v tom Reichu výhodnější.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG

Příspěvek od pilotzz »

Tak jsem vyjel první nádrž LPG - 44L/560km =7,85L/100km, nicméně nějakej plyn tam ještě je.
Udržovačka (bez akcelerace) i při 90tce ještě jede na plyn, při akceleraci už přepíná na benál. Ještě jsem netankoval, takže nevím, jestli už je tam posledních pár deci nebo třeba taky 3L, navíc budu tankovat jinde, takže to může natlačit třeba o 3 litry více (mám 56L nádrž). To přepínání na benál se dělo už posledních cca 20km, což mi přijde celkem dost na prázdnou nádrž :lol:
Jak to při vyjetí plynu máte vy pánové..?

upgrade 21.6. - tak jsem dal ještě 10km na plyn - čili spotřeba vlastně 7,7L :D/ (a furt tam něco je :mrgreen: )
Naposledy upravil(a) pilotzz dne 21 čer 2012, 22:03, celkem upraveno 2 x.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

No u mě jak jsem psal to pak už nevydrží víc než jízdu do čtyřiceti km v hodině. V tu chvíli se to přepne na benzín. Ale vzhledem k tomu jak moc ta nádrž byla prázdná, tak si tipnu, že tomu systému co tam mám snad stačej i výpary v nádrži k běžnému provozu :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

pilotz: to je "vlastnost", bohužel nasávání z nádrže je vpředu, takže při akceleraci se ti zbytek LPG přelije dozadu a auto přepne na benzín. Stejně na ten zbytek ujedeš max. 2 km i při klidné jízdě po rovině, tak bych to moc neřešil. Otočit ten multiventil nejde.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Gagy
*
Příspěvky: 29
Registrován: 09 črc 2011, 10:24
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Gagy »

Tak jsme si nechali namontovat LPG.Uděláno přímo v :hyu: .Žádnou změnu v jízdě nepozoruji a jen se těším na bezva ježdění za málo peněz.Dostal jsem k tomu i sadu na opravu defektu,takže rezerva poputuje do sklepa a místo v kufru zůstane.Ještě nevím jaká bude spotřeba,ale jestli se budu pohybovat okolo 8,5l/100km,jak už tu někdo psal,budu naprosto spokojený.
i30cw 1,6 93kW TRIKOLOR EXCLUSIVE,glowing red,najeto 56 500km,spotřeba 6,5 l/100km BA (27.6.2012 montáž LPG)spotřeba LPG 8l/100km
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

Už si to presne nepamätám, ako je to so zľacňovaním LPG? Je tam posun voči benzínu 2 mesiace, alebo viac? Benzíny nám pekne zlacneli, tak by už mohlo aj LPG :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Nevím co bys chtěl, benál 33.90, LPG 15,50. Mě to přijde levné dost :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG

Příspěvek od pilotzz »

severtom píše:LPG 15,50. Mě to přijde levné dost :-)
Kde? Ostravsko 16,70-17,20
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom píše:Nevím co bys chtěl, benál 33.90, LPG 15,50. Mě to přijde levné dost :-)
Keď som začal tankovať LPG tak bol pomer 0,71/1,61 EURO, teraz po 2 mesiacoch je to 0,71/1,52 EURO, aspoň o 3 centy by LPG mohlo zlacnieť :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“