Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

Tak som si kúpil ten Svět Motoru a prečítal test Fabia Sedan verzus Accent. Musím povedať, že je to celkom pekne spracovaný článok, ale naozaj sa neviem ubrániť dojmu, že autor fandil Fábii. V mnohých testoch boli výsledky porovnateľné ale v hodnotení známkami mala navrch podĺa mňa neopodstatnene Fábia. Neviem čo znamenajú v teste konštatovania typu
"Škoda peteší vzorne uloženým príslušenstvom". Treba tiež uznať že Fábia je v niektorých ukazovateľoch naozaj lepšia /napr. zavesenie veka kufra, podvozok /. Dizajn by som nehodnotil, pretože je to vec vkusu. Mne osobne sa viac páči Fábia z predu a Accent zo zadu :D . Motoricky jednoznačne vedie Accent. Dielenské spracovanie či už karosérie alebo interiéru je bez nedostatkov. Tam kde Fábia vyhrala kufrom tam úder vracia Accent vnútorným priestorom. Takže opäť si vyberte komu čo viec vyhovuje. Ja mám 187 cm takže u mňa Accent vyhráva. Podvozok lepší vo Fábii ale ani Accent veľmi nezaostáva. Všetko sa dá riešiť light tuningom podvozku za málo peňazí. Za radenie si Accent 3-ku určite nezaslúži. Ak by som ju porovnal s Peugeotom tak má 1-. Oba vozy dosiahli celkovú známku 2,14 /čo je pekný výsledok/, ale ak by sme brali do úvahy okrem výbavy aj cenu, ktorú autor akosi zabudol bodovať tak ja mám jasného víťaza.
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Zdravím chlopi ... tak nič nové ako pozerám.

Riesime nakup zimných pneu ... urcite 14" na plechace ... co tak podiskutovat o výrobcovi, predsa CRDI ma dost vysoký krutak tak nerad by som aby to hrabalo vsade, a skoda zbytocne nechavat vzorku na ceste .. guma je dnes draha :lol:

btw: stresny nosic objednany... origo hyundai accesories nejakých 4150,-
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

trefaa

Příspěvek od atrex »

Ahojte, cely vecer pozeram na nete zimne pneu, porovnavam ceny, uz ma z toho bolia oci, tak reku pojdem pozriet na hyundaiclub co je nove...a pozri ho..aj tu je otazocka na zimne pneu.takze rozmer mame 185/65/R 14. ja sa rozhodujem podla dostupnych info medzi GoodYear UG7 (tusim), Bridgestone Blizzak 20 (ci tak nejak), Pirelli Snow Control a este tusim Dunlop..vsetko sa to da zohnat v cene do cca 2500 Sk +-/ ks..kedze teraz su tam letne Pirelli, rozmyslam ze budem verny znacke..Ale lakaju ma aj tie dve prve menovane gumy...tak sa vyjadrite ak mate niekto konkretne prakticke skusenoti..Doteraz som jazdil na matadorkach, strucne - hladam nieco spolahlivejsie.. :roll:
acer
*
Příspěvky: 20
Registrován: 20 srp 2006, 12:21
Bydliště: Olomoucko

Accent 1.4

Příspěvek od acer »

Zdravim Atrex !
Tak jak ti slape auticko ?? Mas nejake nove postrehy ? Hod jsem foto mas tusim cernou a tu jsem jeste nazivo na Accentovi nevidel.
Dik ...
Vypada to, ze nakonec pujdu take asi do te 1.4. Nenajezdim toho tolik a papirove by to melo byt zive auticko. V Getzu to tedy zive je :P
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: trefaa

Příspěvek od Pajk »

atrex píše:Ahojte, cely vecer pozeram na nete zimne pneu, porovnavam ceny, uz ma z toho bolia oci, tak reku pojdem pozriet na hyundaiclub co je nove...a pozri ho..aj tu je otazocka na zimne pneu.takze rozmer mame 185/65/R 14. ja sa rozhodujem podla dostupnych info medzi GoodYear UG7 (tusim), Bridgestone Blizzak 20 (ci tak nejak), Pirelli Snow Control a este tusim Dunlop..vsetko sa to da zohnat v cene do cca 2500 Sk +-/ ks..kedze teraz su tam letne Pirelli, rozmyslam ze budem verny znacke..Ale lakaju ma aj tie dve prve menovane gumy...tak sa vyjadrite ak mate niekto konkretne prakticke skusenoti..Doteraz som jazdil na matadorkach, strucne - hladam nieco spolahlivejsie.. :roll:
Zkus se kouknout na nějaké NOKIAN.Jezdil jsem na Hakepelita.Na sněhu super,na suchu trochu hlučnější.Z mého pohledu nejlepší zimní pneu na které jsem jezdil.... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

ahooj

Příspěvek od atrex »

Pozdravujem priatelia! Fotky zatial nemam, asi az pri najblizsom umyvani (a lesteni samozrejme) potom to cvaknem. Co sa tyka postrehov, stale ma trapi ta sedacka, ale nemam kedy ist do predajne nech sa na to kuknu..tak som sa v tom vcera rypal, pokrutil som tie bocne nastavovacie kolecka a vrzganie takmer prestalo, co som bol sam dost prekvapeny..uvidime ako dalej..s motorom som spokojny, ta 1,4 benzin je v pohode, vcera som lamal prvych 1.000 km..zim,ne gumy - dakujem za nazor, priklonim sa podla vsetkeho ku kupe tohto
http://www.koleso.com/vyhladat/?typ=54& ... az=&rychl=

Pekny den vsetkym.
acer
*
Příspěvky: 20
Registrován: 20 srp 2006, 12:21
Bydliště: Olomoucko

Velikost kufru

Příspěvek od acer »

Chlapi jaky ma rozmery kufr noveho Accenta.
Jde mi hlavne o sirku mezi blatniky a delka.
Dik za info.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Dnes jsem zaslechl, že v Mosolfu (celní sklad) je na place nová várka huňáčů - accenti, santy...... Tak se zase začneme na silnicích množit :wink: :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

A ve Splitu jich taky hodne ceka:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
maring
*
Příspěvky: 28
Registrován: 23 srp 2006, 11:29

Příspěvek od maring »

** ... postrehol som ze si bol s Acce spokojný, co vravis na sedacky a celkovo pohodlie v aute? Aka spotreba ti vysla pri roznych rýchlostných rezimoch ??**

Andy,
ospravedlňujem sa po tej dovolenke nemám na nič čas,a dlžím ti eště odpovede na tvoje otázky (vid hore)
pohodlnosť maximálna,sedadlá majú dobre riešenú bedernú časť a tak ani po dlhej ceste neboli chrbát,na rozdiel od fabie v ktorej po 16 hodinách jazdy si nevieš ako sadnuť.
Konzumy samozrejme závisia od jazdy - pri športovejšej vačšia spotreba, ale úplne najvyššia,ktorú som dosiahol bola asi 6,8 - ale to bolo skor naftou,ináč pokial sa človeku chce plahočit tých 90-100 za hod,tak i
spotreba je 4,4-4,6 ale to sa nedá vydržať.Priemerku mám tak 5,3-5,6
kombinovanú. KM 7000,- :wink:
Ináč tiež premýšľam nad pneumatikami,takže keď budú nápady - podiskutujeme,keby niekto našiel nejaké testy atd...
Zatiaľ toľko

ad Atrex ..tešíme sa na tvojho miláčika,čiernu som eště nevidel - minulú sobotu som videl svetlozelenú metalízu,tiež pekná farba

ad Acer : TAK UŽ SA KONEČNE ROZHODNI :lol:
Accent 1,5 CRDi Gold Beige ZLATÝ DRAK
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ahoj jakou účinost mají u accentu žárovky H4?????? někde tady psali že starší modely špatně svítí tak jestli u new je to lepší... dííík
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Toz ucinnost? toz to je klasicky vzorec "eta(to recke pismenko)"= vykon lomeno prikon, ne? :D

...ale uz u II. generace Accenta se /-/ nacilo delat dobry svetla ;)
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Nový "accenťák"

Příspěvek od JoSp »

Ahojte,
tak už jsem asi 1,5 dne majitelem nového accentu 1.4 elengance - true blue. I když mám zatím jen převozní značku tak jsem to musel projet. Zatím cca 210km, s průměrem dle PP 6,9 cca (30% město) - což si myslím, že je docela slušný(3 osoby, plná nádrž, v-power, cca 50km s klimou).
První dojem je ticho a pohodlí(hodnoceno vůči mému původnímu vozu Suzuki Swift). Nic nevrže vše ok. Motůrek se do otáček zatím moc nehnal, ale byl úplně syrový, takže to se určitě spraví. Jízdní vlastnosti jsou ok, nejel jsem s tím jako prase, takže to co jsem zatím najel(ovšem neloudal jsem se) bylo 100% pod kontrolou. Žádné extra náklony nebo něco takového. Řízení strmější, reakce okamžité - pohoda. Řazení - 2x zpátečka se zubama, ale byla to moje blbost páč jsem to nedořadil. Pak jsem si na to dal pozor a úplně v pohodě. To že by bylo něpřesné jak se tomu můžeme dočíst v některých časopisech, tak to vůbec ne, pěkně to zapadá.
Kufr - někdo tady měl dotaz na rozměry, zkusím přeměřit, i když manželka od bráchy tvrdila, že se tam kočárek vejde To že tam chybí madlo z vnitřní strany trošku nedomysleli a myslím, že je škoda i těch závěsů, které zasahují do prostoru, stejně jako nezakrytých repráků...
Příští týden jedu právě s bráchou a roční netěří, tak povezu i kočárek takže pošlu foto s kočárkem v kufru jestli nezapomenu...
S čím ale mám problém je akcelerátor. Jako by ještě vteřinu držel otáčky poté co jsem z něj sundal nohu. Takže při řazení ve 4tisicích nahoru mi otáčky vyletěly ještě asi o 500 navrh, což teda bylo dost hustý, i když jsem dával nohu z plynu stejně jako jsem mačkal spojku. Jenže jak ten motor neměl zátěž a plyn se držel, tak otáčky letěly nahoru. Ale obecně to dělá víceméně vždy když řadím nahoru. Takže musím dávat nohu z plynu s předstihem než jdu na spojku. Asi by se na to dalo zvyknout, ale v jiném autě jsem takový problém neměl. Takže jsem se chtěl zeptat jestli máte stejné zkušenosti s 1.4kou ?
Venkovní teploměr po hodině jízdy ukazoval asi 70 stupňů :shock: :D takže to budu muset nechat opravit.
Ale jinak veliká spokojenost a upřímně mě to auto překvapilo v pozitivním smyslu - předváděčka na salůnu je jedna věc a druhá když už si to ochytáš doma, že ... :)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Tak hlavne at ti jezdi ke tve spokojenosti a at se vsechny mouchy podari co nejdriv vychytat! :wink:
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Kufr

Příspěvek od JoSp »

Takže kufr má na délku 90cm(myšleno od víka do středu vozu), v nejužším místě(podběhy) má šířku 1m, v nejširším(u víka) 1,3m. Podběhy jsou na délku 60cm, tzn. v nejširším místě vyjde 1,3m x 0,3m. Všechno to je +- nějaký ten centimetr :)
Na výšku jsem to teda neměřil, ale tipnul bych to tak na cca 0,5m+-.

Jinak dle Světa motorů jsou průchozí rozměry 109x46cm pokud se nepletu.

To Felotron : Díkec, plyn je asi otázka zvyku a teploměr bude pro aut. servis hračka, takže mě to v tuto chvíli nemůže rozhodit :)

Až bude najeto více tak se rád podělím o zkušenosti, mějte se.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“