Vibracie auta pri volnobehu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od iGz »

Ahojte,

na mojej benzinovej 1.6 CVVT, 93kw (este korejska vyroba) ked sa zohreje motor a otacky pri volnobehu klesnu na standartnych cca 600-700 ot/min, tak cele auto mierne vibruje. Nie je to nijako hrozne, ale poznatelne. Akonahle sa opriem o plynovy pedal a otacky skupnu nad 1000 ot/min, tak to prestane.
Deje sa to v podstate od zaciatku ako som auto kupil (cca pred 3/4 rokom). Najprv som tomu nekladol velky vyznam, ale mam pocit, ze sa to mierne zhorsuje. Bol som s tym v servise, vymenili sviecky, ale vybracie neprestali. O par dni idem s tymto problemom znova do servisu a uvidime co mi na to povedia/spravia.
Samozrejme dam vediet ako som v servise dopadol, ale chcem sa spytat, ci ma niekto podobnu skusenost/trpi niecim podobnym, pripadne v com by mohol byt problem ?
Vdaka :)
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od pietro32i »

Problém je podľa môjho skromného názoru práve v nízkych voľnobežných otáčkach, pri ktorých každá drobná nerovnomernosť cyklu spaľovania - aj keď by som to očakával skôr pri dieslaku - je znateľnejšia. Jemné chvenie cítim na aute aj ja. Motor je na voľnobehu síce krásne tichý - už sa mi viackrát stalo, že som si ani nebol istý pri dlhšom státi, či mám naštartované - ale ako starnú silentbloky, tak tie vibrácie (skôr jemné chvenie) začínajú vystupovať do popredia.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od iGz »

Nuz, vcera mi vratili moj vehikel a skonstatovali, ze s tymi vibraciami nevedia nic spravit. Presnejsie, ze nic nenasli. A to som tam prijimacieho technika posadil. Je dost mozne, ze aj ja som prilis "citlivy". Rozmyslal som nad tym, ze este skusim iny servis, len tak pre vyskusanie a uvidime co povedia :)
Na druhu stranu zase musim povedat, ze mi vymenili spojku na garanciu z ich vlastnej iniciativy, pretoze som pred cca polrokom spomenul, ze mi sem-tam smrdi, zabudol som na to a po nejakom case mi chlapik vola, ze ak chcem, ze mi ju vymenia... a ja ze jasne. Tiez som si nechal nastavit samozamykanie po rozjazde, co mi spravili tiez zadarmo. Momentalne este cakam na vymenu spinaca kufra, pretoze momentalne nedokazem otvorit kufor :D
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od mnkk »

Svetlá, vetrák, klíma, otváranie okien... všetko sposobuje odpor a motor pri 600ot. to nestihne dorovnať. Občas mi pri vetráku na 4 a klíme na max. studeno po krátkom vibrovaní pri 600ot. samovolne zdvihne na 800ot. Pýtal som sa na to v servise, otáčky sa nedajú zdvihnúť. :-k
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
iGz
*
Příspěvky: 49
Registrován: 23 zář 2012, 09:28
Bydliště: Bratislava/Prievidza, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od iGz »

Hmm, jasne, to chapem... Ono to nie je funkcna chyba, auto ide ako ma. Len ma to trochu skrie a rad by som bol rad aby ked stojim na krizovatke, tak som to necitil :)
Cize inak povedane, "it's not a bug, it's a feature."
i30cw 1.6 CVVT, 93kW Style, 2/2009
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Vibracie auta pri volnobehu

Příspěvek od mnkk »

Ešte, že existuje google translate... :wink:

Vadilo to aj mne, ale po 50 000km som si zvykol. Riešil som to hneď od nova. Možno som o tom písal aj na fóre, neviem...
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“