LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

neptun harfa je smluvním partnerem dodavatele tvého systému LPG (AGC Strakonice) a tak případná montáž VAP u nich by měla být brána jako autorizovaná montáž, uvidíš, kolik si za to řeknou na Spořilově,
ještě poznámka, myslím si, že zástavbu LPG do tvého vozu provedli v AP Butovice, alespoň tak to bylo u mně a AP Vysočany, na první plynovou kontrolu jsem jel do Butovic a jak říkáš, 2,5k,- by se dalo vydržet :-k :-k :-k :-k
on nám snad airwaves doufám napíše za kolik to kupoval a jak je montáž náročná :D/ :D/ :D/ :D/
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Ahoj, tím domontoval jsem myslel a asi blbě napsal zajistil montáž. Stálo mě to včetně 0,4 litru náplně a montáže 2 tisíce. Čím se dá nahradit to předražený mazání co nám do toho chtějí prodávat za 500 litr? Padl tady myslím někde název Benadit? Jenže je v malém balení a litr pak vyjde taky na 400,- ? Zatím tam mám tu origo náplň JLM a pak musím něco koupit. 5 litrů za 1690,- zatím nejlepší cena co jsem našel. VSE neboli přímaz má na netu testy od zkušeben. Včetně měření a grafů. Asi to fakt něco chrání. Přístřik VSR to je zatím bez důkazů pouze "podle informací od Lovata" a pod. A ekonomika je jasná VSE je násobně levnější.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

nemyslel jsem lejt benadit do toho VAP, ale do nádrže kde by to s přísvstřikem v zátěži přimazávalo normální benzínovou cestou
mimo to jsi špatně hledal :-) to olovo do nádrže je levnější jak ten VAP :D/

benadit

flashlube

za 2,5klacku to tam taky dám, díky
... hledal jsem (špatně) a nenašel:-( zde na foru který to udělátko používáte na čtení toho LPG ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
karlitos
*
Příspěvky: 22
Registrován: 06 úno 2014, 00:25

Re: LPG

Příspěvek od karlitos »

Udelatko na nastaveni BRC by me prosim take zajimalo.

Jinak ale podle toho co jsem se dival na netu ma jedna napln toho mazani vyjit na 10 000km. V porovnani s jinymi naklady to neni zadna dramaticka polozka, ja bych tam lil original VAS.

Jinak k tomu VAP SAVER jsem nasel informace na strankach AGC Strakonice. Libi se mi tam veta: Testovali jsme tento způsob ochrany v uplynulém roce s vynikajícími výsledky i u vozů, které jsou notoricky známé svými velmi měkkými ventilovými sedly. :-k :-
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

:wink: bude to některej z těchhle lpg interface :wink:

že by tendle ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
karlitos
*
Příspěvky: 22
Registrován: 06 úno 2014, 00:25

Re: LPG

Příspěvek od karlitos »

No koukam ze tady v Nemecku je jich na eBay taky mraky link
Musim se podivat do papiru ktery BRC tam mam namontovany.

A pry to ma fungovat i pod Linuxem :twisted:
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Kupoval jsem kabel na aukru. Nafotil jsem ŘJ a konektor a prodejce mi přesně poradil kabel. Kupoval jsem kabel na jednotku Elpigaz a ten kabel měl dvě koncovky. No a nedávno jsem byl nucen ŘJ vyměnit za Lovato a kabel pasuje. Ta druhá koncovka pro Lovato, sranda. Pak jsem na netu jen pohledal novej soft. Každej soft je trošku jinej a musí se člověk trošku rozkoukat.
Myslím že je lepší koupit tan kabel tady v česku. Kdyby náhodou nefungoval dá se pak domluvit výměna za jiný. Většinou tihle prodejci i poradí se softem a někdy ho i pošlou.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

airwaves píše:Ahoj, tím domontoval jsem myslel a asi blbě napsal zajistil montáž. Stálo mě to včetně 0,4 litru náplně a montáže 2 tisíce. Čím se dá nahradit to předražený mazání co nám do toho chtějí prodávat za 500 litr? ... A ekonomika je jasná VSE je násobně levnější.
Nejjednodušší je nebýt pokusným králíkem Hyu... s mou jednotkou Magic nepotřebuju přívstřik vůbec.

Docela by zajímal stav ventilů po těch 72,5 tkm, které máme najeto. Sundávat palici ale nebudu.

Nemá někdo doma nebo v práci/servisu boreskop, kterým by se dalo dírou po svíčce mrknout na stav sedel? Kupovat ho nebudu.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

severtom

Boreskop mám, škoda, že si tak ďaleko, zaujímalo by ma ako vyzerá spaľovací priestor :hyu: po prevádzke na LPG :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Severtome, ty tedy nemáš přístřik ani mazání? No stav ventilů zjistíš kontrolou ventilových vůlí. Pokud ještě nějaký máš :D . Jak to jede ráno studený ? :D A nebo změřením tlaků. Koukáním do válce to by jsi musel asi hned kouknout do novýho motoru a pak hned do svýho a hledat rozdíly.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

severtome
ano, :hyu: na nás zkouší to, co asi měl vyzkoušet předtím, než to jako AUTORIZOVANOU !!! zástavbu vypustil na trh, to ale znamená, že tím že s tim stále dělá nějaké vopičárny, ukazuje na to, že se snaží všemožně zpomalit, nebo oddálit na nejzazší možnou mez (záruka 5 let ??) poškození motoru, protože TEN NA LPG NENI STAVĚNEJ !!! a jelikož i ty, i já máme stejný motor, a palivo také používáme stejné a chemii a fyzikální zákony máme taky stejné, tak nevěřím tomu, že je rozdíl v tom, jestli zástavbu udělal Lojza nebo Karel a jestli k tomu použil italský BRC nebo polský Magic
prostě sedla jsou z másla a teplota vyšší než počítaná, takže si říkej co chceš, jsme na tom stejně, apropoo, mám najeto už 25000 Km a zatím se mi nerozsvítilo grilované kuře, jak si někde psal, že se ti to rozsvěcí maximálně po 15000 Km :-k :-k :-k
caruser píše:...zaujímalo by ma ako vyzerá spaľovací priestor :hyu: po prevádzke na LPG :)
:-) bude vypadat stejně ne li lépe jak při provozu na BA akorát ten výfukový ventil bude možná krapet hlouběji v těle hlavy :-)
Přílohy
ventil.jpg
ventil.jpg (54.31 KiB) Zobrazeno 1236 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

mmv

Akú životnosť dávaš severtomovu motoru pri prevádzke na LPG, prípadne aj ostatným :hyu: LPG prestavbám?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od lukis01 »

dávám bolševikovi rok...maximálně dva :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

on je tu někdo(e) bolševik ??
!!!on to má nafurt [-o< [-o< [-o< !!!já jenom na 300000 km, s tim sem to kupoval :-D moje filcka má těch 300k z toho cca 130k na plyn tak jsem počítal, že když je něco nejlepší v galaxii, tak alespoň 3x nejlepší jak ta filcka ;-)
:-k :-k :-k a nebo to neni nejskvělejší značka s nejdelší zárukou a víc jak průměrný kombík ??? :o :o :o :shock: a sakra #-o #-o #-o kde udělali soudruzi z koree, chybu :-k :-k :-k ](*,) ](*,) ](*,) :roll: :roll: (chybí tu ten blicí smajlík)
Naposledy upravil(a) mmv dne 11 úno 2014, 16:08, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: LPG

Příspěvek od caruser »

mmv

Tak aspoň 150.000 km na LPG by mali tie naše hnujdaje zvládnuť :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“