Zběrné výfukové potrubí

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Zběrné výfukové potrubí

Příspěvek od Milann »

Opět zdravím všechny ve spolek.Mám dotaz-Mám popraskané zběrné potrubí natolik,že už nejde opravit svařením,proto sem navštívil servis hyundai a tam mi ho nabízejí za 3350 nové,typ zjištˇovali podle win kódu(č auta),chtěl sem se zeptal jestli to není moc,popřípadě kde by se dalo sehnat,dále sem chtěl jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti.Předem díky za každou odpověď. : :oops:


Hyundai Lantra- rv. 1998-16v-1,6-benzín-Sedan
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jestli je to cena za novej kus, tak by jsem to bral. Dá se sehnat na vrakáči levnějc pokud tě tísní finanční situace, ale pokud ne nové je nové. Jinak dobrej vrakáč je www.autosluzbydonat.cz mají velký výběr a zašlou to po dohodě i poštou na dobírku. Stačí jim jen napsat.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Příspěvek od Milann »

díky,máš pravdu,asi objednám to nové,za práci si vemou asi kolem 400,takže se vlezu do 4000 celkem a budu mít aspoň jistotu.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Přesně tak. Znám pár lidí co koupili starší a po chvilce jim prasknul. Ono na něm může bejt malinká prasklinka která nejde vidět a po čase budeš tam kde si. U nového máš záruku :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Příspěvek od Milann »

Čau,tak sem to dnes objednal a jak to dojde tak mi zavolají a namontují mi to.dozvěděl sem se že prý to taky hodně praská vedle sváru,takže si vemu radši nový..a nebudu riskovat že to zaplatím 2krát(tolik vaty nemám :lol: ),navíc na to budu mít záruku,bylo mi taky řečeno že prý to kvuli tomu ztrácí výkon a víc to žere,tak uvidíme po opravě(dám vědět).zatím čau a díky.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Na vrakáči se pohybují kolem 500kč, ale prasklé a zavaření 1000kč+200kč přefrézování. Nedávno jsem to dělal a vše je v poho. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Ve kterém servisu ti to takhle levně udělají???
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Milann: no tak výkon se strácí razantně a to mi věř :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Jak může motor při prasklým výfuku ztrácet výkon??? To spíš naopak ne?
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Dastin

Příspěvek od Dastin »

jelensoft píše:Ve kterém servisu ti to takhle levně udělají???
V každém případě se jedná o domácí servis,a to zavaření se dělá u nás na svářečské škole Uherské Hradiště WELDING, kde to nejprve zbavý všech nečistot vypálením, potom v prasklině udělají drážku a celý výfuk. sběrač v peci nahřejí, potom zavaří spec. elektrodou a nechají v peci posvolna schládnout. Tím nedochází k okamžitému schládnutí a svár zatím ještě nikomu nepraskl. Zrovna to tam po odmluvě přefrézují a je to. mám i fotky, ale neumím je sem vložit, tak někofo poprosím aby je sem vložil. Pkud by to někdo chtěl a mohl si dovolit nejezdit chvilku, tak ať to pošle poštou a není to problém nechat udělat.
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Příspěvek od Milann »

Zdeněk Dostál aliaz Dasti píše:
jelensoft píše:Ve kterém servisu ti to takhle levně udělají???
V každém případě se jedná o domácí servis,a to zavaření se dělá u nás na svářečské škole Uherské Hradiště WELDING, kde to nejprve zbavý všech nečistot vypálením, potom v prasklině udělají drážku a celý výfuk. sběrač v peci nahřejí, potom zavaří spec. elektrodou a nechají v peci posvolna schládnout. Tím nedochází k okamžitému schládnutí a svár zatím ještě nikomu nepraskl. Zrovna to tam po odmluvě přefrézují a je to. mám i fotky, ale neumím je sem vložit, tak někofo poprosím aby je sem vložil. Pkud by to někdo chtěl a mohl si dovolit nejezdit chvilku, tak ať to pošle poštou a není to problém nechat udělat.
________________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG


čau Zdeňo a vy všichni,velice si vážím každého názoru a rady,díky vám všem sem si nechal už udělat i rozvoďák i z kladkami a vše je v poho,tak doufám že i po výměně tohoto zběrného potrubí bude moje lantra jak nová,hned jak mi to udělají dám všem vědět.Budou mi to dělat v Hyundai,tak to snad bude v pohodě..a co se týče té ceny,tak tady v servisu mi to zavaření chtěly udělat asi za 1500,ale mám strach že bych za chvilku kupoval stejně nové,tak sem radši zvolil variantu nového potrubí :lol:
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

jelensoft píše:Jak může motor při prasklým výfuku ztrácet výkon??? To spíš naopak ne?
Nejsem mechanik.. ale pokud vim, tak každej výfukovej systém je dělanej tak, aby tam byl nějakej protitlak, to znamená, že pokud ti praskne výfukový potrubí, tak se protitlak změní a tim se změní i výkon.. většinou se sníží a spotřeba se zvýší.. já bohužel neumim vysvětlit proč, ale vim že to tak je, bylo a dycky bude :wink:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

přesně tak. Jakákliv díra znamená snížení výkonu a sotřeba nahoru. A nemluvim o zvuku :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

jelensoft: kdyby to bylo tak jak si myslíš, tak by neexistoval čiptuning a turba :roll: prostě bych ukopl vejfuk hned na svodech z motoru a bylo by načipováno :lol:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Výkon motoru samozřejmě kromě tření a tepelných ztrát ovlivňuje právě "protitlak" ve výfuku, který je způsoben katalyzátorem a tlumičem. Tento odpor ti sníží spotřebu (zhoršuje vyplachování motoru a tudíž i nasátí většího množství směsi), ale na druhou stranu ti tím sníží i výkon motoru. Pokud budu chtít mít co největší výkon motoru, tak samozřejmě odstraním vše, co brání vyplachování válců a tudíž i výfuk. To, že máš díru ve výfuku samozřejmě negativně ovlivní spotřebu (chyby při měření lambda sondy = většinou bohatší směs), ale rozhodně a za tím si stojím ti to v žádném případě nemůže ubrat na výkonu motoru. Zvukové vjemy ponechejme stanou. Jinak je zajímavé, že na dotaz - kde se sežene tak levně sběrné potrubí nikdo neodpověděl !!!!! Ale takováto trivialita ohledně notoricky popraskaných svodů Lanter rozpoutá docela bujnou diskuzi !!!
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“