automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Asi se mi zbláznil modul.
Pokud je modul aktivni tak skl./vykl. funguje jak má. Funguje i tl. na manuální skl./vykl.
Pokud modul deaktivuji tak tl. na manuální skl./vyk. funguje pouze tehdy když je klíč v zapalování a otočen na pozici 1. Pokud klíč vytáhnu tak tl. nefunguje. Po namontování modulu a deaktivaci tl. na manuální skl./vykl. fungovalo i bez klíčku v zapalování tak jak od výroby. Nebo se pletu? Jo a modul je ALT2.

Odesláno z telefonu
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re:

Příspěvek od robertbulko »

kolecko píše:Asi se mi zbláznil modul.
Pokud je modul aktivni tak skl./vykl. funguje jak má. Funguje i tl. na manuální skl./vykl.
Pokud modul deaktivuji tak tl. na manuální skl./vyk. funguje pouze tehdy když je klíč v zapalování a otočen na pozici 1. Pokud klíč vytáhnu tak tl. nefunguje. Po namontování modulu a deaktivaci tl. na manuální skl./vykl. fungovalo i bez klíčku v zapalování tak jak od výroby. Nebo se pletu? Jo a modul je ALT2.

Odesláno z telefonu
Ahoj, odpoveď na tvoju otázku je áno. Tlačítko na vypnutie modulu, neodpája modul, len vypína funkciu automatického sklápania/vyklápania. Modul ti funguje ako má a vždy tak fungoval. Nie je možné, aby fungoval inak. Originálne zapojenie sklápania je funkčné len pri rozsvietených budíkoch. Vo vypnutom stave preberá riadenie modul, bez ohľadu či je zapnutý, alebo vypnutý.

Príklad: Vypneš motor, riadenie zrkadiel preberie modul a späťaky sú vyklopené. Ak by fungovalo aj manuálne riadenie tlačítkom a v tomto okamihu stlačíš sklopenie, nastane komflikt pretože modul che mať späťaky vyklopené a tlačítko sklopené. Výsledok tohoto stavu = SKRAT!!!

Presná funkcia ALT. 2 je uvedená aj na prvej stránke tohoto vlákna. :P :P :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Takže pokud je funkční automatické sklapění, tak zároveň funguje i tlačítko na dveřích...ok.
Pokud automatické sklápění zruším tak tlačítko na dveřích funguje pouze při rozvícených budících.
Originální zapojení tlačítka (bez namotovaného modulu) funguje i když budíky nesvítí, ano nebo ne? Nějak si už nevzpomínám.
Já měl totiž pocit, že když jsem mudul zapojil a automatické sklápění zrušil, tak tlačítko na dveřích fungovalo i bez rozsvícených budíků...tak pokud ne tak to jsem se asi spletl a zbytečně vystrašilo...

Odesláno z telefonu
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re:

Příspěvek od robertbulko »

kolecko píše:Takže pokud je funkční automatické sklapění, tak zároveň funguje i tlačítko na dveřích...ok.
Pokud automatické sklápění zruším tak tlačítko na dveřích funguje pouze při rozvícených budících.
Originální zapojení tlačítka (bez namotovaného modulu) funguje i když budíky nesvítí, ano nebo ne? Nějak si už nevzpomínám.
Já měl totiž pocit, že když jsem mudul zapojil a automatické sklápění zrušil, tak tlačítko na dveřích fungovalo i bez rozsvícených budíků...tak pokud ne tak to jsem se asi spletl a zbytečně vystrašilo...

Odesláno z telefonu
Takže pokud je funkční automatické sklapění, tak zároveň funguje i tlačítko na dveřích. ČIASTOČNE ÁNO
Ak je tlačítko automatiky zapnuté, modul funguje nasledovne.
3. Po naštartovaní, resp. stlačení tlačítka štart do ACC, fungujú zrkadlá ako pred inštaláciou.
4. Po zhasnutí motora, alebo tlačítko štart do polohy OFF zrkadlá nereagujú.


Pokud automatické sklápění zruším tak tlačítko na dveřích funguje pouze při rozvícených budících. ÁNO

Originální zapojení tlačítka (bez namotovaného modulu) funguje i když budíky nesvítí. ÁNO

Já měl totiž pocit, že když jsem mudul zapojil a automatické sklápění zrušil, tak tlačítko na dveřích fungovalo i bez rozsvícených budíků. URČITE NIE
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Jsem rád, že je modul ok. Stalo se mi totiž, že při otočení klíčkem se mi vyklopilo jen levé zrcátko. A když jsem ještě zjistil, že tlačítko nefunguje bez klíčku mě napadlo, jestli je modul ok.

A dnes ráno se mi vyklopilo zase jenom to levé...:shock:

Odesláno z telefonu
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milan74kb »

robertbulko ma pravdu, mne to tiez tak funguje (fungovalo) ako pise. Je to naparadu :-).

edit:
pridruzena ficura - ked som si nie isty ci som zamkol pozrem na auto a ak su zrkadla sklopene tak viem ze ano.
dobra praca :-)
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re:

Příspěvek od robertbulko »

kolecko píše:Jsem rád, že je modul ok. Stalo se mi totiž, že při otočení klíčkem se mi vyklopilo jen levé zrcátko. A když jsem ještě zjistil, že tlačítko nefunguje bez klíčku mě napadlo, jestli je modul ok.

A dnes ráno se mi vyklopilo zase jenom to levé...:shock:

Odesláno z telefonu
Keď sa ti to pravé zrkadlo nevyklopí, ako ho potom vyklopíš?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

milan74kb píše:robertbulko ma pravdu, mne to tiez tak funguje (fungovalo) ako pise. Je to naparadu :-).

edit:
pridruzena ficura - ked som si nie isty ci som zamkol pozrem na auto a ak su zrkadla sklopene tak viem ze ano.
dobra praca :-)
Prečo to fungovalo v zátvorkách? :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milan74kb »

robertbulko píše:Prečo to fungovalo v zátvorkách? :P
lebo to tak fungovalo ako pises aj pred nainstalovanim modulu, a takisto dobre to funguje aj po nainstalovani modulu - takze vsetko facha ako ma a ako som od toho ocakaval =D>
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Re: Re:

Příspěvek od kolecko »

robertbulko píše:
kolecko píše:Jsem rád, že je modul ok. Stalo se mi totiž, že při otočení klíčkem se mi vyklopilo jen levé zrcátko. A když jsem ještě zjistil, že tlačítko nefunguje bez klíčku mě napadlo, jestli je modul ok.

A dnes ráno se mi vyklopilo zase jenom to levé...:shock:

Odesláno z telefonu
Keď sa ti to pravé zrkadlo nevyklopí, ako ho potom vyklopíš?
Vyklopím ho tak, že zmáčknu tlačítko na manuální vyklopení. A pokud to nepomůže jednou tak to stlačení musím opakovat...
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Re:

Příspěvek od robertbulko »

kolecko píše:
robertbulko píše:
kolecko píše:Jsem rád, že je modul ok. Stalo se mi totiž, že při otočení klíčkem se mi vyklopilo jen levé zrcátko. A když jsem ještě zjistil, že tlačítko nefunguje bez klíčku mě napadlo, jestli je modul ok.

A dnes ráno se mi vyklopilo zase jenom to levé...:shock:

Odesláno z telefonu
Keď sa ti to pravé zrkadlo nevyklopí, ako ho potom vyklopíš?
Vyklopím ho tak, že zmáčknu tlačítko na manuální vyklopení. A pokud to nepomůže jednou tak to stlačení musím opakovat...
Ak sklápanie a vyklápanie funguje po viacnásobnom stlačení tlačítka, tak bude problém v ňom. Zrejme nedrží dobre niektorý kontakt. Bolo by dobré pre potvrdenie tejto teórie vyradiť dočasne modul a zapojiť káble do pôvodného stavu.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

V tlačítku nebo modulu bude chyba? Odpojení bych raději provedl až na jaře až se oteplí a plasty změknou, nerad bych něco ulomil...

Odesláno z mého GT-I9000
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re:

Příspěvek od robertbulko »

kolecko píše:V tlačítku nebo modulu bude chyba? Odpojení bych raději provedl až na jaře až se oteplí a plasty změknou, nerad bych něco ulomil...

Odesláno z mého GT-I9000
Pokial sa ten spatak otvori po opatovnom stlaceni tlacitka, urcite nebude chyba v module. Ak sa ti ten spatak vzdy po zamknuti sklopi a ja predpokladam ze ano, v module urcite problem nie je (v tomto stave je tlacitko modulom odpojene). Typujem, ze je problem len pocas vyklapania pri startovani/start tlacitko v ACC. V tom momente modul nie je aktivny a spataky pracuju v povodnom rezime cez tlacitko.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: konečne sa mi podarilo dať dokopy všetky komponenty na výrobu posledného "bonusového" ALT. 1 modulu. :wink:
Přílohy
IMG_0801.JPG
IMG_0801.JPG (212.9 KiB) Zobrazeno 1683 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9074
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od idam.i »

Odlož,keď vymením za nové,rád si zoberiem.Už som si na to velmi zvykol. =D> :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40“