Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Někdy zajdu k prodejci zeptat se kolik trva když si objednam Crdi Elegance .. zlate + tempomat atd Myslím tak 2 měsíce a nebo déle??? cení někde v čr celní sklad aby prodejce viděl jestli to auto někde není už vyrobené a volné? Když sem kupoval C3 zedal sem požadavek a auto bylo v nějaké skladu u hlavního dovozce tak sem ho měl za 3 dny.. (C3 byla už rok a pul v prodeji v čr) tak měli asi zasoby nebo co :-))))) a nebo to nikdo nechtěl :-))
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Reklama
 

z.mirek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2006, 20:16

Příspěvek od z.mirek »

Nemá někdo s vás zkušenosti víceelektrodovými zapalovacími svíčkami na Accenta 1.4

http://www.brisk.cz/index.php?page=svicky_extra.html
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

No my sme mali na rozhodnutie či brať dieslačika Accenta alebo nie asi tak pol dňa. Mali sme šťastie lebo o novom diesel Accente v auguste ešte nevedelo toľko potenc. záujemcov...zavolal som predajcovi v KE, povedal že ak sa rozhodneme veľmi rýchlo vie nám jeden podržať. Mali sme na výber z dvoch farieb Celadon Blue a Celadon Blue :lol: . Auto sme boli omrknúť v Prešove, tam bol jeden 1,4benzín v showroome ...rodinke sa páčil ... cestou z PO telefón košickému predajcovi nech ho polhodku podrží ... bankomat ... záloha a o dva týždne bol Accík doma. Predajca fakt nekecal ked vravel že skor ako na prelome 2006/2007 diesle nebudú :cry:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

hm, no tak ta spotreba na diesel je trosku vacsia... Ale zas na druhej strane, ked je to v sviznom tempe tak to hodnotim celkom kladne. Ale zarazilo ma co pise Andy4, ze je problem dostat sa so spotrebou pod 5 litrov. Nie ze by mi to nejako extra vadilo, lebo keby uz clovek mal ten motor o vykone 110 koni, tak nebude jazdit uplne defenzivne, to je jasne. Ale niekedy potrebujem jazdit cisto len na spotrebu a tak by som bol rad keby sa ta spotreba pod tych 5 litrov nejako dostala...
A skusal uz niekto ist na accente trosku zavodnejsie? teda naplno vyuzivat vykon motora? By ma zaujimalo ako to v tom momente vyzera so spotrebou, o akych hodnotach sa asi tak mozme bavit...
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ja myslím že není problém s Accentem udělat průměr 4.5L... jestli není chyba mezi pedalem a volantem (nic ne zlém!!!) mimo město ustalenou rychlostí 90km/hod musí být spotřeba 4 l .. tod muj nazor..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Peaty: ak dávaš motoru kapky a kvaltujes stále pod plynom do cca 4000rpm tak "s kľudom angličana"(dík za výraz lukas :)) môžeš očakávať spotrebu aj 8,5litra. Niekedy ma chytí taká "racing" chvílka keď sa chcem vyšaliť a accík mi radosť oplatí takouto spotrebou...ale myslím že kazdý preplňovaný diesel si v otáčkach tiež svoje spapá (výhoda dieslov je predsa v nízkych otáčkach)....odvďačí sa ale masívnym krútiacim momentom

DavidC3: v príspevku ohľadom spotreby som uviedol že na trase cca 200km a relatívnej roviny som dosiahol takúto minimálnu spotrebu. Išiel som na hrane max 2000rpm čo v praxi znamená na V. prevod stupeň cca 90km/h. Ak by som siel trasu Košice-Bratislava cez Budapešť (iba rovina a dialnica) cca 400km tam a 400km spät na jedno natankovanie vedel by som uviesť reálne úplne minimálnu spotrebu ktorú som dlhodobo dosiahol.V bežnej premávke každé brzdenie a následný rozbeh si vypýta nejaké to decko a momentálne sa bavíme o minimálnej spotrebe. Tiez som písal,ze hranicu 4,5l/100km som dokázal s pokoriť POLOM aj IBIZOU HTP 47kW. Na Octávii 1,4 16V som dokázal urobiť spotrebu 5,1l/100km a to je už váhou inde a je to benzín!! . Ale tam bol výkon niekde inde, narozdiel od spomínaných áut Accent ide!! A či je spotreba 5,0 alebo 4,5 ...je na 1000km vzdialenosti rozdiel cca 170 Slovak Korún čo by ma asi netrápilo.
A tu keď si všimam lukášovú, marinqovú a moju spotrebu tak mi vychádza náš spoločný priemer okolo 5,8l/100km. Toť asi smerodatnejší údaj pre potenc. kupujúcich.

PEACE
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

hmmm.... moc děkuji za odpověd ! je to zajímavé.. maš pravdu 4,5 nebo 5.5 nejde o život. šlo mi jen o to že při vysloveně ekonomické jízdě šla spotřeba aspon k těm 4-4.5L..... ještě sem v CRDI nejel ale musí to být parada... :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

CRDička maju prednosti v kultivovanom chode, naozaj vo vnútri po pazvukoch a vibráciách ani stopy... porovnávam s TDi:
- TDI klepe ako traktor a čmudí
- cena fabie s 1,9TDI by atakovala 600 000 SK (acent so vsetkým 450tis)
+ v tdi ma vynikajúcu spotrebu .... ale pri tom cenovom rozdiele sa ihned stratí
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

to ano.. jinak Fabii Tdi sedan mame doma a fakt stala 500 tis! (74kW)

byl sem se s otcem dívat na Accent v salonu a byl tam zlaty CRDI Elegance a jak videl tu cenu 340 tak čuměl !!! ta cena nema konkurenci.. škada že nejde připlatit např za xenony nebo ESP jako do Fabky.
Fabka najeto asi 225 tis km (2001 rok) a ani jedina zavada!!! ale Hyundai ta taky vydrží ne? jen běžna udržba.. navíc v accentu se lepe sedí v zadu...
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
JoSp
*
Příspěvky: 82
Registrován: 30 zář 2006, 10:43

Studený start 1.4

Příspěvek od JoSp »

Ahojte,
chtěl jsem se zeptat na studené starty u 1.4. Když nastartuju ráno a je teplota kolem 0, tak motor běží na cca 1500ot/min, ale po chvíli začne kuckat a ztrácet otáčky cca do 800 - pak elektronika přidá, otáčky vyletí k 2000 a postupně klesají až to začne zase kuckat tak se to opakuje asi 2-3x až se to trošku zahřeje a pak už se ty otáčky drží.
Když nastartuju a ihned se rozjedu, pak přeřadím na 2st zhruba ve 20 a přidám, tak to točí cca 1200ot, a nechce to jet, dusí se to, musím povolit trošku spojkou, srovnat otáčky a pak jet...
Máte někdo podobné zkušenosti se studenými starty u 1.4 ?
Jinak spokojenost, spotřeba kolem 7.3l ale jezdím spíše po městě(1500km, 50%mimo-50%město) takže to hodnotím celkem pozitivně a ještě to není úplně zajeto. Ještě musím vyzkoušet vynulovat počítadlo před delší jízdou, abych zjistil i spotřebu mimo město...
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

New Accent

Příspěvek od Franta »

Taky jsem nad tímto kouskem intenzívně uvažoval, koneckoncú prodejnu mám skoro pod oknama, ale nakonec z hlediska dostupnosti sevisu u nás a v cizině jsem raději zvolil Oktávku 1,6i 75kW a jsem zatím vcelku spokojený. Je to na rozdíl od nafťákú naprosto tiché, spotřeba mi chodí od 5,5 do 7,2 to je tak na úrovni Felicie, je to pohodlné a má to slušný kufr. Asi bych neměnil. Povozil jsem se v Getzu, Atosu jsou to sympatická autíčka, pro mladou rodinu ideální řešení... Když jsem se rozhodoval jaké autko, tak jsem si stanovil kolik kilákú chci ujet ročně a kolik let chci toto autíčko mít. Pak jsem si propočítal variantu cena benzíňáka plus náklady a cena nafťáka plus náklady a světe div se benál z toho vyšel výrazně líp.
Uživatelský avatar
MitoX
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2007, 14:38

Příspěvek od MitoX »

Andy4 píše:Mali sme na výber z dvoch farieb Celadon Blue a Celadon Blue :lol: . Auto sme boli omrknúť v Prešove, tam bol jeden 1,4benzín v showroome :cry:
Prosimta Andy4 mohol by si sem niekde hodit skutocne fotky tvojho Celadon Blue? To je asi jediny, ktory som videl len na reklamnych obrazkoch a nie vskutočnosti. ďakujem.
vedie NOVY ACCENT
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

mitoX: na 8. strane tohoto topicu su fotografie nášho accenta
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

3x Andyho foto Accenta je na straně 8..!!! krasné alu kola :-)
tech fotek ale je tam víc myslím že i ja se přidaval nějaké z netu tak to omrkni
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

kolik je psaná a kolik může být maximální rychlost u CRDI a například Getz se slabším a silnějším CRDI jaky je rozdíl v maximalce a jestli je Getz 81kw rychlejší než Accent? to mě zajíma....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“