Soustružení brzdových kotoučů- Brněnsko

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Když kotouče koupit tak nevím jaké. V žádném případa nechci koupit nic nekvalitního, ale na druhou stranu vím, že spousta firem vyrábí díly pro automobilky a ten samý výrobek bez nálepky Hyundai je o více než polovinu levnějsí.
U spousty položek je pravděpodobné, že s cenou roste kvalita např PNEU, brzdové destičky---to je o chemii. Co, ale takové kotouče-ty přece musí splnit nejakou třídu materiálu, výroba je nejspíš na CNC u všech výrobců.
Takový kotouč STARLINE, všichni na tuto značku nadávají, ale v čem může být ten kus kovu jiný než třeba FERODO?
Spoustu věcí kupuji jen kvalitu třeba PNEU KUMHO mi vydržely 45000 km, Zimní PIRELY mají 60000 km a mají pořád 5 mm. Nebo oleje taky jen od renomovaných výrobců. Nějaké díly od STARLINE mám a nemůžu si stěžovat.
Kdysi jsem měl OPEL CORSA 250000 km a taky se spoustou levných dílů, takže zkušenosti mám no nevím.

Velice by mne zajímal Váš názor na zakoupení kotoučů STARLINE.

Děkuji
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2258
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

bigosp píše:Když kotouče koupit tak nevím jaké. V žádném případa nechci koupit nic nekvalitního, ale na druhou stranu vím, že spousta firem vyrábí díly pro automobilky a ten samý výrobek bez nálepky Hyundai je o více než polovinu levnějsí.
U spousty položek je pravděpodobné, že s cenou roste kvalita např PNEU, brzdové destičky---to je o chemii. Co, ale takové kotouče-ty přece musí splnit nejakou třídu materiálu, výroba je nejspíš na CNC u všech výrobců.
Takový kotouč STARLINE, všichni na tuto značku nadávají, ale v čem může být ten kus kovu jiný než třeba FERODO?
Spoustu věcí kupuji jen kvalitu třeba PNEU KUMHO mi vydržely 45000 km, Zimní PIRELY mají 60000 km a mají pořád 5 mm. Nebo oleje taky jen od renomovaných výrobců. Nějaké díly od STARLINE mám a nemůžu si stěžovat.
Kdysi jsem měl OPEL CORSA 250000 km a taky se spoustou levných dílů, takže zkušenosti mám no nevím.

Velice by mne zajímal Váš názor na zakoupení kotoučů STARLINE.

Děkuji
Nekupovat,jsou o třetinu užší než bývají v normálu!! A kvalita zpracování povrchu je katastrofální,brzdové destičky nevydrží ani 15 000km-ů,je absolutní brusička!! :shock: :evil: :!:
Za sebe bych Ti doporučil kotouče Pilenga,jsou o něco dražší ,ale je tam o něco víc kvality,mám na mysli kvalitní tloušťku kotoučů a velmi dobře z pracovaný povrch,jezdím na nich a jso pořád jako nové!!
Teď kupuju od Meyle ale nevím jestli dělají věci na korejský a japonský auta,jádělám většinou francouze!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Meyle vyrábí i přímo díly na hyundai viz www.mjauto.cz
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Tak na MJauto nic takového pro GETZe není.
Kdysi jsem na MJauto kopoval na CORSU všechno, nyní se mi zdá, že ztrácí dech. Hlavně jejich online katalog je opravdu mizerný. Něco tam hledám není to tam a po dotazu na firmu mi to najdu. Proč to tedy není v katalogu?
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

bigosp píše:Tak jsem ty kotouče měřil, mají 18 mm ( limit 19-17 ), tak to by ještě na doježdění těch destiček šlo ne??
Hodně jezdím, do auta investuji pořád, tak chci investice minimalizovat. Mám najeto skoro 120000 km.

Hyundai GETZ 1,3 LPG
Na tom,že osoustužíš kotouče moc neušetříš.Pokud si to nebudeš demontovat sám.Zaplatíš stějně za práci a za osoustružení.http://www.automatejcek.cz/eshop.php?znacka=HYUNDAI Mrkni sem.Můj názor je vyměnit.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Příspěvek od bigosp »

Tuto adresu samozřejmě znám. Kotouče na Getze tam nejsou a u destiček neuvádějí výrobce nebo aspoň já jsem ho nenašel.
Veškeré práce na autě si samozřejmě dělám sám (skoro všechny ).

Díky za tip.
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Zkus www.jb-autodily.cz. Je to na Táborské.Zatím jsem se nesetkal,že by něco neměli.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

starline neni zas takova hruza, nicmene u kotoucu bych se taky drzel nejaky znacky. takze vsechny co tu zaznely a jeste dodam Lucas a Ferodo. Ja jsem ale u matejcka koupil original korea...

Edit: ale koukam, daj se sehnat pilenga za 1200, ferodo 1420, brembo 1950...starline za 1000....to uz si priplat ty 2 kila
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
psmuraj1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 25 led 2007, 23:10
Bydliště: Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od psmuraj1 »

..drobet off topic, ale když to pročítám, napadá mě otázka - musí být kotouče vpředu i vzadu stejný? (lantra '94 1.8 s ABS) ..dát na každou stranu jiný by mě nenapadlo, ale co třeba nechat vzadu původní (resp. obyč) a dopředu dát "kvalitnější" (třeba sportovní vrtané od Zimmermanna)? Názor odborníků?
Díky moc
jo.. a ještě jeden dotaz - na daném autě víte někdo limity na kotouče? hledal jsem, ale hmaservis je na mě (zatím) moc složitý...
Honza78
Hyundai Lantra 1994 1.8i - na prodej
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

psmuraj1 : u Tebe máš minimum předek 2.0 mm zadek 1.5 mm a nemusel jsem na hmaservis mam to u sebe na serveru s datama hyundai 8)
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Cypísku nechci tě opravovat.. ale nejni to 20 a 15??? :roll:
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
vipe

Příspěvek od vipe »

cypisek píše:psmuraj1 : u Tebe máš minimum předek 2.0 mm zadek 1.5 mm a nemusel jsem na hmaservis mam to u sebe na serveru s datama hyundai 8)
Tak na takovech žiletkách bych nejezdil. :lol:
Uživatelský avatar
psmuraj1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 25 led 2007, 23:10
Bydliště: Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od psmuraj1 »

cypisek: diky ;) mas nekde odkaz na tvuj net prosim?
to all: ja uz si to na cm prevedu :)
Honza78
Hyundai Lantra 1994 1.8i - na prodej
Uživatelský avatar
psmuraj1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 25 led 2007, 23:10
Bydliště: Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od psmuraj1 »

cypisek píše:mam to u sebe na serveru s datama hyundai 8)
aj, uz jsem nasel odkaz v jinym foru a pridal do oblibenych. ;o)))
Honza78
Hyundai Lantra 1994 1.8i - na prodej
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“