Čerstvý vzduch není nikdy na škodu...

Jak upravit svého hjundaje.

Moderátoři: Farrael, Engineer, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

miki82: jóóó, tak tohle je o něčem jiném :wink: - originál kit sání přece jen vypadá asi o 134% lépe :) Akorát že já jsem zrovna tehdy neměl dostatečný obnos ve šrajtofli :lol:, takže mám verzi "pomož si, jak umíš". Ale to tvé sání vypadá bezvadně:)

martas: Spotřeba drží - na dlohých trasách mám pocit jemného snížení, ale to může být fakt pocit. Tudíž verdikt asi takový: spotřeba - konstatní, zvuk - jemě syrovější (navíc při prošlápnutí plynu krásně odfukuje :lol:) , vytáčení - o něco rychlejší, vzhled - lesklejší :lol:. Takže žádná gigantická změna k lepšímu nebo horšímu, ale jak je to přísloví?- nemusí pršet...... - koneckonců, když do vánočky nedáte hrozinky, taky se dá jíst, že.... ale s nima je to přece jen lepší.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

No tak to nevim teda, ja rozinky ve vánočce nemusim, takže jestli je to jak řikáš tak to nic moc teda...
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

duval píše:jj taky jsem tam dal nedavno novej vejfuk ted si hezky brumla :D
http://videos.streetfire.net/video/be0e ... 5c09c7.htm
moc pěknej zvuk co to tam maš za značku poslechově to vypada ž to je aspon 3litr krasně si brumla
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
duval
**
Příspěvky: 110
Registrován: 15 črc 2006, 09:43
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od duval »

honzik píše:
duval píše:jj taky jsem tam dal nedavno novej vejfuk ted si hezky brumla :D
http://videos.streetfire.net/video/be0e ... 5c09c7.htm
moc pěknej zvuk co to tam maš za značku poslechově to vypada ž to je aspon 3litr krasně si brumla
:D dik , je to Anticor
Hyundai Lantra 1.5 GLSi r.1993
Obrázek
Obrázek
grafx

Příspěvek od grafx »

Tak jsem se rozhod, ze zacnu s tuningem me Elantry :twisted: Hodlam provest par lehkych uprav a zacinam sanim. Procetl jsem tohle vlakno a par dalsich prispevku k tematu a zadam vas o rady 8) . Chci vyhodit bednu s filtrem a dat tam filtr primeho sani. Doporucite nejakou konkretni znacku, na co si mam dat pozor pri montazi, abych neco nepo...l, pripadne, jestli ma nekdo takovou upravu na sve Elantre, by se nepodelil o zkusenosti. S tuningem teprv zacinam, tak budu rad za kazdou radu :D ....
Hledal jsem nejakou nejschudnejsi cestu k porizeni filtru a na cztuning jsem nasel "montazni kit" a k tomu koupit nejaky filtr od "POWRFLOW"... je to dobra volba??? Poradte... :roll:
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

taky mám sportovní filtr od KN.Motor jde snadnějc do otáček a když vypnu autorádio tak je při věčích otáčkách slyšet jak si motor tahá z venčí vzduch.Mám jen vyměněnou vložku.
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

Jak to resis v zime clovece? Tohle to je past na kaminky, sul a spinu se snehem.

Kdyz to mas u motoru tak sice beres teplejsi vzduch {kdyz stojis na miste} Kdyz se rozjedes tak tam ten vzduch taky cirkuluje a kdyz pojedes 100km + tak uz to bude pomalu nastejno
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

zdravim, když sem si to pročetl,nikde jsem nenašel co udělám s čidlem teploty vzduchu který je na airboxu.Ten sportovní filtr má někde na sobě přípojku?protože určitě tam to čidlo musí někam jít :shock: jinak ideální nasávací otvor si myslím že krom střechy je určitě kapota přímo nad filtrem.Tam co si spousta lidí lepí to falešný sání,ale je to díra navíc no. :roll:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shotik »

asi udelam podobny sani jako ma ten accentek :))) pac to asi saje taky od motoru teplo a to je na pikacu ))))
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Topek2 píše:zdravim, když sem si to pročetl,nikde jsem nenašel co udělám s čidlem teploty vzduchu který je na airboxu.Ten sportovní filtr má někde na sobě přípojku?protože určitě tam to čidlo musí někam jít :shock: jinak ideální nasávací otvor si myslím že krom střechy je určitě kapota přímo nad filtrem.Tam co si spousta lidí lepí to falešný sání,ale je to díra navíc no. :roll:
Mno.. já to mám.. taky sem řešil čidlo, nakonec sem sundal tu plastovou trubku.. teda gumovou, co jde od filtru k motoru a hned za filtrem kde to šlo sem vyrazil díru a to čidlo tam silikonem přilepil a nema problema ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

pener_jack píše:Jak to resis v zime clovece? Tohle to je past na kaminky, sul a spinu se snehem.
No, kamínky neproletí tahokovem (ty větší), a ten zbytek se zachytí v té trubce - zase tak velký "švunk" to nemá, aby to natáhlo šutr až k filtru. A kdyby, zastaví ho filtr :lol: Jinak ta trubka má v nejnižším bodě perforaci pro odtok vody, a zatím to všechno funguje - už přes půl roku. Měl jsem to teď rozebrané a všechno vypadá O.K. - teda, do motoru jsem se nedíval :lol: :lol: Mimo to - celé se to dá až na spodní část přívodu vzduchu (je dělená přibližně v úrovni spodní hrany baterie - doděláno právě kvůli možnosti výměny bez nutnosti vytahovat sání pod nárazníkem) vyndat a namontovat zpět origo box sání - během 1/2 hodiny - ideální právě na zimu.
Topek2 píše:zdravim, když sem si to pročetl,nikde jsem nenašel co udělám s čidlem teploty vzduchu který je na airboxu.Ten sportovní filtr má někde na sobě přípojku?protože určitě tam to čidlo musí někam jít :shock: jinak ideální nasávací otvor si myslím že krom střechy je určitě kapota přímo nad filtrem.Tam co si spousta lidí lepí to falešný sání,ale je to díra navíc no. :roll:
Já mám filtr nasazený na přívod vzduchu pomocí plastového mezikusu, ve kterém je díra a v ní čidlo - a ani mu nevadí, že je před fitrem.... Někde jsem viděl "řešení" zalepit čidlo teploty páskou a dát mimo - to ovšem nedoporučuji. Ono to sice pojede, ale elektronika zodpovědná za míchání směsi z toho nebude mít radost:)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
kingpowder
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 kvě 2006, 22:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingpowder »

Obrázek



Za 2000,- se mi zabydlel kvilici satan pod kapotou.
Tiburon 4ever

Obrázek
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

ja jsem vsadil na renome a mam filtr AEM za 1700,- buhuzel nemam chromove trubky:( zatim :twisted:
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

jak jsme už psal jind etak zitra budu mit použitelne to sani krom nastřiku možna bude častečne...co se tyče tho bordela pochybuji o tom jelikož to puvodni original sani tu krabicu co jsem vytahl nevm jak dlouho se to auto tim dusilo mohl bych z toho vyklepat kus uhli dokoce tak borddel tam zas takovy nebyl....jinak jsem dneska potřeboval zajed koupit kit tak jsem o nechal jen tak v motoru...krasně si tam pobrumoval a vrtěl chlapec...je to hezči zvuk slyšet brumlu jak si zpiva když jde do otaček....jinak držte palc eat tp zitra stihnu častečně udělat....a dat aspon fota...
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

a dela naky zvuk kdyz pustis plyn ve vysokych otackach??? treba pche psssi nebo tak?:D :twisted:
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Odpovědět

Zpět na „Tuning“