Typy žárovek

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
vipe

Re: obrysové svetla na New SF

Příspěvek od vipe »

Korálek píše:
vipe píše:
Korálek píše: :? tu patici neznám,nemáš náhodou fotku?
Korálku stáhni si je TADY
Asi jsem natvrdlej ale nemůžu to tam najít :?
Tak tady

Obrázek

Tady v reálu

Obrázek
Reklama
 

miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

no Martasz!!!!!!!!!!!!!teda to koukam supr xenon vypada to dobre jsem ani nevedel ze mas!!!asi do toho taky pujdu a kde jsi je koupil?a jakou svitivost to ma???6000K???? a jak je slozite namontovani nemas nakej navod nebo neco???nevim jestli bych to zvladl...
Veider
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2007, 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veider »

Nutno ovšem podotknout že tyhle přestavbový sady jsou samozřejmě problém u technické kontroly!! Xenony musí mít např. ostřik předních světel, ale to tu snad každý ví....
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Skvele ceny zde: http://www.automedik.cz/
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
skalka
Příspěvky: 7
Registrován: 29 zář 2007, 11:34
Bydliště: Slovensko

Re: obrysové svetla na New SF

Příspěvek od skalka »

Obrázek[/quote]

vipe, samozrejme som zháňal tie žiarovky a dostal som sa až k H6W BlueVision od PHILIPSu na patici BAX9s, kde výrobca zaručoval 3400°K. Stáli ma neuveriteľných 620,-Sk!! (2ks) a efekt NULOVÝ. Svietili ako obyčajné H6. Kto budete kupovať sadu Blue Vision od PHILIPS - bacha na to.

Ešte by som chcel skúsiť "12V 6W BAX9s H6W BLUE halogen" od AUTOLAMP.CZ, ak to nepomôže začnem hľadať 12V vysokosvietivú LED buď bielu alebo modrú a upravím konektor.

Ak máte niekdo s týmto skúsenosti, šupnite sem príspevok.
New Sante Fe, 188 HP, ELEGANCE, black pearl, manual
vipe

Příspěvek od vipe »

Skalka: Tak to jsem netušil že už si tyhle zkoušel. Tekon teda zbejvá jen to když už máš ty patice vydloubat sklo z těch patic a dát tam diodu kterou zase vydloubneš z klasickejch parkovaček s obyč paticí. To bych viděl jako nejlepší možnost. :wink:
HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HGeza »

Veider píše:Nutno ovšem podotknout že tyhle přestavbový sady jsou samozřejmě problém u technické kontroly!! Xenony musí mít např. ostřik předních světel, ale to tu snad každý ví....
Mohli by ste mi niekto vysvetliť, prečo musia mať xenony ostrikovače??
HGeza
*
Příspěvky: 54
Registrován: 07 srp 2007, 06:55
Bydliště: Komárno
Kontaktovat uživatele:

Xenony a legislativa

Příspěvek od HGeza »

Našiel som zaujímavý článok o prestavbe na xenony:
http://www.tuning.sk/dokument_xenonove_ ... ety_tuning

Podľa toho, čo tam píšu to nemusí byť žiadna sranda...
Veider
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2007, 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Veider »

Přesně jak je popsáno v článku, xenonová světla mají jinou konstrukci paraboly než obyčejná, tzn když někdo předělá normální světla na xenony, nesplňuje technické požadavky pro provoz na komunikacích. (xenony nemají automatické naklápění, chybějící ostřik světel, který u xenonů být musí). Závěr z toho je že pokud si někdo chce předělat světla pomocí přestavbové sady na xenony, musí počítat s tím, že a) neprojde technickou a za b) v případě něhody bude mít velkej problém s pojišťovnou, nehledě na to, že když ho zastaví policie při kontrole, může mít problémy právě kvůli této přestavbě.Rozhodnutí ať udělá každý sám. Hawk :wink:
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

HGeza píše:
Veider píše:Nutno ovšem podotknout že tyhle přestavbový sady jsou samozřejmě problém u technické kontroly!! Xenony musí mít např. ostřik předních světel, ale to tu snad každý ví....
Mohli by ste mi niekto vysvetliť, prečo musia mať xenony ostrikovače??
Xenony musejí mít ostřikovače nebot pokud máš špinavá světla tak se ti jinak lámou paprsky z výbojky a buď by jsi mohl oslňovat a nebo špatně uvidíš.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

Xenony musí mít ostřikovač proto aby výrobce auta mohl zdůvodnit že chce za xenony 40.000,- a ne 3.500,-

jinak samozřejmě že se lámou paprsky i od halogenu ...

je někde LEGISLATIVNÉ URČENO že musí mít xenony ostřikovač a automatické nastavení výšky ??? já to nikde neviděl !!!
Korálek píše:
HGeza píše:
Veider píše:Nutno ovšem podotknout že tyhle přestavbový sady jsou samozřejmě problém u technické kontroly!! Xenony musí mít např. ostřik předních světel, ale to tu snad každý ví....
Mohli by ste mi niekto vysvetliť, prečo musia mať xenony ostrikovače??
Xenony musejí mít ostřikovače nebot pokud máš špinavá světla tak se ti jinak lámou paprsky z výbojky a buď by jsi mohl oslňovat a nebo špatně uvidíš.
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

A jakou teplotu HID xenonu chtít ...

někde píšou že správně je 4300K jinde zase doporučují 6000K / 8000K / 10000K...

tak co poradíte ? já tomu nerozumím, samozřejmě chápu teplotu světla v kelvinech ale která je nejvhodnější netuším
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

nejčastěji se dává 4300 a 6000, světelně jsou na tom skoro stejně, na pohled je dle mě hezčí 6000 - je více do bíla, 4300 je ještě trochu nažloutlá, víc jak 6000 bych nedával, snižuje se pak světelnost (hůře uvidíš) a barva pak jde do modré až fialové, barvy od 8000K nahoru se používají víceméně jen pro styling na nějakých nočních výstavách
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

zdenek76 píše:nejčastěji se dává 4300 a 6000, světelně jsou na tom skoro stejně, na pohled je dle mě hezčí 6000 - je více do bíla, 4300 je ještě trochu nažloutlá, víc jak 6000 bych nedával, snižuje se pak světelnost (hůře uvidíš) a barva pak jde do modré až fialové, barvy od 8000K nahoru se používají víceméně jen pro styling na nějakých nočních výstavách
Jo jo já jen doplním obrázek,horší kvalita Obrázek
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
jirka.x
*
Příspěvky: 16
Registrován: 15 led 2007, 20:46

odstrikovace na xenony

Příspěvek od jirka.x »

Podle me je to pekna blbost ze museji byt odstrikovace ....vemte si kdyz se vam na svetlo rozprskne nejaka poradna mura nebo vcela tak to asi tezko nejaky odstrikovac odstrani.....jiank mam ty 6000K a jsem nad miru spokojenej vubec bych uz nemenil ...jese bych rad dal nejaky ty bily zarovky do parkovacek ale nevim jaky a kde koupit...
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“