Svieckovy kluc

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Svieckovy kluc

Příspěvek od mirec »

Ludia dnes som chcel vymenit tie moje 100rocne sviecky (este povodne) za tie bosh-ky a zistil som ze nemam kluc na sviecky :cry: moze mi niekto povedat kde a ako si mam pytat ten kluc ? a kolko asi stoji
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Reklama
 

Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

No kamo, svickovy klic koupis v kazde mototechne, nebo byvaji v hypermarketech. tesco, Hypernova, Kaufland, Baumax..
Stoji od 70 kc vyse. Zjisti si, jaky rozmer potrebujes, melo by to byt stejne jak na Favorita, tusim vel. 16... jeste se delaji klice vel.21.
Snad jsem pomoh.. :D
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

njn...hej aspon mam predstavu :) len tam ide o to ze accent ma zapustene sviecky...a kluc ktory som mal sa mi tam zasekaval...ani som sa ku sviecke nedostal...
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

to je 16V uz? na 12V staci 16tka cena kolem 90kc.. nedavno jsem jeden kupoval a prodavaj jeste 19tku tak tu nebrat, to uz je na veterany.. :lol:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ze jsem tak smely, ajky klic pocebuju ja? Na Lantru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Ze jsem tak smely, ajky klic pocebuju ja? Na Lantru.
ten samej, nee? :) akorat 16V maj hluboko svicky takze nakej delsi.. ;)
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

lidiiiiiiiiiiiiiiiiiii help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..... :cry: kupil som sviecky, kupil som si kluc na sviecky...ale tie KU*VY nechcu ist von...ako ich mam uvolnit aby sli ? :cry:
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Pokud jsou uloženy hluboko v hlavě motoru, mají v sobě některé klíče na svíčky pěnovou vložku, která povolenou svíčku "obejme" a půjde vytáhnout. Pokud jsou dotažené "natvrdo", zkus je povolit cuknutím při pokojové teplotě. Víc už poradit neumím. :?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no taky jestli nemas takovej svicak s gumovou vlozkou, to chce s nim otacet jemne a tlacit nez ucejtis ze se dostal na zavit a pak opatrne ale s vetsi razanci otocit proti smeru hodinovejch rucicek! :wink: taky jsem s tim poprvy zapasil, ale clovek si zvykne a hlavne se nebat za to zabrat :lol:
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

tak som tie sviecky vymenil...velmi pekne dakujem za rady...musel som vziat na ten svieckovy kluc este hasak...a dorezal som si ruky jak sirota :lol: ale hlavne ze su tam uz nove...afto hrabe jak silene :) a do sedacky ma tiez zatiahlo trosicku velmi dobry pocit...este hodit ten filter vzduxovy, vymenit olej a filter, brzdovu kapalinu, potom nove kotuce a dosticky vzadu celuste a taka zakladna oprava bude :lol:
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

mirec píše:tak som tie sviecky vymenil...velmi pekne dakujem za rady...musel som vziat na ten svieckovy kluc este hasak...a dorezal som si ruky jak sirota :lol: ale hlavne ze su tam uz nove...afto hrabe jak silene :) a do sedacky ma tiez zatiahlo trosicku velmi dobry pocit...este hodit ten filter vzduxovy, vymenit olej a filter, brzdovu kapalinu, potom nove kotuce a dosticky vzadu celuste a taka zakladna oprava bude :lol:
na vzduchovej filtr se vykasli, max ten do origo sani s vyssi propustnosti ale necpi tam hlavne konusak (takovej ten kuzel jak ma kazdej spravnej tunak)!! je to na dlouho to vysvetlovat proc je v 99% naprd a 1% to mozna prida 2 kone ve spicce akorat znici original plynulou krivkou na takovou rozeskakanou, ve vysledku se ti max zmeni zvuk a nabydes pocitu jak ti to jede a skutek utek! nerikam to jen proto ze bych byl chudak a nemel na to, taky jsem koukal a daj se poridit za stejny prachy co normal fitr uz, kdyz jsem koukal co opravdu zlepsi vykon a nema to cenu, snad jen se o auto peclive starat, zvyknout si na to ze jede jak jede a naucit se s tim jezdit svizne a bejt skromnej bo si poridit neco na vikendy co jezdi jak drak :wink: stejne pul naroda ma facka bo tezky felicie s 1.2HTP a to bys teprve videl co je "zrychleni" tak si tim nelam hlavu bo si kup ferrarri :lol:
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Souhlas s Blackem(jako vždy). :lol: Já jsem vyměnil orig.vložku vzduch.filtru za bavlněnou(jenom filtr-box zůstal)-můj osobní dojem=snad jen,že se o trošku lépe dostává do otáček(ale nedělejte si naději,že výměna filtru přidá 10kW-možná pár koníků). :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Souhlas s Borkem a Blackem - jen pokusím upřesnit význam toho filtru: Výkonu skutečně nepřidá, jen by měl umožnit lepší průchod vzduchu, zbývá si uvědomit že pro navýšení výkonu je mj. zapotřebí doladit i zbytek - vačka, motormanagement atd. jinak se jedná jen o dílčí krok s minimálním efektem, na který potom navazuje potřeba jeho výměny nebo vyprání filtru pro zachování jeho základních vlastností ( orig. filtr je přeci jen uzpůsobený na určitý a ne zrovna malý proběh km ). Proto musíš vědět, co od každého kroku očekáváš a jaký bude další postup a investice, jinak vyhodíš penízi oknem. :wink:
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ale vsak ja necakam ze mi to zvysi vykon :) mne sa to proste paci a viem ze to zvysi len "dychanie" motoru a o tu zvukovu kulisu mi ide tiez ;) ja som proste blazon co vyhadzuje peniaze za keketiny ;)
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

pardon zabudol som sa prihlasit
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“